סיורים

סיורים חדשים במוזיאון אילנה גור
בימים אלו פותח מוזיאון אילנה גור אשר ניצב מעל קו המים של יפו, מגוון סיורים בשטח המוזיאון ומחוצה לו, המציעים זוויות התבוננות חדשות באוסף האקלקטי, הצבעוני והמרהיב, הכולל 500 עבודות של אמנים ישראלים ובינלאומיים, לצד עבודותיה של גור עצמה

מוזיאון אילנה גור, השוכן במבנה אבן שהוקם עוד במאה השמונה-עשרה, מציע לחזות ביצירות אמנות של אמנים מגוונים מתקופות שונות, על רקע הנוף עוצר הנשימה של יפו העתיקה וקו החוף, אשר נשקף מבעד למרבית חלונות הבית וניכר במיוחד בגן הפסלים שנמצא בגג המוזיאון ומהווה שילוב יוצא דופן בין טבע ואמנות. 

בין כתלי הבית מוצגות למעלה מ-500 יצירות של אמנות ישראלית, בינלאומית ואותנטית, לצד עבודותיה של גור. במוזיאון, הפתוח בכל ימות השבוע, יוכל כל מבקר לקבל מענה לשאלותיו מצוות המדריכים המקצועי הנוכח במקום.

בימים אלה פותח המוזאון מגוון חדש של סיורים בשטח המוזיאון ומחוצה לו המציעים זוויות התבוננות חדשות באוסף האקלקטי לכל המשפחה:

מסע בעקבות הדיוקן
מהו דיוקן? האם ישנה תבנית מחייבת להצגת דמותו של אדם והאם בית יכול להיות דיוקן? סיור זה עובר בחלקי המוזיאון השונים ובוחן את אוסף הדיוקנאות הנחבאים בין כתליו של המבנה, תוך דיון במשמעותם והאזנה למבחר סיפורים המסתתרים מאחורי דיוקנאות אלו. הסיור מסתיים על גגו המרהיב של המוזיאון, אל מולו נופו עוצר הנשימה של הים התיכון.  

על מיניות, אימהות ומגדר באמנות
מגוון יצירות אמנות במוזאון מקורן בתקופות ובתרבויות שונות ורבות מן היצירות עוסקות ביחסים המורכבים בין הנשי לגברי. גם נושא האימהות חוזר בהן כמקור השראה בלתי נדלה לאמנות והסיור בוחן את ייצוגיהם המנוגדים של הגוף הנשי והגברי, כפי שהם באים לידי ביטוי באוסף.

הטירה הקסומה- סיור להורים וילדים
סיור מלא דמיון זה מיועד למשפחות עם ילדים ועובר בתוך חדריו הרבים של המוזיאון, הכוללים חיות מפוסלות המטפסות על קירות הבית במקומות לא צפויים, אוצרות מתרבויות שונות ברחבי העולם המסתתרים בין הקירות ועוד. במהלך הסיור פותרים גם המבקרים חידות שונות ומציירים בגן הפסלים של המוזיאון, המשקיף על יפו מלמעלה.

אילנה של המזלות
סיור מיוחד בהדרכתה של  לאה פופר, מרצה וחוקרת אמנויות ותרבויות נעלמות, היוצא ממזרקת המזלות בכיכר קדומים, שהינה נקודת ציון היסטורית ועובר דרך הסמטאות הצרות המכונות בשמות המזלות. בין סמטאותיה של יפו, על הצומת שבין “מזל דגים” ל”מזל אריה”, שוכן מבנה רב משמעות, ששימש כחאן היהודי הראשון. במבנה זה נמצא מוזיאון אילנה גור. הסיור ממשיך בתוך המוזיאון  וחושף את אוצרות האוסף האקלקטי המצוי במוזיאון, כשלאחר מכן עולים לבקר בגן הפסלים שעל הגג, המאפשר גם מבט עילי על סמטאות המזלות.

יפו העתיקה דרך עדשת המצלמה
לירון אלמוג, צלמת מקצועית במגזינים ,מנחה סדנת צילום מיוחדת המתקיימת בין פינות החמד של המוזיאון. במסגרת הסדנא לומדים המשתתפים אודות טכניקות צילום באור טבעי, זוכים לצלם אובייקטים מעניינים במוזאון ולעלות בסיכומו של דבר לגג המרהיב.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר