מופע לכל המשפחה

קלסילייק
ארבעה מופעי קונצרט-תיאטרון מקוריים יעלו בחודשים הקרובים על במות ברחבי הארץ, במסגרת פרויקט “קלאסילייק” של מפעל הפיס. שניים מהם, מופע בשם ‘פעימות’ ומופע נוסף הנקרא “שלמה המלך והדבורה” הן יצירות מוזיקליות לכל המשפחה, המועלות בימים אלו בכל רחבי הארץ

במיוחד עבור דור העתיד, שערוך לסמן עם האצבע הוירטואלית “לייק” או “אנלייק”, יזם מפעל הפיס פרויקט ייחודי, שמטרתו לחשוף ולקרב את הדור הצעיר למוסיקה איכותית בשם “קלאסילייק”.

במסגרת פרויקט זה, התחרו 40 מלחינים ישראלים על הזכות לכתוב יצירות מוסיקליות מקוריות, המיועדות לכל המשפחה. לאחר תהליך שנמשך כשנה, נבחרו ארבעה מלחינים בולטים: אהרון חרל”פ, עידית שכטמן, זהר שרון ורונן שפירא. אלו התחברו לתזמורות מובילות ויחד אתן ועם צוות של בימאים  יצרו ארבעה מופעים בימתיים, המשלבים בין היתר: מקהלות, שחקנים, הרכבים מוסיקליים, קטעי אנימציה, סיפורים ועוד. כל זאת, במטרה להתאים את ההפקות למשפחה בכלל ולילדים בפרט.

המופע “שלמה המלך והדבורה” הינה אופרה קאמרית-קומית לילדים, המבוססת על סיפורו של ח.נ ביאליק. הסיפור ההומוריסטי של ביאליק אודות המלך שלמה ומלכת שבא, מקבל ביטוי וחיים חדשים באמצעות שילוב של מוסיקה, שירה ומשחק תחת שרביטם המשותפת של אהרון חרל”פ  – המלחין ודני ארליך הבמאי.

 היצירה תבוצע ע”י האנסמבל הקולי החדש בניצוחו של יובל בן עוזר ובליווי מקהלת סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל.  הקריין והסולנים ממלאים תפקידן של שלוש הדמויות הראשיות בסיפור: שלמה- בס בריטון, הדבורה- סופרן, ומלכת שבא- מצו סופרן. סולנים/שחקנים– יאיר פולישוק (שלמה המלך), עינת ארונשטיין (הדבורה), ניבה אשד (מלכת שבא), עמרי רוזנצוייג (מספר)

“פעימות”, יצירה מוסיקאלית נוספת המשלבת גם אלמנטים חזותיים ותיאטרליים לתזמורת קאמרית, שחקן וסרט אנימציה, מזמנת היכרות חווייתית עם מרכיבי הקצב המוסיקלי באמצעות דמותו הבימתית של הפרופסור המפוזר, הנקלע לסיטואציות בדיוניות. תוך כדי ניסיונותיו למצוא את מקומו בין חברי התזמורת, מלמדים אותו המנצח והנגנים, שיתוף הפעולה מהו.

לצד הפרופסור וחברי התזמורת, ישנו גם סרט מקסים, במרכזו מככבת “מכונת קצב” צבעונית ומוזרה, המחוללת אירועים קצביים. המוסיקה המולחנת עוקבת אחר אירועים אלו וחברי התזמורת מתפקדים כנגנים וכמעין שחקני משנה, אשר הופכים לחלק מאותה מכונת קצב.

ההשראה להלחנת היצירה נולדה מתוך מפגש עם סרט אנימציה ישראלי ייחודי בשם “קֶצֶב”, שיצר האנימטור דודו שליטא. הסרט מדגים באופן חוויתי והומוריסטי את תופעת הקצב בחיינו, כחלק מתופעות היקום הסובב אותנו. “פעימות” הינה יצירה המאפשרת לצופה הצעיר והמבוגר ליהנות ממרכיבי הקצב,  לצד היכרות חוויתית של צליל וצבע, עם מרכיבי הגוון התזמורתי.

המלחין: זהר שרון הוא חבר, מייסד והמנהל המוזיקלי של “תזמורת המהפכה”. שרון עוסק בהלחנה, עיבוד ותזמור להרכבים שונים בסגנונות מגוונים ומשמש כיום כמרצה למוסיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכן כמרצה אורח במסגרות נוספות.

קרדיטים: מלחין – זהר שרון, מנצח – רועי אופנהיים, במאית – יעל קרמסקי, כתיבה מקורית – עמית ארז’ אנימטור – דודו שליטא, שחקן –  גיא מסיקה, מבצעים – תזמורת המהפכה.

מחיר כניסה למופעים 10 ₪ בלבד!

תאריכי הופעות “שלמה המלך והדבורה”:
נהריההיכל התרבות03/10/201217:00
אשקלון – מרכז הכנסים הבינלאומי, מכללת אשקלון 29/10/2012 * לא סופי17:00
טבריה – היכל התרבות יד שטרית – 14/11/2012- 17:30
קריית שמונה – היכל התרבות – 10/12/2012- 17:00
מועצה אזורית מטה אשר – אולם מופעים כברי – 19/12/2012- 17:00
אור עקיבא – היכל התרבות – 27/01/2013 – 17:30

תאריכי הופעות “פעימות”:
חולון
– תיאטרון חולון,  03/10/2012, 11:30/17:00
דימונה
– סינמטק דימונה, 24/12/2012, *השעה אינה נקבעה
מועצה אזורית גוש עציון
– מתנ”ס גוש עציון,  25/12/2012, 17:00
מועצה אזורית גליל עליון
– בית העם כפר בלום,  29/12/2012 – לא סופי, 12:00

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר