חינוך ואמנות

ינשופים בנמל: קול קורא לחברות וארגונים
מיצב אמנותי וחברתי חדש יצא לדרך בסוכות הקרוב, ביוזמתה של קרן “אתנה”, המפעילה את מיזם “מחשב נייד לכל מורה בישראל”. המיצב יכלול פסלי ינשופים שיוצבו בנמל תל אביב ואותם יעצבו אמנים שונים. כעת, פונה הקרן לחברות מסחריות לאימוץ ינשוף והאמן המעצב אותו

קרן “אתנה” יוזמת מיצב אמנותי-חברתי, למען קהילת המורים בישראל, במסגרתו יוצבו 100 פסלי ינשופים ברחבי נמל תל אביב, בחול-המועד סוכות (החל מ-17.9.13) ובמשך שלושה שבועות. הינשופים יעוצבו על ידי מיטב האמנים בישראל, בשיתוף עם “שנקר”, ביה”ס הגבוה להנדסה ועיצוב. הינשוף, סמלה של אלת החוכמה אתנה, הוא הבסיס כאמור עליו יעבדו  האמנים, כל אחד בהתאם לתפיסתו האמנותית והאישית.

לצורך קידומו של המיזם, מחפשים כעת נציגי קרן “אתנה” 100 חברות מסחריות וארגונים פילנטרופיים, המעוניינים לקדם את החינוך בישראל ולאמץ ינשוף אחד ואמן אחד שעיצב את הינשוף, על פי ערכי אותה חברה. הינשוף של החברה המאמצת יוצג  בתערוכת הינשופים בנמל ולאחר מכן, יניתן יהיה להציבו במשרדי החברה, כמיצב אמנותי אשר תרם לחיזוק החינוך בישראל.

כל ההכנסות יהיו מוכרות כתרומה ועודף ההכנסות על ההוצאות ישמשו למימון מיזם “מחשב נייד לכל מורה בישראל”. 

על המיזם
קרן “אתנה” הינה עמותה ללא מטרות רווח, אשר הוקמה ב- 2006 במטרה להעצים את המורים בישראל ולהעניק להם כלים להעצמה אישית, תוך קידום מעמדם. תכנית הליבה של הקרן היא תוכנית “מחשב נייד לכל מורה”, אשר הוקמה בחסות משרד ראש הממשלה ובשותפות הדוקה עם הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד.

קרן אתנה שמה לה למטרה לדאוג לכך שכל מורה במדינת ישראל יצויד במחשב נייד, בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות, אשר יקנו לו כלים להעצמתו כמורה מתקדם, מתוקשב ובעל כלים מקצועיים להתמודדות עם מהפכת המידע ועם השינויים בתפקידו של המורה מ”מקור ידע” ל”מנטור” (מנחה). למעלה מ- 7,200 מורים נהנים ממחשבים ניידים שקיבלו במתנה ומקורסי הכשרה מקצועיים ב- 189 ישובים בערים ובמועצות האזוריות.

הנה מקצת מהיתרונות והאפשרויות לשילוב פרסום פעילותם של חברות וגורמים שיאמצו ינשוף:

– ינשוף כהזדמנות האירוע הוא פרויקט אמנותי לכל דבר ומציע לחברות מסחריות הזדמנות אמנותית-חברתית-עסקית ראשונה במעלה.

ינשוף ככרטיס ביקור – הינשוף, שיעוצב בידי אמן, יישא את שם החברה המסחרית, מספר פרטים על עיסוקה ופועלה, על האמן הנבחר ועל הערכים שהנחו את העיצוב .כמו כן, המעוניינים לקבל מידע נוסף על החברה, על האמן או על תהליך העבודה, יוכלו לעשות זאת על ידי סריקת קוד QR  שיופיע על גבי הינשוף, באמצעות מכשירי הסמארטפון.

הפרוייקט ילווה על ידי עיתון “כלכליסט” השותף למיזם. הליווי כולל חשיפה בעיתון, באתר ובדף הפייסבוק של העיתון.

ינשוף כפסל – עם סיום הפרויקט, יועבר הפסל לרשות החברה ויוצב במשרדים.

ינשוף כתרומה – ההכנסות מהפרויקט תועברנה לרכישת מחשבים ניידים למורים בישראל ותסייענה לקרן “אתנה” להמשיך בפועלה להעצמת מורי ישראל.

לפרטים נוספים לחצו כאן>> 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר