משחקים

משחק הקלפים של נצרת
איורים: נועה ויכנסקי


בית החולים הצרפתי


לאחרונה, החליטו בכירים בעיריית העיר נצרת כי עליהם להכיר לילדי העיר את אוצרותיה ההיסטוריים, התרבותיים והאדריכליים של העיר ומה נכון יותר מאשר לעשות זאת באמצעות משחק?

לפיכך, נוצר קשר בין עיריית נצרת לבין אפרת רייס ורמה רפאל, העומדות בראש חברת משחקי הקלפים “שנבוב”, על מנת שאלו יצרו עבורם משחק קלפים מיוחד, אשר יתרום לתחושת הגאווה והשייכות של ילדי העיר לעירם מלאת ההיסטוריה ותירום להפיכתםבבוא היום לאזרחים המעורבים בקהילה, מה שיתרום כמובן להפחתת האלימות והונדליזם בעיר.

הבזיליקה בעיר


רייס ורפאל, שהקימו את “שנבוב” ב-2008, אחראיות על מגוון משחקי קלפים מאויירים ויפייפים בנושאים שונים, ביניהם גם כאלו שהוקדשו לערים ירושלים, תל אביב ואפילו למשחקי האולימפיאדה. לאחרונה, השבחים הרבים וההצלחה המסחרית אף הובילה אותן למעמד מיוחד: הענקת משחקיהן במהדורה האנגלית לנשיא אובמה בעת ביקורו בארץ. במכתב שצורף למשחקים כתבו כי “משחקים אלו נוצרו מתוך זיקה ואהבה אינסופית למדינת ישראל ולעריה היפות ובאמונה כי משחק הוא דרך לדיאלוג וכבוד הדדי בין תרבויות ועמים”.

כעת כאמור פועלות רייס ורפאל לקידום המשחק החדש שיוקדש לנצרת, בצמוד עם היסטוריונים ומומחים לעיר. הן נוברות בתמונות, ספרים וסרטונים עתיקים המתעדים את העיר לאורך המאות וכל זאת על מנת לשחזר באיורים צבעוניים ועכשווים את חיי היום-יום בעיר הקדושה לנצרות, את חיי המשפחה בחצר המשותפת, את המאכלים המסורתיים, את ריקוד הדבקה האופייני למקום, את השווקים הססגוניים, את המבנים העתיקים, הכנסיות והמסגדים המרהיבים וכמובן גם את חיי התרבות והפנאי של העיר בימים אלו.

מסגד אלנבי סעין


המשחק החדש, אשר יצא לאור כפי הנראה בשפה הערבית בלבד, ממשיך את מסורת משחקי הקלפים העשירים בתוכן של “שנבוב” אשר עשויים בהקפדה ומלווים באיורים מקסימים של מיטב המאיירים.­

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר