מועדון לקוחות

אסטרטגיית השיווק האלקטרוני – תכנון לאיסוף רשימות תפוצה

מאת: אסף שטרן, בעלי חברת קומסטאר ויזם “שלח מסר לדיוור אלקטרוני
דימוי באדיבות: FontShop

בפעם הקודמת למדנו מה עלינו לעשות כדי לגרום לגולשים להישאר באתר, לעיין בו והכי חשוב – להשאיר את פרטיהם בתמורה למשהו בעל ערך שיקבלו מאיתנו כתוצאה. למשל, אם מדובר על מתכון לבישול בריא, אז מעל הטופס באתר יכול להיות רשום: “רוצה לקבל מתכונים לאוכל בריא? מלא את פרטיך ונשלח לך סרטון של השף שלנו”, כאשר מתחת יהיה שדה שם ואימייל למילוי. טיפ קטן למבקשים לאמץ טקטיקה דומה: שילוב של תמונה מושכת מאחד המתכונים תוסיף ותשפר את אחוזי ההמרה.

אז לאחר שהצלחנו לבנות אתר איכותי והצלחנו להגיע לאחוזי המרה גבוהים (שפירושם הוא אחוז הגולשים שהשאירו פרטים או ביצעו פעולה רצויה על ידנו חלקי כמות הגולשים שנכנסו לאתר), עלינו לבנות את מערך “מועדון הלקוחות” שלנו כראוי.

כלי עזר לניהול מועדון לקוחות
על מנת לנהל את מועדון הלקוחות שלנו בצורה מקצועית ומועילה, עלינו ראשית לפתוח חשבון במערכת דיוור מתקדמת, אשר מסוגלת לנהל את מועדון הלקוחות בצורה אוטומטית ויעילה, אשר בזכותה נוכל לשפר ולהיערך מראש לכמות נרשמים גדולה כקטנה ולקבל סטטיסטיקות מלאות על הדיוורים שלנו וכמה מוצלחים הם היו.

במרבית חברות הדיוור, התקופה הראשונה כמנוי ניתנת בחינם לנרשמים חדשים, מה  שמאפשר לכם לעבוד איתן במשך תקופה ולאחר מכן להחליט האם כדאי לכם לרכוש את שירותיהן. המטרה היא כמובן שתרכשו רק במידה ואתם באמת מרגישים שהשירות משפר לכם את מערך השיווק ביחס לעלות.

לאחר שביצעתם הרשמה, כנסו לחשבונכם החדש וצרו קבוצת דיוור בשם “הרשמות מהאתר”, אשר תשמש אתכם לניהול כל מי שנרשם ישירות מהאתר. כך תוכלו לעדכן אותם במידע חשוב, לשלוח מבצעים, לברך באירועים ועוד (איך לעשות זאת נכון נלמד בהמשך).

כעת, על מנת שנוכל לגרום לגולשים להירשם מהאתר, עליכם ליצור במערכת טופס הרשמה, אשר יהיה מחובר לקבוצה שיצרתם. במערכות אתרים מסוימות ניתן להטמיע אותו לבד ובחלקן בעזרת בונה האתר.

אני יכול להבין שעבור חלקכם התהליך נשמע מורכב, אך אני יכול להרגיע אתכם ולומר שבמערכת הדיוור “שלח מסר” למשל, יצרנו מערכת לבניית טפסים מעוצבים ללא צורך בהתעסקות בקוד התכנות ויתרה מכך, ברוב מערכות הדיוור אפשר לקבל תמיכה בכל הנוגע למערכת. מה שנותר מחוץ למערכת זה בונה האתרים שלכם.

אילו הודעות כדאי לשלוח ללקוח?
יש לכם אתר מוכן, חשבון קיים במערכת דיוור, טופס הרשמה מוטמע באתר וקבוצה של כל הנרשמים מהאתר למערכת הדיוור.

השלב הבא הוא יצירת ההודעה ובזכות מערכת הדיוור נוכל קודם כל להודות לכל מי שנרשם אלינו ולשלוח לו הודעת תודה למייל הפרטי שלו, עם תוכן ראשוני ומעניין. במרבית המערכות שלב זה קיים תחת יצירת סדרת הודעות. זה נקרא כך משום שאנו ניצור מספר הודעות אשר יישלחו כסדרה אחת אחרי השנייה בהפרשים של ימים מרגע ההרשמה. הודעת התודה תהיה 0 ימים מרגע ההרשמה. גם אם מדובר בהודעה בודדת כעת, זו סדרה בעלת הודעה אחת.

יש חשיבות גבוהה לשליחת הודעת תודה כזו ברגע ההרשמה, מכיוון שלקוחות רבים נרשמים לקבלת פרטים, סוגרים את האתר ושוכחים למי השאירו פרטים. במידה ולא תחזרו אליהם יחסית מהר, הם יחפשו שוב יום למחרת או מספר ימים לאחר מכן ויסגרו עם חברה אחרת שאיתרו. לכן, הודעת התודה תאפשר להם לחזור למייל אותו שלחתם ולשלוף את פרטי ההתקשרות משם. בנוסף, הודעה מסוג זה משדרת רמת שירות ורצינות גבוהה מצידכם כלפי הלקוח.

לעיתים אני ממליץ גם לשלוח הודעה לאחר כשבוע או שבועיים ממועד ההרשמה הראשוני,  בסגנון: “מה שלומך? האם קיבלת כבר מענה לפנייתך? במידה ויש לך שאלות נוספות, נשמח לענות/לעמוד לרשותך”. הודעה כזו מגבירה מאוד גם היא את רמת השירות.

שימו לב: במידה ומדובר בהרשמה לטיפים או לסרטוני וידאו, אשר לא דורשים מכם לחזור ללקוח בהכרח, יש לשלוח לו סדרת סרטונים לפי “ההסכם” בניכם ולפי מה שהובטח לו בשלב ההרשמה.

טיפ נוסף הוא לדאוג בכל הודעה בסדרה או פנייה במייל לשים חותמת בתחתית ההודעות עם פרטי ההתקשרות, הכתובת ופרטים נוספים שלדעתכם יכולים לעזור ללקוח ליצור אתכם קשר.

זהו, למדנו את הבסיס של שימור הלקוחות ומה נדרש כדי לקיימו כעסק רציני בעל רמת שירות גבוהה. בגיליון הבא נתמקד ברעיונות ברמה מורחבת יותר בשימוש במערכת דיוור.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר