סלולר

שיווק בכף ידך
שיווק בסלולר הופך לאסטרטגיה פופולארית במיוחד בעידן הנוכחי, בו עסקים רבים מבקשים להיות עד כמה שיותר מעודכנים ורוצים להיות בעלי גישה ללקוח בכל מקום ובכל זמן נתון. סיגלי ריכלין חושפת את כל יתרונות השיווק בנייד בכתבה הבאה

מאת: סיגלי ריכלין, סמנכ”ל שיווק ופתוח עסקי בחברת Pijimi

לאור השינויים בהרגלי הצריכה בארץ ובעולם, השימוש בטלפון הנייד הפך בשנים האחרונות  לחלק בלתי נפרד מחיינו: כולנו משתמשים בו לא רק עבור ייעודו הפונקציונאלי הבסיסי, אלא מנהלים את חיינו באמצעותו – קביעת פגישות ביומן, אנשי הקשר שלנו, גלישה באינטרנט, צפייה בתוכן וידאו, ביצוע רכישות אונליין ועוד.

בהתאם לכך, שיווק בסלולר הופך לאסטרטגיה פופולארית במיוחד בעידן הנוכחי, בו עסקים רבים מבקשים להיות עד כמה שיותר מעודכנים. השיווק באמצעות המכשיר הנייד מאפשר להם להישאר בקשר רציף עם לקוחותיהם בכל שעות היום – וזו אולי המשמעות השיווקית המרכזית ביותר של הנוכחות הסלולארית: סלולר פרושו גישה ישירה ללקוח, ללא מגבלת זמן ומקום.

אנשים משווים פעמים רבות בין שיווק בסלולר למכירה בסלולר ואכן, חלק מהחברות בוחרות להציע ללקוחות מבצעים מיוחדים וקופונים לרוכשים באמצעות המכשיר. במקרים אחרים, יתריעו חברות בפני לקוחותיהם על מבצע מיוחד מבעוד מועד על מנת לכוון אותם לחנות מסוימת ולא פעם ינסו גם להזמין לקוחות קיימים ופוטנציאליים לאירועים, השקות וכו’. פן נוסף של השיווק בסלולר שם דגש דווקא על תוכן או אינפורמציה משלימה בצורת טקסט, תוכן וידאו, אתרים מותאמים ואפליקציות, שמטרתם היא לחזק את הנוכחות של אותה החברה בפלטפורמה זו.

בחברת הסטרטאפ שלנו, זיהינו כבר לפני כשלוש שנים את המגמה הזו ואת הצורך של המפרסמים להגיע באופן חוויתי ומניע-לפעולה, ישירות למכשיר הסלולר האישי של הלקוח ובכך למקסם את האפקטיביות של מאמצי השיווק והפרסום ובעיקר למדוד את יעילותם. מאחר ומכשיר הסלולר צמוד לכל אחד ואחד מאתנו, הרי ששימוש נבון בו מצד המפרסם – בעל עסק או חברה, תוך פילוח מדויק וניתוח הרגלי הצריכה של קהל הלקוחות, עשויים להעלות באופן משמעותי את יחס ההמרה וגיוס לקוחות חדשים.

הבנו שקיימת חשיבות גדולה לא רק למידע שמועבר ללקוח, אלא גם בנראות שלו, בחוויית המשתמש שהוא מייצר וביכולת שלו ליצור אינטראקציה, קרי: איסוף מידע רלוונטי מהלקוח.

הנה כמה מהיתרונות שיש לשיווק במובייל לעומת הפלטפורמות האחרות:

  1. מיידיות – שכן רב הזמן אנחנו נמצאים עם המכשיר הנייד עלינו ומקבלים הודעות מייד כשהן נשלחו.
  2. נוחות – הפצת תוכן, וידאו או תמונות הוא תהליך די פשוט בסלולר ואינו כרוך בעלות גבוהה. בנוסף, מקבל המסר יכול לשמור אותו בטלפון ולשלוף אותו בכל זמן שיתאים לו בעתיד.
  3. פשטות – מכיוון שמסך המכשיר קטן יחסית, על המסרים השיווקיים להיות קצרים , פשוטים וקולעים. אין כאן צורך בתחכום יתר וקופירייטינג.
  4. שיווק ישיר – פלטפורמה זו מתקשרת ישירות עם בעלי המכשיר הנייד, מה שמאפשר ליצור פרסונליזציה של המסרים ואף ליצור דיאלוג עם קהל היעד.
  5. מעקב – היכולת לבדוק את תגובת מקבלי המסרים כמעט מידית ומפולחת בקלות.
  6. ייחודיות – למרות הפופולאריות של המכשירים הניידים והסמרטפונים בפרט, עדיין פלטפורמה שיווקית זו אינה מוכרת לכל, מה שאומר שכל מי שבוחר להשתמש בה ממצב את עצמו כמוביל וחדשני.

יתרונות ברורים אלו הם שהובילו אותנו לפתח כאמור מערכת אינטרנטית, המציעה ליצור קמפיינים בטלפון הסלולרי ומאפשרת לארגונים ובעלי עסקים להעמיק את הקשר עם הלקוחות, לבצע מכירות, הזמנות לארועים עסקיים, עדכון ושימור לקוחות ועוד. כך, הנמענים מקבלים למעשה פניה ויזואלית ישירה, אינפורמטיביות, ברורה ומזמינה לפעולה, לה הם גם יכולים להגיב באמצעות הקלקה על כפתורי פעולה, שניתנים להתאמה אישית גם הם ע”י יוצר הקמפיין, בהתאם להצעה ולקהל היעד, כגון: כפתור עדכון מבצעים והטבות, כפתור לפרטים נוספים, כפתור המוביל למפה, כפתור לאישור השתתפות באירוע, כפתור הצטרפות למועדון לקוחות, כפתור לקבלת הטבה, כפתור להתקשרות לנציג שרות ועוד ועוד.

כל תגובות הלקוחות מתקבלות בזמן אמת, נשמרות וזמינות online  במערכת ניהול הקמפיין וניתן גם לייצא לאקסל את התוצאות לפי כל פילוח שייבחר, לנתח את התוצאות, למדוד ולאמוד את האפקטיביות וכמובן לפעול באופן מיידי.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר