בניה ירוקה

איכות הסביבה טובה גם לכיס

בנייה ירוקה במהותה היא בנייה ידידותית לסביבה, הנקראת גם לעיתים “בנייה אקולוגית” ומשמעותה היא כי לבתים הנבנים במסגרתה שינה השפעה מופחתת על הסביבה. סגולותיו של הליך הבניה הירוקה מתבטאות בעיקר בצרכי תחזוקה מינימאליים, תוך שמירה על איכות הסביבה המניבים תועלת כלכלית לדיירים, כמו נוחות אקלימית, הפחתה בחשבונות החשמל, המים והגז והוצאות נמוכות יותר על תחזוקת המבנה לאורך שנים.

בתכנון ובנייה של כל מבנה, ישנה חשיבות רבה לשיקולים אדריכליים והנדסיים סטנדרטים. לאלה מוסיפים גם שיקולים של ניתוח טופוגרפי אקלימי וסביבתי, המשפיעים על המבנה. מחשבה רבה מושקעת באופן העמדת המבנה ומיקומו במגרש מבחינת גובה, טופוגרפיה, כיווני אוויר ותאורה, זאת על מנת להשיג ניצול מרבי של אנרגיה סולרית, אור טבעי ובמיוחד אוורור טבעי.

כל בניה ירוקה מתחילה בבחירת חומרי הגלם
כאשר חומרי הגלם של מבנה כלשהו נחשבים לעמידים ומשלבים חוזק עם גמישות, כך המבנה ייסדק פחות ויחזיק מעמד לאורך זמן ללא פגמים. חומרי הבניה יכולים להיות פרופילי פלדה למשל, שמקורם במיחזור ומשמשים לשלד המבנה. חומרים אלו מאופיינים בעמידות המבנה בפני טרמיטים ומזיקים אחרים, הם אנטי-אלרגניים, עמידים בעובשים ואינם רעילים.

חיסכון אנרגטי
השימוש בחומרי בנייה שהם גם בעלי תכונות של בידוד טרמי איכותי, מפחיתות את הצורך בשימוש באנרגיה מלאכותית. חיסכון האדיר באנרגיה מושג על ידי ריבוד טרמי, מה שמוביל לחסכון משמעותי באנרגיה – נדבך מרכזי בבניה ירוקה.

למשל, קיר אשר נבנה מ- 5 שכבות של חומרים שונים (מזרוני בידוד, רדיד אלומיניום, כיסי אוי, לוחות פוליסטירן ולבסוף גמר טיח), יהיה קיר אשר איכותו הטרמית תהיה מוגברת באופן משמעותי. בעקבות כך, יחושו הדיירים נוחות אקלימית בכל עונות השנה, תוך צריכה מועטה בלבד של אנרגיה.

החיסכון
בית אשר קירותיו נבנו תוך התחשבות באיכותם הטרמית יחסוך בחשבון החשמל שלו עד 30%  בחודשי הקיץ ו- 50% בחודש החורף לעומת בית רגיל, שכן בחורף כמעט ואין צורך לחמם ובקיץ יש צורך במעט מיזוג אויר.

בנוסף, החיסכון האנרגטי במבנים הירוקים בא לידי ביטוי גם בשילוב מערכות חכמות בבניה, כמו למשל מחזור מים אפורים, שימוש במערכות חשמל חכמות ובניית מערכות תאורה ואוורור אינטגרליות. לפיכך, בית הבנוי על פי עקרונות החיסכון האנרגטי, צורך פחות אנרגיה לצורך תאורה, חימום וקירור וכך משיגים חיסכון כספי משמעותי בחשבון החשמל.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר