מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, אפריל 2012, אבטחה

עקיצה בין ערביים

הם נכנסים לבית כמו גנבים בלילה – אבל עושים זאת לאור היום, בזמן הכי לא צפוי לפריצה – שעות בין הערביים. ערנות נמוכה של הדיירים, אזעקה שלא מופעלת ועזות מצח של הגנבים – ודי בדקה או שתיים כדי שהארנק, המצלמה וקופסת התכשיטים ייעלמו מחדר השינה.
רפי סוויד, מנכ”ל חברת מוקד אמון מסביר כי הבשורה הטובה היא שניתן להתגונן


גם אם אתם מפעילים את מערכת האזעקה בשעות הלילה וכשאינכם בבית, ואולי אף מחוברים למוקד, זה עדיין לא אומר שהבית שלכם בטוח. כשהפשיעה גוברת ופריצות לבתי מגורים ועסקים הפכו למכת מדינה, כדאי להיות מודעים לשיטות הפעולה החדשות של הגנבים, שמצאו את נקודת התורפה במנגנון האבטחה הביתי: שעות בין הערביים.

התוצאה: “עקיצות” מהירות, חדות וכואבות.

ב”שכונות המטרה” של כנופיות גנבים למיניהם, אין דייר שלא יודע את הכללים: ממגנים את הבתים, מקפידים לנעול דלתות, מפעילים אזעקה בבוקר כשיוצאים לעבודה ובמשך הלילה – בקיצור, עושים הכול בכדי להיות מוגנים ולהבטיח את שלום רכושנו. הכול? לא בטוח.

 יעד מועדף – חדר שינה הורים
בואו נחזור לשעות הערב המוקדמות – שעות ה”שאננות” של כולנו. דיירי בתים פרטיים, מגיעים בערב הביתה לאחר יום העבודה, נוהגים לשהות בחצר האחורית או בחדר הסבה עורפי עם בני המשפחה או עם אורחיהם, ובעיקר – לא מצפים בשעות אלה לאורח לא-קרוא. בדיוק את חלון הזמן הזה זיהו כנופיות הגנבים, והם מנצלים אותו עד תום. התופעה הולכת ומתגברת, ואיתה עזות המצח של הגנבים שאינה יודעת גבול. אלה אימצו לעצמם שיטה קלה בכדי להתגנב לבית ולהימנע מהתמודדות עם מערכות המיגון המשוכללות ועם סיירי המוקד.

השיטה פשוטה: גנבים זריזים מנצלים את ההזדמנות הזו, כשמערכת האזעקה אינה דרוכה והדיירים אינם ערניים, חודרים לבית מחלקו הקדמי, ישירות לחדר שינה הורים. אם הם מרגישים בטוחים, גם לחדרים נוספים וגונבים מכול הבא ליד.

איך זה קורה? ובכן, הביצוע מקצועי ומהיר. חוליית גנבים כזאת מורכבת לרוב מנהג מילוט, תצפיתן ופורץ או שניים. החוליה סורקת את שכונת המגורים ובוחרת את  הקורבן הבא. הגנבים מאתרים נקודת פריצה מוסווית ונוחה, מכינים ומאבטחים את דרך המילוט, ועוטים על ידיהם כפפות או גרביים בכדי לא להשאיר טביעות אצבע. השלל לרוב הוא תכשיטים, מזומן וחפצים יקרי ערך. היעד המועדף, כבר אמרנו – חדר שינה הורים. זמן ביצוע – דקה עד שתיים. 

הפתרון: מצב הפעלה “בית”
נשמע מפחיד? הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות. רוב מערכות המיגון ההיקפיות מאפשרות הפעלה של מערכת האזעקה גם בשעות הערב. לצורך כך,  בוחרים מצב הפעלה “בית”, המאפשר לדיירי הבית חופש תנועה מוחלט בבית אך בו בזמן מגן על הפתחים באזורים שבהם אין תנועה. יש לזכור שגם כאשר הם מנסים את מזלם בשעות שבהם אנו בבית, גנבים הם עדיין “גנבים בלילה”, ולעולם לא יהיו חפצים להתגלות. לכן, צריך לחסום בפניהם את אפשרות החדירה הנוחה לבית. מערכת מיגון מותאמת לתופעה זו תגרום להם לוותר על “הסיכון המקצועי” ולחפש טרף נוח יותר.

 

www.emun.co.il 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר