ספרים לחג

המגדלור: ספרים לראש השנה

בארץ למדנו כבר שקדחת מתנות רצינית מתרחשת פעמיים בשנה: בראש השנה ובפסח. בכל שנה אנו נשבעים שלא לחכות לרגע האחרון ולא להיתקע בתורים האינסופיים ובכל שנה אנו מוצאים את עצמנו שוב עומדים מאחורי מישהו, עם שלוש עגלות מפוצצות ומחשבים את קיצנו לאחור.

בסופו של דבר, המתנות שבוחרים בנחת הן הכי שוות, לא? אז הנה הזדמנות להכיר חנות ספרים קטנה ומקסימה שמשלבת איכות, עיצוב ויחס אישי, בשם “המגדלור”. צוות החנות יצר השנה רשימה מיוחדת של רעיונות והצעות למתנות, שיהפכו את החג לחגיגה אמיתית. ברשימה תמצאו מתנות לבני משפחה, חברים ואהובים בכל הגילאים.

למזמינים לכתובת בתל אביב עד יום ד’ 12.9 מובטחת אספקה עד ערב החג.
המעוניינים לרכוש באופן מקוון, מוזמנים להקליק על הכותרות.

ושתהיה לכולנו שנה טובה!

טיוטות: מאה שירים, מאה משוררים
אלבום יפהפה, נוגע ללב ומרגש, ובו טיוטות של משוררים כגון דוד פוגל, רחל, אסתר ראב ולאה גולדברג, כתבי יד של שירים כמו “ראי אדמה” של טשרניחובסקי או “חיילים אלמונים “של יאיר שטרן, וכן כתבי יד של משוררים בני ימינו (ענת זכריה, לאה פילובסקי, יקיר בן-משה ואחרים). הספר גם מציע הצצה ראשונה לשירים גנוזים שלא ראו אור מעולם (יאיר הורביץ, חיים גורי, ע. הלל). מתנה נפלאה לאוהבי שירה עברית ואסתטיקה.

שלושה ספרי קריאה ב-99 ₪
שלושה ספרי קריאה חדשים ומצוינים ב-99 ש”ח בלבד, לבחירה מתוך היצע מגוון! מתנה מושלמת לחגים.

לקנות את לנין / מירוסלב פנקוב
עד לאן צריך בולגרי צעיר לנסוע כדי להיפטר מצל סבו הקומוניסט? וכמה שנים צריכות לעבור עד שמאהב מת לא יעורר עוד את קנאתו של הבעל? שמונה סיפורים קצרים, חריפים ונוגעים, פרי עטו של מירוסלב פנקוב, שגיבוריהם הם בני כל שדרות החברה בארצות הברית ובבולגריה.

אני לא זוכרת כלום / נורה אפרון
ספר חדש לנורה אפרון, מחברת רב המכר המצליח “אני שונאת את הצוואר שלי”, ובו בוחנת אפרון בעין חדה ובמבט נוקב ומשעשע את העבר, ההווה והעתיד ואגב כך מבכה את תהפוכות החיים המודרניים ונזכרת, בצלילות ובחוכמה האופייניות לה, בכל מה שלא שכחה עדיין.

וירג’יל וביאטריס / יאן מרטל (מחבר “חיי פיי”)
הנרי לאוט, סופר מצליח, בן דמותו של יאן מרטל עצמו, נוטש את הכתיבה ועובר עם שרה אשתו, אל הכרך. שם הוא עובד בשוקולטריה ונוטל חלק בהצגות חובבים. יום אחד הוא מקבל חבילה המכילה סיפור קצר של פלובר וקטע ממחזה לא מוכר. הכותב, מפחלץ שמנסה להיות סופר, מבקש מהנרי לכתוב מחזה על וירג´יל החמור ועל ביאטריס הקופה.

זה המקום / אהוד בנאי
בסיפורים המקובצים בו, המשלבים זיכרונות ופרוזה, אוטוביוגרפיה ובדיון, משרטט בנאי שורה של מסעות בנפש ובגוף, מסעות העוברים בטבריה, בגליל ובגבעתיים ומגיעים עד כרתים, אמסטרדם וניו יורק. בנאי צועד תמיד בשבילים לא סלולים, בדרך אל האמת הפנימית החפה ממוסכמות ומדעות קדומות, בדרך אל המוזיקה, האמונה והאהבה.

סימנים של גבר זר / מיכל זמיר
בוקר אחד, בעשר ועשרה, נכנסת אישה בשנות הארבעים לחייה למשרדו של מתווך נדל”ן ומציעה את דירתה למכירה. הדירה היא כל מה שנשאר לה. בשעות הבאות, עד שיגיע המתווך לדירה כדי לסכם את העסקה, יש לה זמן לחשוב. בראש חולפים לה חיים שלמים. שלושה בעלים שהשאירו עקבות בדירה, שורת מאהבים שהותירו סימנים בנפש, והילדה שהייתה.

משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם / דיוויד פוסטר וואלאס
המסה “משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם” נחשבת לאחת מיצירות המופת של דיוויד פוסטר וואלאס. כוחו האינטלקטואלי והרגשי באים בה לידי ביטוי רב עצמה. בזכות כישרונו הרנטגני לפרק מבנים ומנגנונים חברתיים לגורמים ולחשוף את הזיוף העומד מאחוריהם, הופך שיט התענוגות בקריביים למקור בלתי נדלה לחקר סוגיות כמו פרסום ושיווק, הזדקנות, הגירה, היררכיות חברתיות ויחסי ניצול.

כללי הנימוס / אמור טאוולס
קייטי קונטנט בת ה-25, מזכירה זוטרה בוול–סטריט, מנסה לשרוד את סוף תקופת השפל הכלכלי בארה”ב. היא מתקבלת לעבודה במגזין יוקרה ומתחברת אל מולטי מיליונר ביישן ואל אלמנה המרשה לעצמה להתנהג באופן המקדים את זמנה וכך מקבלת הזדמנות לחווֹת ביטחון המבוסס על כסף ומעמד, אבל גם על שאיפות, על קנאה ועל תשוקות הרוחשות מתחת לפני הקרקע.

ימי חול / עינת יקיר
במרכז הרומן ניצבת משפחת מהגרים קשת יום המתגוררת בדרום תל אביב. פטר, נער מתבגר ושוליית נגרים, מוצא את מעסיקו מת בביתו ומקבל החלטה אחת לא נכונה, שעלולה לסבך אותו ולהרחיק אותו ממשפחתו ומנסטיה אהובתו; לאה, אחותו הצעירה, ילדה פראית שאינה משתייכת לשום מסגרת חברתית, נמשכת אף היא לנסטיה, ובעזרתה מוצאת מילים ראשונות; אביהם ישן על ספסל ליד הים, בא והולך, מתרחק ומתקרב לרגע; והאם מנסה לפרנס את שני ילדיה באמצעות קריאת עתידות בקפה.

בזעיר אנפין / ירמי פינקוס
1989, שלהי פריחתו של המסחר הזעיר בארץ. כדרכם מדי שנה בשנה מתכננים יוסף צינמן, חנווני תל אביבי אמיד, ואשתו האהובה ציפי, לצאת בסוכות לנופש בעיירה זייפלד שבהרי טירול. אלא שהפעם מחליטה ציפי שאחותה דבורה זלצמן, המתפרנסת בדוחק מפרפומריה כושלת, חייבת להצטרף לנסיעה ויהי מה. הקיץ העומד בפתח מבטיח אמנם רווחים נאים, אך ככל שקרבים גיבורי הספר ליעדם, כן הם מסתבכים והולכים ברשת נפתלת של יצרים ותככים משפחתיים.

3 ספרי ילדים ב-99 ₪

מתנה מושלמת לחג: שלושה ספרי ילדים חדשים ומשובחים ב-99 שקלים בלבד, לבחירה מתוך מגוון רחב.

פני בגן הילדים / אן גוטמן (ספר משחק)
מדי יום מגיעה פני המתוקה לגן. היא תולה את המעיל במקום וניגשת לשולחן, לצייר ולערבב צבעים. ספר המשחק המקסים הזה מציג בפני הילדים את עולמה וסדר יומה של פני בגן, ומאפשר להם ללוות אותה בפעילויות היומיומיות – בעזרת חצי הקסם עוזרים הילדים לפני לצייר, לשחק בחצר הגן, להאכיל את הדגים ואפילו לכבות את הנרות שעל עוגת יום הולדת. בדרך זו הם לומדים להכיר את שגרת הגן ולהתרגל לאפשרויות שיש בה.

אני והאופניים שלי / אנדר יה
מִשְׁאַלְתּוֹ הַיְחִידָה שֶׁל הַנַּעַר בַּסִּפּוּר הִיא אוֹפַנַּיִם חֲדָשִׁים. כֵּיוָן שֶׁמִּשְׁפַּחְתּוֹ לֹא יְכוֹלָה לְהַרְשׁוֹת לְעַצְמָהּ לִקְנוֹת לוֹ כָּאֵלֶּה, הוּא נֶאֱלָץ לְהִסְתַּפֵּק בָּאוֹפַנַּיִם הַגְּדוֹלִים וְהַיְשָׁנִים שֶׁל סַבָּא. בְּאִיּוּרִים מְרַגְּשִׁים מְסַפֵּר הַסּוֹפֵר הַסִּינִי אַנְדֶר יָה אֶת סִפּוּרוֹ שֶׁל נַעַר הַלּוֹמֵד לְהִסְתַּפֵּק בְּמָה שֶׁיֵּשׁ לוֹ וַעֲדַיִן לְקַווֹת לְמַשֶּׁהוּ טוֹב יוֹתֵר.

קרמר החתול ישן כל הזמן / מאיר שלו

קרמר החתול ישן כל הזמן

קרמר החתול הוא חתול ישנן

ישן כל היום וישן כל הלילה

ישן בבוקר ובערב נם גם.

כשהוא סוף-סוף קם

הוא תיכף נרדם…

אף על פיל / תרגום: בני מר
25 שירים נפלאים של 19 משוררים שכתבו ביידיש מקובצים כאן לראשונה ומגלים עולם קסום של ילדות, שכולו תום, יופי, שובבות, שמחה, בריחות קטנות אל החופש וחגיגה גדולה של החיים.


נעמי ואפרוח לא / אבירמה גולן

בבוקר נעמי קמה, מצחצחת שיניים, אוכלת ארוחת בוקר והולכת לגן.

ואפרוח?

לא!

נעמי בונה מגדל מקוביות, מאכילה את הבובות, מציירת, מנמנמת.

ואפרוח?

לא!

איך לרפא כנף שבורה / בוב גרהם
“האגדה העירונית הזאת, על היונה החבולה והמושיעים שלה, מרגשת ממש. היא כולה חמלה, החמלה המושלמת. ונדמה שרק ילד, התם המושלם, מסוגל לנתינה מלאה ומיידית שכזו”כך נכתב על הספר במוסף הספרים של עיתון ‘הארץ’. גם אנחנו נפלנו שדודות מול הקסם שלו. סיפור שייגע בליבו של כל מי שיש לו לב…

זרע הביפולו / ד”ר סוס
זֶרַע הַבִּיפּוֹלוֹ וְעוֹד סִפּוּרִים אֲבוּדִים מֵבִיא אֶת הַסִּפּוּרִים הַמְּחֹרָזִים הַחֲכָמִים הַלָּלוּ, בְּתַרְגּוּמָהּ שֶׁל לֵאָה נָאוֹר וּבְלִוְיַת אַחֲרִית דָּבָר מֵאֵת צַ´רְלְס ד´ כֹּהֵן, הַמֻּמְחֶה הַנּוֹדָע לִיצִירָתוֹ שֶׁל דּוֹקְטוֹר סוּס.

התרנגולת שהלכה אחורה / נורית זרחי

כשהילדה נכנסה הביתה

ראתה את התרנגולת מסתובבת במטבח.

“מה העניינים?” שאלה הילדה.

“עשיתי טעות שנכנסתי לבית שלך,”

אמרה התרנגולת, “המקום שהייתי בו קודם

היה הרבה יותר טוב”…

הילדה אמרה: “גם אני רציתי להיות בגן הקודם שלי, אבל הגן של עכשיו הרבה יותר טוב.”

“אני לא יודעת את הכתובת של הקדימה,”

אמרה התרנגולת.

“כנראה אני צריכה עוד קצת ללכת אחורה

כדי ללכת קדימה.”

יונתן בלש ממש / דויד גרוסמן

יום אחד נעלמו הנעליים

ואחר כך – הכוס הירוקה עם הציור של הקיפוד.

כשנעלם גם דובי-ידידיה זה כבר התחיל להיות מוזר.

האם יש גנב בבית?

והאם יונתן, הבלש הקטן, יגלה מיהו הגנב?

שני ספרי בישול חדשים ונפלאים


חדרוכל – סיפורים, מתכונים, קיבוץ/אסי חיים ועופר ורדי
באיזה קיבוץ אופים לחמניות כדי להילחם בשיטפון, איפה אכלו בורשט לכבוד אחד במאי, הקציצות של איזה קיבוץ עושות חזה גדול לבנות וחזה שעיר לבנים, ואיפה נכנס לתפריט מתכון יפני מסורתי? בכל קיבוץ היה (ולפעמים עדיין יש) מתכון מיתולוגי, שאליו מתגעגעים חברי משק בעבר ובהווה: מאכל יוצא דופן, עוגה מיוחדת או דווקא מנה פשוטה, כזו ששום מסעדה לא תצליח לשחזר את טעמה. הספר, בו יותר מ-60 מתכונים כשרים, מוקדש על ידי המחברים באהבה לחברי הקיבוצים המקסימים וגם לקיבוצניקים לשעבר, שפתחו את ביתם, את מטבחם ואת לבם, וחשפו עולם מרתק של סיפורים, טעמים וריחות.

שולחן לחג – ארוחות נפלאות לראש השנה, פסח ושבועות
הוא ספר בישול מוצלח ואיכותי שמפגיש את השפים המעולים עמיר אילן, אבי ביטון, איילת לטוביץ’ ועומר מילר לפסגה קולינרית שתהפוך כל חג לחגיגה של טעמים וצבעים. מתכונים יחודיים ומסורתיים עם טוויסט, הפתעות חדשניות ובעיקר שפע של רעיונות שאפשר לבצע במטבח הביתי ולהרשים את האורחים ובני הבית. מתנה נהדרת לחגים וגם לעצמכם, במקרה שהגיע תורכם לארח.

אני, גרסה 2.0 – המדריך למיתוג אישי באינטרנט/דן שוואבל
העולם הכלכלי לא מפסיק להשתנות, ויחד איתו משתנה גם הדרך שבה אנחנו מנהלים את הקריירה שלנו. הנכס הגדול ביותר שלכם בשוק העבודה כבר נמצא בידיכם – אתם! הספר יספק לכם את כל הכלים הדרושים לבנייה, תחזוק ומינוף של הנכס הזה לטובת קריירת החלומות שלכם. אם אתם מחפשים עבודה, שוקלים להחליף קריירה או שואפים להתקדם בעבודה קיימת – מומחה המיתוג האישי דן שוואבּל ינחה אתכם במבוך של כלי המדיה החברתית. החל באתרי התרשתות כמו לינקדאין ופייסבוק, ועד לאמצעי מיתוג אישי כמו בלוגים וקורות חיים בווידיאו, בדרך לשליטה במותג שלכם ולהגשמת חלומותיכם.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר