ילדים בסיכוי

“אות הנשיא למתנדב” הוענק השנה לעמותת “ילדים בסיכוי”
עמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה” פועלת מזה 25 שנה למען מתן בית חם ומחבק לילדים החיים בפנימיות ובמשפחות אומנה ומפעילה את תוכנית “משפחות מארחות”, במסגרתה מאות משפחות לקחו על עצמן ללוות ולהעניק עוגן תומך לילדים החיים בפנימיות. על כל אלו ועוד, קיבלה החודש העמותה את “אות הנשיא למתנדב” לשנת 2012 בטקס מרגש

ביום ג’ ה- 4.9 הוענק “אות הנשיא למתנדב” לשנת 2012 לעמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה” על פעילותה בקרב 10,000 ילדי פנימיות ומשפחות אומנה, אשר הורחקו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה בשל מצוקות קשות, התעללויות פיזיות ונפשיות, הזנחה ויתמות.

הזכייה היא פרי עבודה של שנים רבות, בהן חרתה העמותה על דגלה להעניק לכל ילד הזדמנות דומה לזו של ילדים החיים עם משפחותיהם ובעיקר תוצר של עבודתה במסגרת תוכנית “משפחות מארחות”. תוכנית ייחודית זו קיימת מיום הקמת העמותה והיא נועדה לדאוג לילדים חסרי עורף משפחתי, שאין להם בית או משפחה לצאת אליהם, באמצעות חיבורם למשפחות מלוות מתנדבות מכל הארץ, המארחות אותם בכל סוף שבוע שני ובחלק מהחגים והחופשות.

ירון בראון מנכ”ל עמותת ילדים בסיכוי מסר כי “הזכייה באות הנשיא למתנדב היא המתנה הכי גדולה אותה יכולנו לבקש לרגל 25 שנה לפעילותינו והיא מהווה הכרה אמיתית בפועלינו ובחשיבות תוכנית “משפחות מארחות”. אות המתנדב שייך בעצם לכל אותן משפחות מתנדבות שעושות עבודת קודש עם הילדים. אנו מקווים שבעקבות קבלת האות, מאגר המשפחות ילך ויגדל ועוד משפחות יצטרפו ויעניקו בית חם ותומך לילדים.”

איה גליקמן, ראש תחום ההתנדבות בעמותה, מספרת על המורכבות הרבה ועל הרגישות שנדרשת כדי להתאים את המשפחה לילד:  “ברוב המקרים מדובר על ילדים בגילאים  10-16, גילאים קריטיים לבניית קשר של ילד למבוגר נורמטיבי. התפקיד שלנו ,באמצעות העובד הסוציאלי של הילד, הוא לתאם ציפיות בין הילד למשפחה ובין המשפחה לילד ולאפשר את הפיכתו של חלום המשפחה המארחת למציאות, לקן משפחתי חם, תומך ויציב.”

בעמותה מאמינים כי בקשר המיטיב, הנרקם בתהליך ארוך בין הילד למשפחה המארחת, טמון הסיכוי לשנות לילד את חווייות המציאות, בהווה ובעתיד.

העמותה מפעילה תוכניות רבות נוספות למען ילדים ללא עורף משפחתי החיים בפנימיות, ביניהן: הגוף לאפוטרופסות – הנותן שירות אישי ל- 60 ילדי פנימיות חסרי הורים, תוכנית “גשר לעצמאות”, הדואגת למאות בוגרי פנימיות בדיור ובליווי אישי, תוכנית להוראה משקמת ל-1200 ילדי פנימיות בגילאי הגן ועד לגילאי תיכון, קייטנות קיץ לילדים והוריהם לחיזוק וקירוב הלבבות, וכן תוכניות נוספות בתחומי הספורט והאמנות.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר