מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, אוגוסט 2012, ילדים בסיכוי

קייטנת קיץ ייחודית לילדים החיים בפנימיות ולאימותיהן
עמותת “ילדים בסיכוי” פתחה קייטנת קיץ משותפת לאמהות ולילדיהן החיים בפנימיות. מטרת הקייטנה לחזק את הקשר בין האם לילד באמצעות חוויות חיוביות משותפות

עמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה”, פתחה ביום שני, 30.07.12, בפנימיית בית אפל שבגן יבנה קייטנת קיץ, ע”ש עודד מסר, לאימהות וילדיהן שהוצאו מהבית וחיים בפנימיות. בקייטנה, שהתפרשה על פני 5 ימים, השתתפו האמהות וילדיהן, במטרה לחזק את הקשר ביניהם, לאפשר להם להתנתק מחיי היום יום ולהתמקד כאן ועכשיו אחד בשני.

המפגשים כללו חוויות רגשיות חיוביות, פעילויות משותפות של קשב ומגע וסדנאות מיוחדות לאימהות לפיתוח והידוק הקשר עם ילדיהן. כמו כן, במסגרת זו ניתנה להורים גם תמיכה, הדרכה, חיזוק ואוזן קשבת וכתוצאה, נחשפו לעיתים במהלך הסדנאות סיפורים ומטענים רגשיים קשים שהוסתרו במהלך השנים.

לקשר אם-ילד חשיבות רבה בהתפתחותו הרגשית והנפשית של כל ילד. אופי הקשר משפיע על בטחונו העצמי של הילד, התנהגותו, הישגיו, והחשוב מכל, התחושה שהוא אהוב על ידי בני משפחתו. ילדים הגדלים בפנימיות חווים קשיים רבים בהקשר זה, ובדיוק לשם כך נוסדה קייטנת הקיץ. המטרה היא לספק את תשומת הלב החיונית כל כך ולהיענות לצרכים באופן מיידי, כך שההורים יתוודעו לחשיבות התפתחות ילדיהם, יחושו אחריות הורית ואף ירגישו פחות אמביוולנטיים בהקשר ליחסים עם ילדיהם.

מנכ”ל עמותת “ילדים בסיכוי”, ירון בראון מספר כי “אנו, בעמותה, רואים חשיבות עליונה להמשיך ולקיים את הפרויקט החיוני הזה, המתקיים בשותפות משרד הרווחה, על מנת לאפשר לילדים רבים נוספים, שכה זקוקים לו, לקחת בו חלק. מתוך הספרות המקצועית, מפגשים מסוג זה בין הורה לילד שהורחק מהבית והושם בפנימייה, לא קיימים בשום מקום בעולם. בעבר קיימנו שלושה מחזורים בשנה אך כיום עקב אילוצי תקציב, מתקיימים רק שני מחזורים”. 

עמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה” מפעילה תוכניות רבות נוספות למען ילדים ללא עורף משפחתי, החיים בפנימיות וביניהן: הגוף לאפוטרופסות – הנותן שירות אישי ל- 60 ילדי פנימיות חסרי הורים, תוכנית “גשר לעצמאות”- הדואגת למאות בוגרי פנימיות בדיור ובליווי אישי, תוכנית להוראה משקמת ל-1200 ילדי פנימיות בגילאי הגן ועד לגילאי תיכון, קייטנות קיץ לילדים והוריהם לחיזוק וקירוב הלבבות וכן תוכניות נוספות בתחומי הספורט והאמנות.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר