תכנון ובניה

העתיד מחכה לך בבית
איך יראה הבית של כולנו בעוד 50 שנה? לפי כל התחזיות בניה ירוקה, מיחזור וטכנולוגיות חדשניות וידידותיות – הם הבסיס לבית של המחר. חברת הבניה “אוסטק – שמיר” מקימה כבר היום בתים שכאלו, תוך שימוש בעקרונות הבניה האוסטרלית, הקלה והמהירה


שיטות הבנייה המודרניות הכוללות את השיטה האוסטרלית, שיטת הבניה הקלה ושיטת הבניה המהירה, הן אלו העומדות בבסיס הטכנולוגי והאידיאולוגי של מכלול שיטות הבנייה המתקדמות של חברת “אוסטק־שמיר”. למי שאינו מכיר: שיטת הבנייה האוסטרלית מבוססת על איכות חומרי הגלם המקומיים, על שמירה על איכות הסביבה ועל מתן חשיבות להון האנושי; שיטת הבניה הקלה כוללת שלד בניין העשוי מפרופילים של פלדה מגולוונת ומעוגן בבטון יצוק. שיטה זו מספקת מגוון אפשרויות גימור חיצוני, כגון טיח אקרילי גמיש, חיפויי לבני חרס ואבן, פלנקים וכדומה, גימור פנימי על בסיס לוחות גבס חסיני אש, איכויות בידוד מעולות ועוד; ואילו הבניה המהירה מיועדת לאנשים הזקוקים לתוצאות מהירות ללא התפשרות על איכות הבנייה.

המשותף לכל שיטות הבנייה של החברה היא התפיסה הירוקה, במסגרתה היא ממעטת ליצור פסולת באתרי הבנייה, משתמשת בחומרי בניה שמקורם במיחזור ובכאלה שניתן יהיה למחזר בסוף חיי המבנה.


בנוסף, מלווה גם “אוסטק־שמיר” את לקוחותיה מתחילת ההתקשרות ועד לאכלוס הבית, כולל השלב המורכב והמפרך של קבלת ההיתרים על התוכניות. הניסיון הרב של החברה אל הרשויות השונות, הוא שמאפשר התנהלות זריזה ויעילה ובנייה מיידית.

סיפור הקמתה של החברה כורך באופן סינרגי בין הבית הפרטי לבית הציוני, בין העשיה הציבורית לפעילות העסקית ובין בית החלומות של האדם הפרטי לסביבה שבה הוא חי ואותה הוא מוריש לדורות הבאים.

יוסי שמיר, מייסד החברה, היה שליח הסוכנות היהודית. משפחות רבות של עולים חדשים הגיעו לכאן בזכותו והוא מצידו הקים בתים עבורם. את החברה הקים ב-1991, והיא בנתה עוד מראשית ימיה בתים בטכנולוגיה מיוחדת שייבאה מאוסטרליה, מתוך מטרה לייצר נוף טבעי ולתת תחושת ביתיות למתיישבים החדשים. כיום “אוסטק־שמיר” היא חברת בניה מובילה, הבונה בתים פרטיים בשיטות בנייה מודרניות וירוקות ומספקת פתרון שלם ומושלם לבניית הבית: ייעוץ מקדים, שירותי אדריכלות, שירותי הנדסה, פיקוח, שירותי קבלן, התנהלות מול הרשויות ובנייה.


אמינותה של החברה באה לידי ביטוי גם באתיקה, בשירות וביחס המכבד ללקוח ולתקציבו. מתוך מקצועיות, מומחיות וניסיון רב – החברה יודעת
להעריך מראש כל פרט וכל הוצאה עתידית בתהליך הבניה. חישוב זה מרכיב את העלות הקשיחה והבלתי משתנה שניתנת ללקוח, מתוך כוונה לספק שירות אמין ומדויק ולא לנסות להתחרות בהצעות אחרות שאינן כוללות את אותם מרכיבים. כחלק ממדיניותה, אוסטק־שמיר מתחייבת מראש על תקציב סגור ומעגנת אותו בחוזה. אם יהיו הפתעות, הן יהיו רק לטובת הלקוח, לעולם לא לרעתו.


יתרון נוסף ומשמעותי שיש לעקרונות הבניה הירוקה הוא שהם מפחיתים את עלויות אחזקת הבית ללקוח בכ- 20% בשנה ואיכות הבנייה של “אוסטק־שמיר” מפחיתה עלויות עתידיות של תחזוקה. מבחן המציאות מראה כי הבלאי בבתי החברה נמוך לאין ערוך לעומת בתים של חברות אחרות.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים