פרויקט משפחתי

יום המשפחה עם “משפחות מארחות”
עמותת “ילדים בסיכוי-המועצה לילד החוסה” בשיתוף עם משרד הרווחה, מפעילה מזה שנים רבות פרויקט מיוחד, במסגרתו מעניקות משפחות תמיכה, חום וחיבוק לילדי פנימיות

בישראל כעשרת אלפים ילדים ובני נוער חסרי עורף משפחתי חיים בפנימיות. פרויקט ייחודי של “עמותת ילדים בסיכוי- המועצה לילד החוסה” ומשרד הרווחה, הקיים מיום הקמת העמותה בשנת 1986, נועד לאפשר לילדים אלו חוויות חיים של משפחה נורמטיבית. מדובר בילדים ששהות בבית הוריהם מסכנת את שלומם, שמשפחתם איננה מתפקדת או שהתייתמו מהוריהם. המשפחות אשר לוקחות חלק בפרויקט מארחות ברציפות ולאורך זמן את אותו הילד/ה, בדרך כלל בכל סוף שבוע שני, בחלק מהחגים והחופשות. במסגרת הפרויקט, פועלות מאות משפחות מארחות ברחבי הארץ ובימים אלו מגייסת העמותה משפחות מארחות נוספות מכל רחבי הארץ, על מנת להגדיל ולהרחיב את פעילות הפרויקט ולספק לילדים נוספים בית חם ואוהב. 

ראש תחום ההתנדבות בעמותת ילדים בסיכוי, איה גליקמן מספרת: “רבים מהילדים חסרי עורף משפחתי זקוקים למשפחה מארחת. בקשר המיטיב, הנרקם בתהליך ארוך בין הילד למשפחה המארחת, טמון הסיכוי לשנות לילד את חוויות המציאות בהווה ובעתיד. המשפחות שפעילות בפרויקט מספרות כי חווית האירוח שינתה את חייהם, היטיבה איתם והעניקה להם משמעות וקשר רגשי נוסף. הציפייה והתקווה שלנו ושל המשפחות היא שהילדים המתארחים יהפכו לחלק מהמשפחה. ברוב המקרים מדובר על אירוח של ילדים בגילאים 10-16, גילאים משמעותיים לבניית קשר מיטיב של ילד למבוגר נורמטיבי. התפקיד שלנו, באמצעות העובד הסוציאלי של הילד, לתאם ציפיות בין הילד למשפחה ובין המשפחה לילד ולאפשר את הפיכתו של חלום המשפחה – למציאות.”

משפחות המעוניינות להצטרף למערך “משפחות מארחות” יכולות לפנות לאיה גליקמן
בטלפון: 03-6475075 שלוחה 221,
או באתר העמותה www.yeladim.org.il
או במייל hitnadvut@yeladim.org.il

____________________________________________________________________________________________

עמותת “ילדים בסיכוי – המועצה לילד החוסה” מפעילה תוכניות רבות נוספות למען ילדים ללא עורף משפחתי החיים בפנימיות, ביניהן: הגוף לאפוטרופסות – הנותן שירות אישי ל- 60 ילדי פנימיות חסרי הורים, תוכנית “גשר לעצמאות”- הדואגת למאות בוגרי פנימיות בדיור ובליווי אישי, תוכנית להוראה משקמת ל-1200 ילדי פנימיות בגילאי הגן ועד לגילאי תיכון, קייטנות קיץ לילדים והוריהם לחיזוק וקירוב הלבבות, וכן תוכניות נוספות בתחומי הספורט והאמנות. 

חזרה לחדשות ועדכונים