עיצוב

רוגע ואותנטיות בקו התכשיטים החדש של אלי היבש 

אחת התכונות הבולטות בתכשיטיו של אלי היבש היא העובדה כי תכונותיו ואופיו של העונד אותם משתלבות בתכונותיהן של המתכות היקרות המרכיבות אותן. היבש מתרגם את רשמיו מהתבוננות באדם לו הוא מתעתד לעצב והוא מתרגם אותם, בשפתו האישית, לכדי יצירת פריטים מובחנים וחד פעמיים.

לאחרונה, יצר היבש בעבודת יד שרשראות ותכשיטים, בהן שלובים יחדיו צדפים וכסף טהור, היוצרים יחד קומפוזיציות מעניינות של רוגע ואותנטיות. “הצדפים החלו להצטבר על שולחן העבודה שלי לאחר טיולים לאורך החוף בין הנמל לתל ברוך, ולאחר כמה חודשים החלו להתחבר ולהפוך לתכשיטים – כמו מעצמם, כמו משחק ילדים, בלי הליך עיצובי ובלי סקיצות – באורח אסוציאטיבי” מספר היבש על תהליך העבודה. “השרשראות משקפות את היופי של הים המקומי וזיכרונות ילדות של משחק בים ובצדפים”.

השרשראות המרכיבות את הקו החדש ארוכות ויש בהן תחושה מקומית ואורבנית גם יחד. הקולקציה מורכבת ממספר שרשראות – כאשר כל אחת מהן הינה one of a kind, שכן ניתן לבחור את הצדפים ממנה תורכב ולהוסיף אלמנטים אישיים כמו אבני חן, חמסות או כל פריט אחר. הרכבת השרשרת היא מעין משחק אסוציאטיבי, המאפשר לרוכש לבחור אילו פריטים ישולבו בתכשיט וליצור יחד פריט מובחן, המשקף את תכונותיה של העונדת.

היבש, אמן ומעצב המתגורר ויוצר בתל אביב, הוא בוגר האקדמיה לאומנות ועיצוב “בצלאל”. במהלך הקריירה שלו, עסק גם בעיצוב רהיטים ובעיצוב חזותי, עד שהבין שמה שהוא באמת רוצה לעשות זה לעצב תכשיטים. הוא הלך ללמוד צורפות, וכיום הוא מיישם את שלל הטכניקות והידע שצבר, בחומרים ובתכשיטים בעלי מעוף, בהם הוא יוצר מפגשים בלתי שגרתיים בין חומרים כגון עץ, עור, ברזל חלוד עם זהב 24 קאראט, כדי לקבל תכשיטים אמנותיים, מקוריים לחלוטין ובגימור גבוה. בתכשיטים אלה, שכל אחד מהם הוא עבודת יד אישית ומוקפדת, מבטא היבש את ההנאה שלו מעבודה בחומרים שונים.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>
לעמוד הפייסבוק של המעצב לחצו כאן>>  

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר