הפנינג

להרגיש נגישות
ביום שיש הקרוב, תערוך עמותת “נגישות ישראל” הפנינג ראשון מסוגו בעולם לאנשים עם מוגבלות ולהגברת המודעות 

עמותת “נגישות ישראל”, הפועלת לקידום איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות ונכות, תערוך את אירוע “להרגיש נגישות 2013” שכל כולו הפנינג חוויתי עוצמתי, בו כל החושים נפתחים ומחודדים, למען מודעות הציבור לנושא נגישות, ספורט נכים, שוויון אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הענק הגלום בהם.

באמצעות משחקי ספורט לנכים והתנסיות מקוריות, יוכלו המבקרים במתחם (הורים וילדים) לצפות בנבחרת ותיקי מכבי ת”א בכדורסל בכיסאות גלגלים מול שחקנים נכים, להתנסות בטניס ורוגבי בכיסאות גלגלים, כדור שער (רגל) לעיוורים, פינג-פונג בישיבה, רכיבה באופניי-יד, רכיבה עם כיסוי עיניים עם מלווה באופני טנדם, מסלול מכשולים בכיסאות גלגלים ועוד.

בנוסף, תחנות הפעלה להתנסות ומודעות במוגבלויות השונות בשיטת “עד שלא תחווה – לא תבין” – פעילויות חווייתיות לכל המשפחה המדמות את תחושת המוגבלות, לדוגמא: טעימת גלידה בכיסוי עיניים, ציור גרפיטי ענק ללא שימוש בידיים, קעקועים בשפת הסימנים, סדנת שפת סימנים ציורי פה, מסיבת ריקודים ללקויי שמיעה עם אוזניות, ללמוד ללכת עם כלב נחייה ועוד דברים ייחודיים נוספים.

ביום זה תתקיים גם טיסת מבנה מעל הנמל ויאכטות ומפרשיות ישוטו לאורך החוף להזדהות, כאשר בכל מטוס וספינה יהיו יחדיו אנשים עם ובלי מוגבלויות.

הפעילות פתוחה לקהל הרחב שיוכל ליהנות, להיחשף, להכיר, להשתתף, ללמוד, לחוות ולהרגיש- נגישות.

יום שישי 24/5/2013 בין השעות 11:00- 15:00 נמל ת”א.
(בשעה 12:30 טקס מרכזי בסימן 14 שנה לפעילות עמותת “נגישות ישראל”)
פרטים נוספים באתר העמותה: www.aisrael.org

__________________________________________________________________________________

עמותת נגישות ישראל (ע”ר) פועלת מזה 13 שנים לקידום הנגישות, שיפור איכות החיים והשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה בדרך של שוויון, בזכות, בכבוד ובמקסימום עצמאות.

 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר