מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, יוני 2012, התנדבות

יחס חם

אות הנשיא למתנדב לשנת 2012 יוענק לעמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה” על פועלה מזה 25 שנה למען בית חם ומחבק לילדים

ב- 4.9 יוענק אות הנשיא למתנדב 2012 לעמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה” על פעילותה בקרב 10,000 ילדי פנימיות ומשפחות אמנה, אשר הורחקו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה בשל מצוקות קשות, התעללויות פיזיות ונפשיות, הזנחה או יתמות. החיים בפנימיות ובמשפחות אומנה ועל הפעלת התוכנית “משפחות מארחות”, במסגרתה מאות משפחות לקחו על עצמן ללוות ולהעניק עוגן תומך לילדים החיים בפנימיות 

הזכייה היא פרי עבודה של שנים רבות בהן חרתה העמותה על דגלה להעניק לכל ילד הזדמנות דומה לזו של ילדים ברי מזל החיים עם משפחותיהם, ובעיקר על עבודתה במסגרת תכנית “משפחות מארחות”. תכנית ייחודית זו קיימת מיום הקמת העמותה והיא נועדה לדאוג לילדים נטולי גב משפחתי איתן, באמצעות חיבורם למשפחות מלוות המתנדבות מכל הארץ ומארחות אותם בכל סוף שבוע שני ובחלק מהחגים והחופשות.

אות הנשיא למתנדב מוענק לעמותה “על מתן בית חם ומחבק לילדים החיים בפנימיות ובמשפחות אומנה… מאות משפחות מארחות שהתנדבו באמצעות העמותה יצרו עד היום קשרים אמיצים עם הילדים והיו חלק משמעותי בחייהם”.

“הזכייה באות הנשיא למתנדב היא המתנה הכי גדולה אותה יכולנו לבקש לרגל 25 שנה לפעילותינו”, אומר ירון בראון מנכ”ל העמותה. “יש הכרה אמתית בפועלינו ובחשיבות התכנית “משפחות מארחות”. אות המתנדב שייך בעצם לכל אותן משפחות מתנדבות שעושות עבודת קודש עם הילדים. אנו מקווים שבעקבות קבלת האות, מאגר המשפחות ילך ויגדל ועוד משפחות יצטרפו ויעניקו בית חם ותומך לילדים.”

איה גליקמן, ראש תחום ההתנדבות בעמותה, מספרת על המורכבות הרבה ועל הרגישות שנדרשת כדי להתאים את המשפחה לילד.  “ברוב המקרים מדובר על ילדים בגילאים  10-16, גילאים קריטיים לבניית קשר של ילד למבוגר נורמטיבי. התפקיד שלנו ,באמצעות העובד הסוציאלי של הילד, לתאם ציפיות בין הילד למשפחה ובין המשפחה לילד ולאפשר את הפיכתו של חלום המשפחה המארחת למציאות, לקן משפחתי חם, תומך ויציב.”

בעמותה מאמינים כי בקשר המיטיב הנרקם בתהליך ארוך בין הילד למשפחה המארחת, טמון הסיכוי לשנות לילד את חווית המציאות שלו, הן בהווה והן בעתיד.

העמותה מפעילה תכניות נוספות רבות למען ילדים ללא תמיכה משפחתית החיים בפנימיות; “הגוף לאפוטרופסות”, הנותן שירות אישי ל- 60 ילדי פנימיות חסרי הורים, תכנית “גשר לעצמאות”, הדואגת למאות בוגרי פנימיות בדיור ובליווי אישי, תוכנית להוראה משקמת ל-1200 ילדי פנימיות בגילאי הגן ועד גילאי תיכון, קייטנות קיץ לילדים והוריהם לחיזוק וקירוב הלבבות וכן תכניות נוספות בתחומי הספורט והאמנות. 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר