ספר

צבע לחיים
מאת: מיכל קורנפלד

לרבים נדמה שחיים ממומשים, מלאים ויצירתיים הם יעד בלתי ניתן להשגה, כמו לטפס על הר גבוה, לשאוף לפסגה. אך מה שבאמת כדאי לשאוף אליו, הוא לחיות כל יום כאילו הוא הממומש, המלא בסיפוק ובעניין והיצירתי ביותר. אם כל אחד מאתנו יחיה כל יום בשאיפה לממש את הפוטנציאל שלו בצורה המרבית, בשאיפה למלא את עצמו בעניין ובסיפוק ולהיות היצירתי ביותר שהוא יכול, הסיכויים הם כי מה שנראה סביבנו יהיה מרהיב ומעורר השראה הרבה יותר.

דרכי החלה בלימודי הדרכת ידיעת הארץ. תרתי את הארץ וגיליתי כמה כוח והשראה היא נותנת לי וכמה אני מחוברת לטבע בה. במקביל, עבדתי רבות גם עם ילדים ובעלי חיים, מתוך אהבה אמיתית לשניהם. כאשר הגעתי לקבל את הקהל הרחב בשבתות, במוזיאון האדם והחי שבפארק הלאומי רמת-גן, התחברו בי הטבע והאמנות יחד. התחלתי בלימודי ציור וזה הפך במהרה לכלי ביטוי לאהבתי לטבע, להערכתי את ערכי שמירת הסביבה ולאמונתי בחיוניותו של האדם ובכוחו להגיע למימוש עצמי. בעקבות לימוד חשיבה יצירתית וגישה יצירתית לטבע במכון אריקה לנדאו ליצירתיות ומצוינות, נוסף לחיי, מלבד הטבע, איכות הסביבה והאמנות גם תחום המדע.

פיתוח חשיבה יצירתית בקהל והדלקת ניצוץ היצירתיות בו, הפכו ליעוד שלי. במהלך מפגשי “צבע לחיים”, אנשים הופכים לא פעם ניעורים לחיים, מפתחים תחושת בטחון להשמיע את קולם ומגלים בעצמם יצירתיות באמצעות צפייה בציוריי, המוקרנים על המסך ודרך אינטראקציה המשלבת באופן בינתחומי טבע, איכות-סביבה, אמנות ומדע. נוכחתי גם כי מפגשים אלו מתאימים מאוד לילדים ובני-נוער.

לצד כל אלו, הוספתי לחשוב כיצד אוכל להמשיך ולתת לקהל מכל ניסיון החיים שאספתי בדרכי? איך אוכל עוד לעורר השראה ויצירתיות? איך אוכל לתת זאת לכל אדם באופן אישי, כך שיוכל למצוא את דרכו לחיים ממומשים, מלאים ויצירתיים?

בעקבות תהיות אלו ,החל הסיפור “השביל הנסתר” לרקום עור וגידים בראשי. כאשר ישבתי בסלון והתבוננתי בציוריי התלויים על הקירות, גיליתי שהם יכולים לעזור ולהמחיש את הסיפור, כך שיגע בלב הקורא ובאמת יפתח בפניו את הדלת. כאשר ישבתי מול מסך המחשב, הסיפור והציורים פשוט התחברו יחד והספרון נכתב כאילו חיכה כבר זמן רב להיכתב.

כאשר ציירתי ציורים אלו, בעצמי לא ידעתי שיום אחד יקבלו משמעות בצורה כזו.

הוספתי לספרון שאלות מנחות בעקבות הסיפור, על מנת לעורר מחשבה בלב כל קורא ולעזור לכל אחד ואחת למצוא את דרכו האישית המיוחדת לחיים ממומשים, מלאים ויצירתיים. לסיום, הוספתי גם קווים מנחים לפיהם אני מאמינה שכדאי לפעול.

הספרון הוא אישי לכל קורא. כדאי לקרוא בו שוב ושוב, להיזכר בדרך ולהיעזר בקווים המנחים שבו. אפשר להדפיס תמונה מתוכו ולתלות, כך שנראה אותה יומיום והיא תעניק לנו השראה. כדאי לקרוא אותו לפני השינה ופשוט “לישון על זה”, כדי להתעורר עם השראה מחודשת לבוקר חדש.

אני מאחלת לכל קורא בספרון הנאה גדולה והמון בהצלחה!

לקבלת הספרון במתנה לחצו כאן>>

למקבץ ציוריה של מיכל קורנפלד לחצו כאן>> 

לעמוד של מיכל קורנפלד בפייסבוק לחצו כאן>>

לקהילת הפייסבוק של “נוף ארץ בראשית” לחצו כאן>>
בקהילה אני משתפת בצילומי טבע של מיטב צלמי הטבע הפועלים בארץ מתוך מטרה לתת לאנשים אנרגיות ביומיום.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר