דיגיטל

איך יוצרים תוצאות מהשיווק בדיגיטל – אתר, פייסבוק, סלולר
החלק הראשון והחשוב ביותר בכל פעילות שיווקית בדיגיטל הוא הפלטפורמות הקולטות אליהן את תנועת הלקוחות הפוטנציאליים (גולשים). במאמר זה יספק אופיר סלע מספר טיפים יקרי ערך בנושא
 

מאת: אופיר סלע, סמנכ”ל לקוחות בחברת Wave Digital
צילום באדיבות:  Beantin webbkommunikation

מהן הפלטפורמות העיקריות והחשובות ביותר?
כיום התקשורת עם הלקוחות נעשית במגוון רב של ערוצים דיגיטליים ועל כל מפרסם לקבל החלטה לאן הוא רוצה לנתב את הלקוחות שלו ואיזו פעולה עיקרית הוא רוצה שיעשו בהן: בסופו של דבר, ישנן 3 פלטפורמות מרכזיות איתן נכון לעבוד כיום, ברוב המקרים, ואלו מהוות את היסוד עליו נבנה כל מגדל השיווק, שמטרתו היא כמובן להכניס לקוחות חדשים ותזרים מזומנים לחברה.

3 הפלטפורמות הללו כוללות את אתר האינטרנט של העסק, עמוד הפייסבוק של העסק והאתר הסלולרי של העסק. אז בואו נדבר קצת על אתר האינטרנט שלכם.

 כיצד הופכים אתר אינטרנט למנצח?
בעוד שלכל חברה כיום ישנו אתר אינטרנט מייצג, רוב האתרים חוטאים למטרה השיווקית בכך שהם מדברים על החברה במקום לדבר אל הלקוח. ישנם הרבה דברים שאפשר לומר על אתרי אינטרנט ובוודאי בוודאי שכל אתר מחייב התייחסות ספציפית, אך בכל זאת ניתן בהחלט להגדיר כללי אצבע מחייבים לכל אתר, תחת מתווה הפניה אל הלקוח.

מדברים אל הלקוח
עוד מימי יוון העתיקה מכירים בתופעה האנושית הרווחת המכונה חטא ההיבריס ועד היום אני נתקל בו גם בתחום הדיגיטל – כאשר חברות שונות מנסות לדבר על מה שמעניין אותן, במקום על מה שמעניין את הלקוח. לעיתים שני הדברים משיקים או מקבילים, אך לרוב זהו לא המצב, והרבה מהתנועה שמגיעה לאתר מתבזבזת לריק (ניתן למדוד את התנועה המבוזבזת הזו דרך אגב בעזרת נתון חשוב מגוגל אנליטיקס שנקרא Bounce Rate, אבל את זה כבר נשאיר לכתבות הבאות). אז כיצד מדברים אל הלקוח? הנה שלושה דברים להתחיל מהם:

1. חושבים על הלקוח ולא על עצמנו – אמירה זו תבוא לידי ביטוי למשל בבחירה של המשפט הראשון בו נתקל הגולש באתר האינטרנט. בדקו את האתר שלכם כעת – האם דף הבית מדבר על החברה שלכם/ על ההבטחה שלה/ על הייחודיות שלה/ על השירותים שלה/ על הצוות שלה/ בכל דרך אחרת עליה? או שהוא מדבר על הצורך של הגולש/ על בעיה שמטרידה אותו/ על הפתרון לבעיה שלו/ על הכאב שלו/ על ההזדהות איתו/ בכל דרך אחרת אליו?

2. מיקוד מסרים – דף הבית של האתר שלכם יכול להכיל 10 מסרים, 20 מסרים, 5 מסרים או מסר מרכזי אחד – אך חשוב לזכור כי ככל שתרבו במסרים, כך תבלבלו את הגולש ותגרמו לו לתסכול. בהתאם, ככל שתמעיטו במסרים, כך תוכלו לעזור לגולש לבצע את הפעולה שאתם רוצים שיבצע באתר. עזרו לגולש שלכם להגיע לתוכן שמעניין אותו בקלות ומבלי להתבלבל או להשתעמם בדרך.

3. שימוש נכון בנדל”ן המרכזי – החלק החשוב ביותר בדף הבית של האתר שלכם הוא כל מה שנכנס ב 600 הפיקסלים הראשונים של גובה האתר. כיצד אתם מנצלים את השטח הזה? יותר מידי פעמים אני נתקל באתרים ששליש מהגובה הזה מנוצל על ידי לוגו החברה (מעניין את החברה ולא את הגולש). שליש נוסף מנוצל על ידי פסקת אודות החברה (שוב, מעניין את החברה ולא את הגולש) והשליש השלישי מציג חלקי תמונה שלא ממש קשורה לכלום (לא ברור את מי זה מעניין…) . בעוד שאין אמירה אחת שמתאימה לכולם לגבי מה צריך להיות ב 600 הפיקסלים האלה – מה שכן אפשר להגיד זה שמומלץ להתמקד במסר עיקרי אחד, שיוגש בצורה מאוד ברורה וויזואלית, שיהיה מסקרן, שיניע לפעולה ושידבר אל הגולש ולא על החברה.

מבחן התוצאה
אז החלטנו לדבר אל הלקוח, אבל כיצד אנחנו יודעים מה בדיוק הוא רוצה לשמוע? יש גישה שאומרת שמנהל השיווק או בעל העסק יודע בדיוק כיצד לדבר אל הלקוח ולעומתה ישנה גישה אחרת שמבקשת לעבוד לפי מבחן התוצאה. אני טוען שמי שיודע הכי טוב מה הלקוח שלנו רוצה לשמוע הוא הלקוח שלנו.

על מנת לדעת מה הלקוח רוצה לקבל וכיצד הוא רוצה שיפנו אליו, עלינו להיות קשובים אליו באמצעות מבחן הסטטיסטיקה. גוגל אנליטיקס למשל הוא כלי רב עוצמה, שבכוחו ללמד אותנו מה מעניין את הלקוח שלנו – ניתן לעקוב ולגלות כיצד הגולשים שלנו מתנהגים כאשר הם נמצאים באתר האינטרנט שלנו, על אילו כפתורים הם לוחצים יותר (In Pgae Analytics), כמה זמן הם מבלים באתר, אילו דפים מעניינים אותם יותר ואלו פחות ומה הם המסרים המעודדים אותם ליצור פניה (Conversion Rate).   

במאמרים הבאים אגע בפלטפורמות נוספות ובכלים המשלימים לניתוח יעילותן, כמו גוגל אנליטיקס.

למידע נוסף לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים