תערוכה

מפיום ועד סזאן: הדיוקנאות של רוני טהר-לב
רוני טהר-לב מציגה דיוקנאות הנראים כאילו נוצרו בתקופה קדומה בהרבה, אך הם למעשה התקוממות  נגד השבר הפרגמנטרי של הציור העכשווי. כעת מציגה טהר-לב כמה מהם בתערוכה קבוצתית חדשה של דיוקנאות

רוני טהר-לב היא אחת היוצרות הבולטות והמעניינות ביותר שיצאו מבית מדרשו של המאסטר ישראל הירשברג ועבודותיה נמצאות בגלריות ואוספים בארץ ובעולם. כעת מציגה טהר-לב בגלריה “רוטשילד” סידרה של דיוקנאות בצבעי שמן על עץ.

ציוריה של טהר-לב, שנדמים לכאורה כאילו נוצרו בתקופה קדומה בהרבה, מבטאים למעשה התקוממות נגד השבר הפרגמנטרי של הציור העכשווי. הם יוצאים נגד פירוק העולם הצורני והפיכתו למסר בעל תוכן מילולי כזה או אחר. טהר-לב מנסה להחזיר את צורתו האבודה של השלם, תוך דיאלוג עם  עבודותיהם של ציירים אחרים: מפיום ועד סזאן, מדגה ועד קורו, מואן אייק וולאסקז, דרך סימון מרטיני, ועד לורנזטי, טיציאן ואחרים. דיאלוג זה מכניס במידה מסוימת את ממד הזמן לתוך הציור של טהר-לב ויוצר שיח עם השלם ולא עם החסר.

ובכל זאת, הסדק של הציור העכשווי השבור נותר גלוי לעיני הצופה. שבר זה מעניק לציור מורכבות ועומק ובו בזמן תחושת כישוף. השילוב הלא שיגרתי בין החושיות הלוסיאן פרוידיאנית לבין תחושת הפורצלן הוואן אייקית יוצרת שפה מרגשת וייחודית.

בתערוכה החדשה ‘Portraits’ בגלריה רוטשילד לאמנות,  תציג רוני טהר-לב שמונה דיוקנאות בצבעי שמן על דיקט’ לצד דיוקנאות נוספים של האמנים ראול מידלמן, יוסי בלום וצוקי גרבאין.

דבר אוצרת – ענבר כהן:
“ילידת 1964, אחרי שנים רבות של עיסוק בציור, הצטרפה לביה”ס לרישום וציור של ישראל הרשברג. דיוקן שלה הוצג השנה בנשיונל פורטרט גלרי בלונדון וכמו כן גם בגלריה הלאומית באדינבורו ובווילס”.

“הציור של רוני טהר-לב הוא במידה רבה התכתבותי. היא מציירת תוך כדי דיאלוג מתמיד עם אמנים קלאסיים: מפאיום דרך הרנסנאס האיטלקי וההולנדי  ועוד. היא יצרה שפה ייחודית ופרטית משלה תוך כדי הדהוד של תקופות אחרות, הדהוד שנותן לציוריה עומק לא רק של חלל, אלא במידה רבה גם של זמן”.

גלריה “רוטשילד אמנות”
אוצרת: ענבר כהן
28.2.13-30.3.13
פתיחה: יום חמישי 28.2.13  בשעה 20:00
מיקום: גלריה לאמנות, רוטשילד 140, תל אביב
לאתר הגלריה  www.rgfineart.com

שעות פתיחה:

שני-חמישי: 11:00 – 18:30

שישי:  10:00 – 13:00

שבת:  11:00 – 13:00

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר