כנס

ברוח הרמדאן – ערב על פתרון סכסוכים

המרכז לסיינטולוגיה אירח ערב מיוחד ביום תחילת הרמדאן בחודש שעבר, כחלק מסדרת הפעילויות החדשה “הסיבה לקונפליקטים”. כחמישים עורכי דין, אנשי עסקים, עיתונאים, מחנכים ואנשי אקדמיה התקבצו באודיטוריום המהודר של המרכז, בבניין אלהמברה ההיסטורי שביפו וקיבלו את הכלים שפיתח ל. רון הבארד לאיתור המקור לסכסוכים ולהבאה לפתרונם – פעילות אותה יזם המרכז בניסיון לעזור ולמתן את הקיטוב והניכור בין אינדיבידואלים, קבוצות ומגזרים שונים במציאות הישראלית.

את הערב פתח מר ספי פישלר ממשרד הדובר של המרכז לסיינטולוגיה, אשר נתן לקהל רקע על המרכז החדש והזמין אותם לסייר במרכז המידע לקהל בקומת הקרקע, אשר מכיל מצגות וסרטי וידאו, המתארים כל אחת מהפעילויות לשיפור חברתי של תנועת הסיינטולוגיה. לאחר מכן קרא לפרופסור אליעזר גל, נשיא פורום ירושלים לשלום וביטחון, אשר כתב רבות בנושא פתרונות אפשריים לקונפליקטים במזרח התיכון. גל פתח את ההרצאה בדברי ברכה וסקר את הקונפליקטים השונים במציאות העכשווית בארץ. הוא גם ציין לטובה את פעילות הסיינטולוגיה סביב ספרו של רון הבארד “הדרך אל האושר”, אשר מכיל 21 כללים הגיוניים לחיים טובים יותר ובפרט סעיף 18 (“כבד את אמונותיהם הדתיות של אחרים”) וסעיף 20 (“השתדל להתייחס לאחרים כמו שהיית רוצה שיתייחסו אליך”) לו קרא: “הגרסה המודרנית של ‘ואהבת לרעך כמוך'”.

במרכז הערב עמדה הרצאתו של איש העסקים אלי חיים, בנושא פתרון קונפליקטים. ההרצאה כללה הפעלות, סימולציות של קונפליקטים ופתרונם. חיים נתן את הכלל הבלתי ידוע אותו גילה הבארד ואשר עומד בבסיסו של כל סכסוך מתמשך. בסיום ההרצאה ניגשו אליו רבים מהנוכחים והודו לו אישית על ההרצאה אשר הייתה כלשונם מרתקת ומאירת עיניים, עם משובים נלהבים ביותר על תובנות בנוגע לחייהם הפרטיים והחברתיים כמו גם ראייתם את ההתנהלות החברתית בישראל. רבים מהצופים ביקשו להעביר את ההרצאה (אשר ניתנת ללא תשלום במרכז) במרכזי הפעילות והארגונים השונים אותם הם מנהלים.

הערב הסתיים בהופעה אמנותית מוזיקלית של הזמרים הידועים גבי שדה וג’ודי בכר, מתוך הפרוייקט החדש שלהם “מלה-סקאלה לשאנז-אליזה”.

חזרה לחדשות ועדכונים