מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, יולי 2012, רדיו מהות החיים

המובן מאליו

מאת: ענת קלו-לברון

אני אוהבת את מה שאני עושה, אוהבת את מה שאני רואה, אוהבת את מי שאני חיה איתו, אוהבת את השכונה שאני חיה בה, אוהבת את השכנים שלי, אוהבת את החברים שלי, אוהבת את הילדים שלי, אוהבת את אמא שלי, אוהבת את החמות שלי, אוהבת את הגיסה שלי, אוהבת את אחותי, אוהבת את המחשב שלי (האמת, אני מתה על המחשב שלי), אוהבת לכתוב, אוהבת לשדר ברדיו, אוהבת לכתוב דפי בוקר, אוהבת לשמוע את אברהם טל, אוהבת לצעוד בכל בוקר, אוהבת לראות את The voice, אוהבת לשתות תה, אוהבת לקרוא על צמיחה ורוחניות, אוהבת את פייסבוק, אוהבת את החברים שלי בפייסבוק, אוהבת להשתנות, אוהבת לפרוץ גבולות, אוהבת את העובדה שאתם קוראים אותי עכשיו, אוהבת את העובדה שבעוד רגע תקשיבו לתוכנית הרדיו שלי, אוהבת לתת ערך, אוהבת לקבל ערך.

אני אוהבת ללמוד דברים חדשים, אוהבת להיפטר מהרגלים ישנים, אוהבת להפתיע את עצמי, אוהבת לקנות בגדים, אוהבת להקשיב למחשבות של עצמי, אוהבת לחקור את התודעה שלי, אוהבת להתקרב אל עצמי. אני אוהבת לגלות שכל השנים חייתי באפלה ושבעצם, הדרך נורא פשוטה.

לפני שמונה שנים בתי הקטנה חלתה בסרטן. במהלך תקופת מחלתה הבטחתי עשרות הבטחות כדי לנסות ולשנות את רוע הגזרה, אחת מהן היתה שלעולם לא אשכח; לעולם לא אשכח איך במשך שנה וחצי היא סבלה, איך במשך שנה וחצי חיינו בסבל וחרדה ואיך לא נשארה שום חלקה בחיינו שלא נהרסה. ולמרות שזה עלול להישמע כך, ההבטחה לא ניתנה בשביל להמשיך לרחם על עצמי ועל מר גורלי, על כמה מסכנה הייתה בתי וכמה מסכנים היו בעלי, בני ואני, אלא בדיוק להפך.

הבטחתי לא לשכוח כדי לזכור. לזכור ששום דבר בעולם הזה, ביום הזה, ברגע הזה, בשנייה הזו — הוא לא טריוויאלי. זה לא טריוויאלי שאני כותבת עכשיו וזה לא טריוויאלי שאתם קוראים עכשיו, זה לא טריוויאלי שיש לי ברוך השם שלושה ילדים בריאים, זה לא טריוויאלי שיש לי בעל מקסים, זה לא טריוויאלי שהבת שלי קמה כל בוקר, גם אם היא קמה על צד שמאל וזה לא טריוויאלי שיש לי כאלה חיים מלאים. ואתם יודעים מה? ההבטחה הזו שומרת עלי והופכת את החיים שלי לחיים יפים, אהובים ומרגשים, כי בתת המודע שלי אני יודעת שיכול להיות אחרת לגמרי ושכל כמה שאנו חושבים שאנחנו סובלים – אין לנו מושג עד כמה אנו מבורכים.

התוכנית “אסימונים” ברדיו מהות החיים מוקדשת הפעם לאהבה. בתוכנית התארחה הדס קאן, מאמנת לחיים ולזוגיות, שמספרת איך ניתן לחיות בהלך רוח אוהב, איך להסתובב בעולם בהוויה של אהבה ולמה אחד הדברים שעוזרים לה היא הידיעה ששום דבר אינו מובן מאליו.

מאחלת לכם האזנה לא מובנת מאליה לתוכנית לא מובנת מאליה,

לחצו כאן להאזנה לתוכנית “אסימונים” של ענת קלו-לברון ברדיו מהות החיים. אורחת התוכנית: הדס קאן, מאמנת לחיים ולזוגיות

חזרה לחדשות ועדכונים