מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, מאי 2012, איה עזריאלנט מציגה

נשים ותכשיטים

בין ה- 2.5 ועד ל- 15.5 מארחת איה עזריאלנט בחנות הדגל שלה תערוכה של יוצרת ומעצבת התכשיטים טובה רחמילביץ. עבודותיה הייחודיות של טובה, היוצרת תכשיטים ותליונים עשויים מכסף בעבודת יד, משלבות גם אבני חן צבעוניות. ההשראה שלה שאובה מארבעת יסודות העולם: רוח, אדמה, שמש ומים
צילום: אביב חופי 

משחר ההיסטוריה אהבו נשים להתקשט ולהבליט את יופיין באמצעות עזרים נוספים וטקסי פולחן של יופי והדר. ב-2.5 ייפגשו תכשיטיה של איה עזריאלנט, מעצבת התכשיטים ואספנית האמנות, עם תכשיטיה של טובה רחמילביץ, מעצבת וצורפת בעבודת יד בתערוכה בירושלים.

היכרותן של השתיים החלה לפני מספר שנים בניו יורק, באחד מביקוריהם של טובה ובעלה בעיר, והחיבור ביניהן היה מידי. איה עזריאלנט: “יופייה הקסים אותי וככל שלמדתי להכירה גיליתי את היופי הפנימי ואת עושר הנשמה של טובה. היצירות שלה משקפות את שפע היצירה הטמון בה. לנועזות שבנו, לזו שרוצה להראות שונה, מיוחדת ולדעת שהיא עונדת תכשיט מיוחד במינו ואין עוד אחד כמוהו בעולם – טובה היא התשובה האידאלית!”.

עבודותיה של טובה רחמילביץ, מתאפיינות בסגנון דרמטי שכן בעיניה “תליון קטנטן אינו מסוגל להעביר את המסרים האמנותיים והאמירה שמעבירים אלמנטים גדולים יותר, עם נוכחות מסה של חומר ויכולת להעביר סיפור גלוי לעין”.

טובה משתמשת בטכניקה ישראלית-מקומית הנקראת “אלקטרו-פורמינג”: יציקות חלולות בכסף טהור המאפשרות לה ליצור דגמים גדולים ודרמטיים אך יחד עם זאת, קלי משקל. בדומה לתכשיטיה של איה עזריאלנט, גם טובה שואבת את השראתה מהטבע ומארבעת יסודות העולם: רוח, אדמה, שמש ומים ומעניקה להם אינטרפרטציה אישית בעלת אופי רומנטי. עבודותיה האחרונות של טובה כוללות שילוב צבעוני בין אבני חן לבין תליונים ואלמנטים נוספים מכסף.

טובה רחמילביץ נולדה בקפריסין בשנת 1947 וגדלה ברעננה. לאחר שירותה הצבאי עברה להתגורר בווינה, שם למדה אומנות. לאחר 4 שנים שבה ארצה, השתקעה בירושלים והחליטה להתמקד בתחום התכשיטים. לימים הקימה יחד עם בעלה דאז גלריות משגשגות (כיום היא נשואה לפרופסור אליעזר רחמילביץ, המטולוג ידוע השם). 

בתום לימודיה בסדנת פיסול של האמן הרי בר-און, החלה טובה לעבוד אל מול משרדי ממשלה בהכנת פסלי יודאיקה וכך, מאז ועד היום, היא זו האחראית לעיצובו של פרס ישראל, הניתן מידי שנה לנבחרי ומכובדי המדינה. בשנים האחרונות כאמור, מתמקדת טובה ביצירת תכשיטים הקרובים אל ליבה ואל לב נשים רבות המהוות את קהל לקוחותיה.

חנות הדגל של איה עזריאלנט הוקמה לאחרונה בישראל לאחר שהות ארוכה בארה”ב והיא כוללת מספר קולקציות תכשיטי זהב וכסף מפוסלים, המשובצים בקריסטלים, משולבים עם אבני חן ועוד. כל תכשיטיה של איה משלבים את צורתו של כוכב הים ומתאפיינים בטקסטורה כדורית, אלמנטים המייחדים את המותג ומזוהים זה מכבר עם איה.

התערוכה “נשים ותכשיטים” תימשך כשבועיים ותינעל ב- 15.4.12. 

הציבור מוזמן ליהנות ממפגשן של שתי המעצבות. תמונות מהפתיחה: 

‘איה עזריאלנט, טובה ואליעזר רחמילביץאיה עזריאלנט ונעמי בלומנטל‘איה, אייבי, דליה נאמן וטובה רחמילביץ
טובה רחמילביץ’ ויעל לוטןאיה ואלישבע בובלילאיה ואפי נצר

לאתר של טובה רחמילביץ’

לאתר של איה עזריאלנט


רח’ ניסים אלוני 10 תל אביב, 03-7167600  

מועדי פתיחה: א’- ה’ בשעות 9:30-21:30

שישי – 9:30-15:00. שבת: מצאת השבת עד השעה 23:00

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר