מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, יולי 2012, ויטראז

כל גווני האמן 

אומנות הויטראז’ נחשבת לאחת הותיקות והקלאסיות ביותר בקרב האומנויות והיא מתאפיינת בשילוב בין פסי נחושת, בדו ממד או בתלת ממד, לבין זכוכיות צבעוניות, דרכן חודר האור ומאיר את החלל הפנימי בשלל צבעים. האמן רונן קימל מודע לעוצמתם של צבעים המוקרנים דרך זכוכיות צבעוניות והשפעתם עלינו ועל תחושותינו, מודעות הנובעת מתוך ניסיון רב בעבודות ויטראז’ של מעל ל- 18 שנה, הכוללות יצירה והוראת התחום.

“הדבר החזק ביותר בעיני היא העבודה עם זכוכיות צבעוניות ששופכות צבע לחלל בו נמצא המתבונן” מעיד קימל. “שימוש בצבע אדום לדוגמה, ייצור צביעה אחידה של כל חלל החדר. האור עובר סינון והקרנה. השתלטות הצבע בצורה שכזו היא הרבה יותר חזקה מאשר צביעה של אותו צבע על קיר החלל…הויטראז’ בעצם מעצים את הצבע ויכול ליצור אווירה בחלל על ידי הזכוכיות”.

לפני כ-7 שנים החל קימל לעבוד גם בחמר ופורצלן באובניים תוך יצירת תבניות ייחודיות. בהמשך החל לשלב את הויטראז’ בתוך הפורצלן והחמר ליצירת טכניקה חדשה ויוצאת דופן, באמצעותה הוא גם יוצר גופי תאורה צבעוניים, המשמשים לפנים הבית ולתאורת גן וחוץ. באמצעות עבודת האובניים (קדרות) יוצר רונן גם קערות, קנקנים, קדרות, כיורים ואגרטלים, הנצבעים כולם בגלזורות בצבעים מרהיבים.

רונן עצמו הוא אוטודידקט. לאחר שמאס בעבודתו כיועץ פרסום, החל לעבוד בסטודיו לויטראז’ים ותוך זמן קצר מאוד כבר החל ליצור עבודות עוצרות נשימה. בהמשך לקח גם מספר קורסים ממוקדים בתחום הזכוכית, הקרמיקה/הגלזורות, תורת הצבעים ועוד, אך עיקר השכלתו נובעת מניסוי וטעייה.

בימים אלו פותח קימל סטודיו חדש במרכז הארץ בו יעביר חוגי ערב למבוגרים ונוער בויטראז’, קרמיקה\אובניים קדרות, פסיפס, פיוזינג ובשילובים ביניהם. לאורך שנים של יצירה והתפתחות. קימל רואה בסדנאות הלימוד הזדמנות אמתית לשיתוף בידע ובניסיון אותו רכש, דרך התנסויותיו לאורך דרכו האישית והמקצועית.

בנוסף, קימל הוא גם כאמור מורה לאומנות הויטראז’, הפסיפס והפיוזינג (מיזוג זכוכיות צבעוניות בחום גבוה) בבית הספר האנתרופוסופי שבכפר הירוק והוא גם מעביר קורס שנתי במכללת אחווה בו לומדים הסטודנטים ויטראז’ קלאסי, ויטראז’ עם פסי נחושת (טיפאני), פסיפס ופיוזינג.

צפו בראיון עם האמן הלקוח מתוכניתה של אודטה:

_____________________________________________________________________________________________

רונן קימל

נייד 0544807492

דוא”ל : ronenkimel@bezeqint.net

אתר : www.ronenkimel.com

כתובת הסטודיו: רחוב הגנים 7, בשכונת נווה גן, רמת השרון (ליד צומת הפיל).

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר