עיצוב פנים

מרגישה בבית

כדי לעצב בית, יש להרגיש אותו ועוד יותר מכך, להרגיש את בעליו ולדמות כיצד השניים מתמזגים עם הפינות והחללים באופן טבעי ונוח. זהו המוטו אותו נושאת עימה לכל פרויקט האדריכלית, מעצבת הפנים והמורה הייחודית כל כך בנוף הישראלי – ברברה ברזין.

את הבתים שברזין מעצבת קל לזהות וקל לא פחות לשהות בהם, שכן היא תמיד מקפידה להתאימם ליושביהם ולהפכם למפנקים. צורכי הדיירים כאילו מנוחשים על יד הבית ואף פינה לעולם אינה מיותרת. הדירות שעוברות תחת ידה של ברזין מאופיינות גם הן בפונקציונאליות, לצד אינטימיות, הנוצרת פעמים רבות בזכות עיצוב חללים תוך מתן דגש על תאורה, שהופכת בקלות כל מבנה מגורים לבית עם אקלים חמים – חלקת אלוהים קטנה של ממש עבור דייריו. כאשר אנשים מעצבים את הבתים שלהם למען הגשמת רעיון עיצובי כלשהו, הם הופכים את הבית ללא שמיש ולא ידידותי בעבורם וכפועל יוצא לפחות מזמין ומהנה. לכן, שמה ברזין דגש על היותו של הבית נוח, פרקטי ויפה, כך שיהווה יחידה הרמונית ושלמה, ממש כמו בטבע.

למרות שידיה ידי אמן ולמרות שרבים העוסקים בתחום נוטים להגדיר עצמם כאמנים, ברזין דווקא מבקשת להיקרא אומנית ולא אמנית, מתוך תפיסתה שעל העיצוב לשרת את לקוחותיה ולא ההיפך ושיש להקשיב לרחשי לבם ולשים את אגו האמן בצד.

אם פניה של ברזין נדמות מוכרות, הרי שזה בזכות השתתפותה כשופטת בתוכנית הריאליטי לשיפוצי בתים ששודרה בערוץ 10 – “הבלוק”. גם לתוכנית הביאה ברזין את אישיותה הנמרצת וההחלטית, זו אשר גורמת לה לדעת בדיוק איך צריך להיראות בית המותאם לאופי דייריו ולצורכיהם.

ברזין אינה מעצבת רק בתים ודירות אלא גם פריטים, שהפכו זה מכבר לפטנטים ואלמנטים עיצוביים וייחודיים המזוהים עימה, הכוללים מגוון פיתרונות תאורה ייחודיים וחסכוניים ואף כיור מיוחד, אותו תכננה במיוחד לחברת “חרסה” ואשר הפך חיש קל לכיור הנמכר ביותר של החברה בארה”ב.

עם לקוחותיה נמנים: השחקן והזמר- אלי בורנשטיין, מנכ”לית אנגלו סכסון – עדינה חכם, מנכ”ל הכספים של IDB – עוזי לוי, ראש מועצת הר אדר – אבירם כהן ועוד רבים וטובים.

מעצבת את דור העתיד
כמי שגדלה בבית של מהנדסים, כבר בגיל 5 אחזה ברזין בידה שרטוטים אדריכליים וחשה באופן אינטואיטיבי לאן פניה מועדות. היא הצטיינה בלימודיה ועבודותיה ואת אותה רוח מצוינות היא מנסה להקנות כעת גם לתלמידי ביה”ס לעיצוב פנים אותו הקימה לפני 17 שנים בשם “ברזין-שהם”, יחד עם שותפתה – רקפת שהם.

תלמידי בית הספר שוקדים בעת ובעונה אחת על פיתוח מומחיות כפולה: האחת – אמנותית ומופשטת והשנייה – פרקטית, טכנית ורציונאלית, שכן על מעצב פנים, לשיטתה, חלה החובה ליצור הרמוניה מושלמת בין השניים.

בית הספר, המכשיר מדי שנה עשרות תלמידים, שם דגש רב על התמחות מעשית, כאשר התלמידים נוטלים חלק במגוון עשיר של פרויקטים אמיתיים, המוזרמים לחברתה – כך זוכים הבוגרים להשתלב בתחום מיד בתום לימודיהם. שיטת לימוד זו מוכיחה את עצמה וניכרת במצוינות ובמוניטין של יוצאי בית מדרשה של ברזין, כאשר רק לאחרונה הכתיר מגזין “בניין ודיור” את 20 המעצבים המבטיחים לשנת 2012, בה מככבים בוגרי ביה”ס. בנוסף, הבוגרת עדי אדליס נמצאת ברשימת מעצבי הפנים המובילים בישראל והבוגר אילן הלחמי נמצא ברשימת האדריכלים המובילים בארץ. בין הבוגרים שסיימו את הלימודים אצל ברברה בהצטיינות יתרה ניתן למצוא גם למצוא שמות מפורסמים כמו: ג’ני צ’רווני – סגנית מיס עולם ורעייתו של איש העסקים רוני מאנה וקרין מגריזו – הדוגמנית והמגישה.

לאתר הבית של ברברה ברזין לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר