אירועי חברה

אירועי תמריץ: ההצלחה של חברת פזגז וטיפים לאירוע מוצלח

סוף שנת 2012 קרב ובא וזהו הזמן המושלם להמריץ את העובדים וצוות המנהלים ולסייע להם להיכנס למוטיבציה של עשייה, להעלות את המוראל ולהתגבש יחד כצוות להשגת המטרות והיעדים. חברות וארגונים רבים נוהגים לעשות זאת באמצעות שני סוגי אירועי תמריץ שונים:Kick-Off ו- Incentive Event.

Kick-Off Event
אירועים אלו מטרתם לעודד ולהמריץ עובדים או מנהלים להגיע ליעד או למטרה כלשהיא באמצעות העלאת המוטיבציה, הגיבוש והמוראל הקבוצתי. האירוע מתקיים כפתיח לתהליך, פרויקט, מטרה או חזון שרוצים להטמיע בקבוצה וכולל מרכיבים מגבשים במטרה לאחד את הקבוצה סביב מטרה משותפת. בהתאם, אירוע כזה מתאפיין ברוח האתגר, האדרנלין והתחרותיות. אירוע מסוג זה גם תורם, בין היתר, להעמקת וחיזוק הקשר בין העובדים, המנהלים והארגון.

דרך יצירתית אחת לקיים אירוע מסוג זה היא סביב תכניות טלויזיה מצליחות ותחרותיות כמו “הישרדות”, “המירוץ למליון” וכד’ ולשלב בהם מירוץ נושא כתב חידה, מסע אתגרי לחיפוש מטמון, ראפטינג סוער או כל פעילות מגבשת אחרת המצריכה עבודת צוות וחשיבה משותפת. אירועים אלו כאמור מומלץ לערוך בתחילת שנה או בתחילת קמפיין.

Incentive Event
זהו אירוע תמריץ, שמטרתו להכיר תודה על מאמץ והוקרה על הישגי העובדים בחברה. אירוע כזה מתקיים כ”פיק” של קמפיין, בתום תקופה מוגדרת מראש ומוצע כפרס למצטיינים. במהלך התקופה, מפרסום האירוע ועד לקיומו (בד”כ כחודשיים או שלושה), נשלחים לכלל העובדים טיזרים יצירתיים, הרומזים על הכיף הצפוי לזוכים בו, דבר שממריץ ומעודד לזכות באירוע של פעם בחיים.

אירוע כזה מתאפיין בפינוקים ובהפתעות, בחוויות מרגשות ובמקומות מיוחדים, שהעובדים קרוב לוודאי לא היו מגיעים אליהם עם בני משפחתם. ניתן לקיים את האירוע בסגנון “החיים הטובים” ולשלב בתוכו טיסה בכדור פורח, שיט תענוגות, חוויות קולינאריות ותרבותיות איכותיות ולשלב גילוי לצד בילוי ופינוק.

אירוע התמריץ של חברת פזגז
עד שנת 2011, עוד לא היו נהוגים אירועי תמריץ בחברת פזגז. מחלקת השיווק של החברה, בראשותו של מר שי אנגלר, החליטה לראשונה לקיים אירוע תמריץ שהוכתר כהצלחה גורפת, ומאז מקיימת מסורת של אירועי תמריץ לאנשי המכירות של החברה ברחבי הארץ.

הכל התחיל כאשר הנהלת החברה רצתה להגביר יעדים של אנשי המכירות ופנתה לנורית בר, בעלת חברת ההפקות “פרח החיים”, בבקשה לארגן קמפיין שזו מטרתו, כששיאו יהיה באירוע מפנק למצטיינים.

האירוע פורסם 3 חודשים מראש לכלל אנשי המכירות בסניפים, במהלכם נשלחו אליהם למייל האישי טיזרים מעוררים, שרמזו על הכיף הצפוי להם באירוע. מנהל השיווק ואף הזוכים עצמם, סיפרו כי הפרסום גרם ל”באזז” רציני בסניפים ולהעלאה משמעותית של אחוזי המכירות של החברה – פשוט משום שכולם רצו לזכות ולהשתתף באירוע. לבסוף, מתוך כלל הסניפים, נבחרו 22 מצטיינים, שיצאו לטיול מפנק בן יומיים באזור קיסריה. הקמפיין נשא את הסלוגן “מבצע מהסרטים” והאירוע נבנה ומותג בהתאם לקונספט.

המשתתפים באירוע, שהרגישו כמו מלכים, חזרו לסניפים ושיתפו את שאר חבריהם לעבודה בחוויות המרגשות ובפינוקים האינסופיים, מה שגרם לכלל העובדים להתרגש ולהתאמץ לקראת הבאות. בעקבות זאת מחלקת השיווק של פזגז החליטה לאמץ זאת כמסורת ולהכריז כבר בראשית 2012 על האירוע הבא.

הקמפיין החל מתחילת השנה, כשהוא נושא את הקונספט “הישרדות פזגז”, וכלל תחרות ברוח התכנית הישרדות בתוך הסניפים לאורך השנה. הקמפיין הסתיים ב-24.10.2012 באירוע בן יומיים באיזור הכרמל בהפקתה של נורית בר. האירוע מותג בשם “החיים הטובים של שורדי פזגז”, וכלל חשיפה לפינוקים וחוויות איכות: משחק מיניגולף, טעימות במבשלת בירה, חווית ספא, ארוחות שף, סדנת אלכוהול, אירוח במלון בוטיק מהתקופה הטמפלרית, סיור “בתים מספרים”, מופע סטנדאפ על תפקיד איש המכירות והפתעות לרוב.

להתרשמות מהפינוקים ומהחוויות של הזוכים לחצו כאן>>

הדרך לאירוע תמריץ מוצלח
אספנו כמה טיפים מנורית בר, בעלת החברה, לטיולי תמריץ לקראת סוף שנת 2012:

1. ראשית חשוב להחליט מהי מטרת האירוע (תמריץ/ הוקרה) ולרכז פרטים ראשוניים חשובים, כגון: מספר משתתפים צפוי, פרופיל המשתתפים (דרג, גילאים, מין), חוויות דומות או אחרות שחוו בעבר כדי לחדש ולרגש, אופי אירוע רצוי ומתאים למשתתפים, תקופה ומועדים רצויים, תקציב המוקצה לטובת האירוע (בפינוקים וריגושים- השמיים הם הגבול).

2. מומלץ למתג את האירוע בהתאם לקונספט השנתי או של הקמפיין ולשלב בתוכו מוטיבים ומסרים המותאמים לו.

3. יש לבחור בחברה הפקה המנוסה באירועים מסוג זה, שמכירה מגוון רחב של מקומות, חוויות ואנשי מקצוע מיומנים בתחום, שביכולתה לתת חלופות רבות במידת הצורך ובעיקר שתאפשר לכם להיות “בראש שקט” לגבי ההתנהלות מ-א’ ועד ת’.

4. לברר שהמפיק/ה שנותן לכם שירות הוא אדם שקל לכם לעבוד מולו בנועם ובאחריות. בכל זאת מדובר פה בהכנה ממושכת וחשוב שיהיה לכם פרטנר שנעים לכם איתו.

5. לבנות יחד עם מפיקת האירוע את ה”באזז” לקראתו, שכן זה הרי כל העניין באירוע תמריץ: לסקרן ולרגש על מנת להמריץ.

6. כמה זמן נכון להתחיל לעבוד על אירוע תמריץ? מכיוון שהאירוע מושקע לפרטי פרטים ואנו לא רוצים להפסיד חוויות מיוחדות רק בגלל אי זמינות, רצוי ביותר להתחיל בתכנון 3 חודשים מראש.

לאתר חברת “פרח החיים” לחצו כאן>>
לדף הפייסבוק של העסק: לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים