אמנות פלסטית

סיורים חדשים במוזאון אילנה גור – חווית התבוננות לכל המשפחה באמנות מהארץ ומהעולם

צילום: נמרוד סונדרס

מוזיאון אילנה גור, אשר שוכן במבנה אבן שהוקם עוד במאה השמונה-עשרה, כולל למעלה מ-500 עבודות של אמנים מגוונים מתקופות ומרקעים שונים, על רקע הנוף עוצר הנשימה של יפו העתיקה: אמנות ישראלית, עתיקות, יצירותיהם של אמנים בינלאומיים ומוכרים, אומנות אותנטית, וכל זה לצד עבודותיה של גור. קו החוף של יפו, נשקף מבעד למרבית חלונות הבית וניכר במיוחד בגן הפסלים, שנמצא על גג המוזיאון ומהווה שילוב יוצא דופן בין טבע ואמנות. 

המוזיאון פתוח למבקרים בכל ימות השבוע וצוות המדריכים המקצועי במקום שמח לענות על כל שאלה. בנוסף, בימים אלה פותח המוזאון מגוון חדש של סיורים, בשטחי המוזיאון ומחוצה לו, המציעים זוויות התבוננות רעננות באוסף האקלקטי ומיועדים לכל המשפחה.

מסע בעקבות הדיוקן – יום ו’ 18.10.13 בשעה 11:00
מהו דיוקן? האם ישנה תבנית מחייבת להצגת דמותו של אדם והאם בית יכול להיות דיוקן? בניסיון להעניק תשובות לשאלות מרכזיות אלו באמנות, יעבר הסיור בין כתלי המוזיאון, תוך בחינת אוסף הדיוקנאות העשיר ומשמעותן של העבודות. ויסופרו גם מבחר סיפורים מבין אלו המסתתרים מאחורי הדיוקנאות ולבסוף יסתיים הביקור על גג המוזיאון, אל מולו נופו עוצר הנשימה של הים התיכון (*הסיור מותנה במינימום של 15 משתתפים).

על מיניות, אימהות ומגדר באמנות – יום שבת 26.10.13 בשעה 11:00
הסיור עובר בין חדרי המוזאון  ומפגיש את המשתתפים בו עם מגוון יצירות אמנות, שמקורן בתקופות ותרבויות שונות, כאשר רבות מהן עוסקות ביחסים המורכבים בין הנשי לגברי. מתוך כך יתעורר דיון בנושא האימהות כמקור השראה בלתי נדלה לאמנות ויבחנו ייצוגיהם המנוגדים של הגוף הנשי והגברי, כפי שהם באים לידי ביטוי באוסף המסקרן (*הסיור מותנה במינימום של 15 משתתפים).

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר