מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, מאי 2012, על האש

סודות מברזיל 

סוף סוף הגיעה לכאן ברזיל האמיתית. ההתחלה הייתה קטנה. פיאט 127, גריל, ניחוחות, טעמים ואווירה ברזילאית שמצליחה להפוך כל ארוחה לקרנבל – לסמבה של טעמים וחושים. היום כש- Meat n’ Sweets היא חברת קייטרינג פעילה ומוכרת, החלטנו לשחרר כמה סודות מהמטבח וממקומות אחרים 

pratanti


הרוח החיה של Meat n’ Sweets הוא השף יריב רון שהגיע מברזיל והביא איתו משם את סגנון הארוחה המקומי הנקרא Rodizio – מסורת עתיקה של אירוח המעודדת את הסועדים לבלות שעות ארוכות סביב שולחן האוכל באווירה בלתי-פורמאלית. ה- Rodizio כולל מגוון רב של בשרים הנצלים באיטיות על גבי גריל מיוחד ששומר על הטעמים והעסיסיות הטבעית של הבשר.

לאחר שהבשר מוכן, הוא נחתך ומוגש על גבי פלטות עץ שמסתובבות בין הסועדים וככל שהארוחה מתקדמת, איכות הבשר משתבחת ונוספים לה סלטים המלווים בלחמים טריים. האווירה הנינוחה מעודדת את הפיות לא רק לטעום אלא גם לנהל שיחות ערות הנמשכות לעיתים עמוק אל תוך הלילה. בסיום הארוחה מוגשים לסועדים קינוחים ברזילאים. 

השף רון יריב הביא כאמור את ה- Rodizio כל הדרך מברזיל, בה גדל. רון נמשך תמיד לעולם הקולינריה וכבר בבית הספר היסודי טרח במשך שלושה חודשים על פרויקט אישי סודי שבסיכומו מהל את כל מי השתייה של בית הספר במיץ פטל. רון אומנם היה ילד פרוע שנדד בין בתי ספר בריו; אך בארוחות של סוף השבוע לרון היה מקום של כבוד. כבר בגיל ארבע עשרה הוא היה האחראי על הארוחות והוא זה שקנה, בחר ומי שתמיד עשה על האש; כי בברזיל, מספר רון, בכל סוף שבוע עושים על האש, בבריכה, במועדון, בדירת הגג או על החוף.

החוף והים הם עוד אהבה גדולה של רון. כמו כל בחור ברזילאי שמכבד את עצמו גם רון דילג לפעמים על בית הספר לטובת כמה שעות של גלישה בים. לפעמים היה נוסע לחופים פראיים מחוץ לריו כדי לגלוש ובגיל 19 החליט להרחיק עוד יותר ולבדוק את הגלים בחופי אוסטרליה. שם פגש לגמרי במקרה את אחד השפים הטובים ביותר בשוויץ והכימיה ביניהם הייתה מיידית. הם שכרו ואן יחד ויצאו לטייל בחוף המזרחי של אוסטרליה. “האוכל”, מספר רון, “הפך לחלק המרכזי של הטיול. שם למעשה התחלתי להפוך את הבישול למקצוע. בישלנו בשטח. התחברנו לבעלי מסעדות והוזמנו כשפים-אורחים לבשל להם ארוחות”. 

לאחר שהפגין את כישוריו הקולינריים בלא מעט מסעדות ברחבי העולם, החליט רון להגיע לארץ ומאז כבר הספיק לעשות רישיון סקיפר ולצאת להפלגות כאיש צוות וכשף. בעקבות מסעות קולינריים שערך לחבריו בארץ, אלו הפעילו עליו לחץ רב לעשות עם הכישרון שלו משהו. רון הקשיב לבסוף לחבריו ופתח את Meat n’ Sweets עם פיאט 127 וגריל אחד. כיום  Meat n’ Sweets  עורכים ארוחות גם לשש מאות איש ובין לקוחותיהם אפשר למצוא כמה חברות מובילות ביניהן אינטל, קשת ועוד.

במקביל להקמת Meat n’ Sweets החל רון גם ללמוד אוקיאנוגרפיה – מדעי הים והאוקיאנוס והוא ממשיך כיום את לימודיו לתואר שני במדעי האוקיאנוגרפיה באוניברסיטת חיפה. לימודיו מתמקדים בשינויי החוף ובדרכים להגן עליו.

היכולות של השף רון יריב, אישיותו והשילוב הבינלאומי של ידע וטעמים יוצר ארוחות שהן חוויה קולינרית מקורית.

לאתר של Meat n’ Sweets


חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר