תוכן

האם אתם מגישים “פאסט-פוד” ומפסידים לקוחות שרוצים לשלם על מנת גורמה?
כמעט כולנו חוטאים בזה וחוטפים מדי פעם מזון מהיר שאומנם נותן תחושת שובע מדומה, אך מצד שני עתיר קלוריות חסרות ערך תזונתי. כשזה מגיע לאיכות, נבחר באוכל מסוג אחר לגמרי. אז מה הקשר בין העדפות קולינאריות לשיווק? על ערך ממשי בתוכן שיווקי

מאת: ליאן שובל, חברת המילה הנכונה-כתיבה שיווקית אסטרטגית
דימוי באדיבות: let5ch

כבעלי עסקים סביר שאתם כבר יודעים כי כאשר לא מסופק ללקוח פוטנציאלי ערך ממשי, הסיכוי שתהיה לו העדפה דווקא למוצר מסויים על פני אחרים שואף לאפס.. ערך בא לידי ביטוי בתועלת אותה מעניק המוצר עצמו וגם באופן בו מועברים המסרים השיווקיים אליהם נחשף הלקוח בטרם תהליך הקנייה. מסר שיווקי ריק מתוכן יגרום ללקוחות שמוכנים לשלם עבור הטוב ביותר לבחור בחברה מתחרה אשר תגיש להם מסרי “גורמה” מילוליים.

אז איך מייצרים ערך באמצעות מילים? לפניכם 5 עצות מועילות:

תוכן מזין הוא תוכן שיש בו אמת
בדיוק כשם שמנה שמתענגים עליה היא מנה שיש בה מחוויותיו וטעמיו האישיים של השף, כך תוכן בעל משמעות לקורא הוא תוכן אותנטי, שלא מתקשט בקלישאות, סופרלטיבים והבטחות סרק.

אם בעבר הלא מאד רחוק, מגוון אפשרויות הרכישה שעמד בפני הלקוח היה מצומצם וסיסמאות בנוסח “רק אצלנו” נתפסו כאמת שיווקית, כיום מאפשר האינטרנט לכל מי שיש לו מה להציע להיות במרכז. וכשכולם צועקים “תבחר בי”, אמת המידה היחידה שתאפשר ללקוח הפוטנציאלי לעשות בחירה נכונה עבורו, היא מידת האמון שיעורר בו נותן השירות.
רק תקשורת הנובעת מהערכה ללקוח והעברת ה-“אני מאמין” האותנטי של בית העסק –  תיצור חיבור ממשי עם הלקוחות ותתרום ליצירת העדפה ברורה כלפי המוצר שלכם.

תוכן עושים באהבה
במרכז התמונה נמצאים הלקוחות שלכם – לא אתם. טעות שכיחה שנופלים אליה לא מעט כותבים היא לשים במרכז את החברה המשווקת. אלא שאנשים מתעניינים הרבה יותר ובאופן טבעי בעצמם ועסוקים לרב בשאלה אחת בלבד: “מה ייצא לי מזה?”

שימו לב לנוסח הבא: אנחנו קבוצה של אנשי מקצוע, בעלי ניסיון עשיר בתכנות. הקמנו את החברה כדי להעניק את השירות הטוב ביותר בתחום שאנחנו הכי אוהבים – האינטרנט! אנחנו מתמחים בפיתוח אפליקציות, בכל רמת מורכבות נדרשת. אנחנו יודעים בדיוק מה צריך לעשות, ומה יגדיל את היקף הפעילות העסקית של לקוחותינו.

טקסט שכולל מילים כמו “שלנו” ו- “אנחנו” בכמות רבה מידי, הוא טקסט שלא שם את הלקוח במרכז. לעומת זאת, ביטויים כמו “שלך”, “אתה”, “בשבילך”, הם ביטויים שימשכו את הקורא שלכם פנימה ויגדילו את הסיכוי שיקרא מעבר לשני משפטי הפתיחה. שימו לב שאתם לא מאוהבים בעצמכם, אלא בלקוחות שלכם.

 

הטקסט לעיל, לאחר שינוי פרספקטיבה, ייראה כך (מצאו את ההבדלים):
אנחנו קבוצה של אנשי מקצוע, בעלי ניסיון עשיר בתכנות. הקמנו את חברת X כדי שנוכל להעניק לך את השירות הטוב ביותר, בתחום חיוני להצלחת העסק שלך – האינטרנט! אצלנו תמצא מענה לכל אפליקציה שאתה מעוניין לפתח, בכל רמת מורכבות נדרשת. בעזרת המומחיות שנעמיד לרשותך תוכל גם אתה להגדיל בתוך זמן קצר את היקף פעילותך העסקית.

ה”מנה” שלכם מיועדת לאדם אחד
כותבים יודעים את זה, שפים גדולים יודעים את זה, למעשה, כל מקצוען בתחומו יודע שכאשר אתה עושה את מה שאתה יודע לעשות, תוך התמקדות בקהל חסר פנים – אתה לא מגיע לאף אחד. כשאתה מתמקד באדם אחד – דיברת לכולם.

השיטה פשוטה: כאשר אתם ניגשים לכתיבתו של טקסט שיווקי, חשבו על מישהו שיכול להפיק תועלת מהמוצר שלכם; מישהו שאתם מכירים היטב. זה יכול להיות חבר, קרוב משפחה או לקוח ותיק. עכשיו, דברו אליו ישירות, ממש כאילו נמצא לידכם. הטקסט שתקבלו יהיה אומנם ראשוני, אבל יהיו בו כל המרכיבים הנדרשים: דיבור בגובה העיניים, אכפתיות ורלוונטיות.

זכרו: טקסט שנכתב מתוך קונטקסט כללי, יעבור “על יד” ואילו טקסט שנכתב לאדם ספציפי, יבעט בבטן, יחדור ללב ובפירוש יניע לפעולה.

תבלינים- בשביל הטעם
טקסט בעל ערך הוא טקסט מעניין. נכון, רצוי ונחוץ לתת לקורא את כל העובדות האינפורמטיביות החשובות. אלא שהסתפקות בתוכן מהסוג האינפורמטיבי, עשויה ליצור מנה תפלה משהו.

שאלו את עצמכם: מה עוד מעניין את הקורא שלי? אם למשל מדובר בחברת מוצרי קוסמטיקה, תוכלו לפרסם כתבה בנושא: “להיראות כמו כוכבת – טיפים ליצירת מראה נוצץ שמסובב ראשים”. ובמעבר חד אם מדובר בחברה לניקוי יבש, תוכלו למשל לתת ללקוח שלכם טיפים לשמירה על הבגדים, כך שייהנה מהם לאורך זמן. עם קצת יצירתיות, תמיד ניתן להפיח חיים בכל מוצר, גם במוצר חסר סקס-אפיל (לכאורה).

עם האוכל בא התיאבון!
בין אם נרצה ובין אם לאו, הסקפטיות היא שחקן מרכזי בכל סיטואציה שיווקית. גם אם יש לכם מוצר מעולה, כל עוד הלקוח הפוטנציאלי לא התנסה בו – אין לו דרך לדעת ותמיד קיים אצלו החשש שהמתחרה שלכם מציע פתרון טוב יותר. איך עוקפים בחינניות את הסקפטיות? נותנים ללקוח ערך מוחשי, לפני שרכש את המוצר עצמו. מעוררים את התיאבון שלו, באמצעות טעימה. דו”ח מיוחד בו תשתפו בידע המקצועי שלכם, טיפים שימושיים, שיחת ייעוץ חינם – כל אלה יאפשרו ללקוח להכיר אתכם טוב יותר, לבטוח בכם ולבחור בכם.

תנו לפני שאתם מקבלים, והתמורה לא תאחר לבוא! בדוק.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר