מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, יוני 2012, אבטחה

Home and Away

יוצאים לאירוע או נוסעים לחופשה וחוששים להפקיר את הבית? בני משפחה וחברים עסוקים מדי בכדי להגיע ולשמור על מבצרכם? למוקד אמון, המוביל את תחום האבטחה והמיגון בארץ יש פתרון; שירות ‘אבטחת הבית בזמן אירוע’ 

שמחות משפחתיות הן כמובן דבר חיובי שכולנו מייחלים להן וככל שירבו כך ייטב.

פעמים רבות, עם ההתארגנות, ההכנות והלחץ סביב האירוע, נשכחת סוגיה חשובה במיוחד; הבית, שנשאר ריק מבני המשפחה, ללא כל פיקוח ושמירה. הבית הריק מהווה יעד נחשק לפורצים וגנבים וחשוב להבהיר כי בסיטואציות אלו, יש לעתים אדם שמכיר מקרוב את המשפחה, יודע על קיום האירוע ועל “חלון הזמן” שנותר לו לפעול וינצל את התזמון בכדי לחדור אל הבית. סיטואציה זו עלולה להיווצר גם בזמן יציאה לחופשות משפחתיות המאפשרות לפורצים לעשות את “מלאכתם” בשקט. לפיכך, חשוב מאוד להתכונן לכך מבעוד מועד ולאבטח את הבית בכדי למנוע עוגמת נפש עם החזרה מהאירוע אל בית פרוץ.

בחברת מוקד אמון, מציעים שירות מיוחד אשר יעזור לשמור על הבית והרכוש ויאפשר לחוגגים להנות בלב שלם וללא דאגות מיותרות; “אבטחת הבית בזמן האירוע”.  השירות ניתן כחלק ממעטפת השירותים של מחלקת “אמון אירועים” והוא כולל את אבטחת הבית על ידי שומר מקצועי אשר יפקח עין מקרוב ויוודא שלא נגרם כל נזק ופגיעה בבית וברכוש, מכשעה לפני תחילת האירוע ועד לסיומו. יש לציין, שבמידה והבית מחובר כבר לשירותי מוקד אמון, השומר ימצא בקשר ישיר עם הסייר המקומי, אשר יכול לסייע במקרה הצורך. בנוסף, במידה ומותקנת בבית מערכת טלוויזיה במעגל סגור, השומר יוכל להתחבר למצלמות האבטחה באמצעות מחשב נייד ולצפות בכל אזורי הבית המוגנים.

הנה מספר טיפים חשובים לאבטחת הבית בזמן אירוע או חופשה מניסיונו של רפי סוויד, מנכל מוקד אמון:

הפעילו את מערכת האזעקה ביציאה מהבית קרוב לוודאי שהמצאות מערכת אזעקה המחוברת למוקד בקרה וסיור ומצלמות אבטחה יהוו מכשול עיקרי בפני הפורץ. קיימות היום מצלמות איכותיות שאינן יקרות המסוגלות להתריע כאשר מישהו נמצא בבית באמצעות הודעתMMS  לטלפון הנייד או דואר אלקטרוני. בנוסף, ניתן גם להתחבר באופן יזום למצלמות מרחוק מהנייד או ממחשב, לחברן למוקד בקרה וסיור (מוקד צופה) ולהתבונן במתרחש בבית וסביבותיו בכל רגע נתון.

השאירו אורות דולקים למרות הרצון לחסוך בחשמל, השארת אורות דולקים בבית יכולה לסמן לגנבים כי הבית מלא באנשים ולהרתיע אותם מלנסות להיכנס אליו. בנוסף, כדאי גם להשאיר טלוויזיה דולקת באחד החדרים ומוזיקה בחדר אחר. תנו לפורצים הרגשה שיש כל הזמן מישהו בבית.

לא משאירים חפצים יקרי ערך בבית לפני שיוצאים מהבית, יש לוודא כי לא משאירים מאחור באופן גלוי לעין חפצים יקרי ערך כמו מפתחות רכב, ארנקים, תכשיטים, פנקסי צ’קים או מכשירים אלקטרוניים כמו אייפון או אייפד.

המנעו מעדכון סטטוסים בפייסבוק או בטוויטר אם אתם נוהגים לעדכן את החשבון בפייסבוק, טוויטר או כל רשת חברתית אחרת בכל פעם שאתם יוצאים מהבית, כדאי להתחיל להמנע מכך, שכן אחת השיטות של פורצים למציאת בתים ריקים מאדם היא לעקוב אחר דיווחי יוזרים.

את המפתחות לבית תשאירו אצלכם כאשר גרים בבית משותף מתפתחים לרוב קשרים טובים עם השכנים ויש תחושה כי הלובי המחבר בין הדירות באותה קומה הוא מקום בטוח להשאיר בו את מפתחות הבית. מקומות כמו תחתית שטיח הכניסה, ארון החשמל או העציץ על הקיר ליד הדלת אולי נדמים לנו כנקודות מסתור מוצלחות, אך הדבר ידוע גם בקרב פרוצים רבים.

רוקנו את תיבת הדואר מכתבים, עיתונים ודברי דואר שנשארו בתיבה בכניסה לבניין מסמנים לפורץ על כך שהדירה ריקה כבר מספר ימים. לפני יציאה לחופשה תדאגו לרוקן אותה ונסו לבקש מקרוב או ידיד לרוקן אותה גם במהלכה.

עשו ביטוח תכולה לדירה גם אם עשיתם כל שביכולתם להרתיע את הפורצים, כדאי ואף מומלץ לדאוג לביטוח תכולה בתוקף עבור הדירה. תמיד טוב לדעת שיהיה מישהו שישלם על כל מקרה. 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר