מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, יולי 2012, מיני קונגרס

אנשים מביאים שלום
משתתפים מכל קצוות הקשת הפוליטית, ישראלים ופלסטינים, ייקחו חלק במיזם ייחודי במסגרתו ינהלו משא ומתן אזרחי לשלום בסוף השבוע שבין 13-14.7. במהלך הקונגרס יוכל גם הקהל הרחב לצפות ולקחת חלק בדיונים

ב-  13-14/7/2012, יתקיים מו”מ ציבורי לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני בתאטרון הערבי-עברי ביפו, שייערך כחלק מפרויקט רחב יותר בשם “מחשבות של שלום”. הפרויקט שם לעצמו כמטרה לשתף את הציבור במאמצים לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני ובכך לסלול את הדרך אל עבר הסכם מדיני, אמתי ובר קיימא.

הכנס ייערך בפורמט של מיני-קונגרס, במהלכו יפגשו משלחת של שישה אזרחים ישראלים, המייצגים את כל קצוות הקשת הפוליטית, עם משלחת פלסטינית מקבילה. יחד, ידונו שתי המשלחות בהסכם השלום וינסו לחתור אליו תוך חמישה מושבים בלבד, שיתפרסו על פני סוף שבוע אחד. הדיונים ייערכו בפני קהל, המוזמן לשאת את דבריו בסיומה של כל פגישה. אירוע יוצא דופן זה מהווה צעד חשוב לקראת הקמתו של קונגרס ישראלי-פלסטיני, רחב ומשמעותי לניהול מו”מ.

בראש המיזם החשוב ופורץ הדרך עומד ד”ר ספיר הנדלמן, חתן פרס פיטר בייקר לחקר השלום, הרואה בפרויקט הזדמנות אמתית ליישוב הסכסוך. ד”ר הנדלמן הוביל בעבר כ-15 מיני-קונגרסים דומים, באוניברסיטאות מובילות ברחבי ארה”ב וקנדה, בגדה המערבית, ולאחרונה גם בת”א ואלו החלו למשוך תשומת לב רבה באקדמיה, במדיה האמריקאית, בקונגרס האמריקאי ובפרלמנט הקנדי.

המשלחות אשר הרכיבו את הכנסים השונים כללו משתתפים מכל קצוות הקשת הפוליטית אשר הפכו את הדיונים למרתקים, מורכבים, וסבוכים. יחד עם זאת, בכל אחד מהכנסים שהתקיימו עד כה, הצליחו המשלחות להגיע לפחות להסכם אחד, בין היתר בנושאי פירוק הדרגתי של מחסומים בגדה המערבית, ביסוס הגבולות על פי קווי 67, חילופי שטחים ועוד.

הסרטון הבא מתאר את ההיסטוריה המקוצרת של הסכסוך מפיו של ד”ר ספיר הנדלמן, תחושת השליחות האישית שלו שהובילה להקמת המיזם ותיעוד יקר ערך של קונגרסים קודמים:

Minds of Peace – Israeli-Palestinian Public Negotiating Congress – Promo from ido berlad on Vimeo.

להתרשמות מההסכמים השונים אליהם הגיעו בעבר לחצו כאן>> 

הכנס ייערך ב-13 וב-14 ביולי, בתאטרון הערבי-עברי, רחוב מפרץ שלמה 10, יפו העתיקה.

לוח זמני הכנס:

יום שישי, 13 ביולי 2012:

 – פתיחה12:00

 – מושב ראשון 12:30-14:30

 – מושב שני16:00-18:00

יום שבת, 14 ביולי 2012:

 – מושב שלישי 9:30-11:30

 – מושב רביעי 12:30-14:30

 – מושב אחרון 15:30-17:30

הציבור הרחב מוזמן לקחת חלק ביוזמה המבורכת

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר