השקעות

5 סיבות טובות להשקיע בנדל”ן ארה”ב
מאת: עו”ד יובל זיו, מנכ”ל פסיפיק הולדינגס
צילום באדיבות:  jiazi

שנת 2012 בשוק הנדל”ן האמריקאי הייתה שנה מוצלחת – השוק התעורר, המחירים עלו וההשקעה בו הפכה לאטרקטיבית ומושכת ליזמים מקומיים וזרים כאחד. על פי כל הנתונים וההערכות, המגמה הזו תמשך גם השנה ומחירי הדירות צפויים להמשיך ולעלות, התשואות על ההשקעות יגדלו ואזורים חדשים יהפכו למוקדי נדל”ן מושכים. הנה כמה מהסיבות להערכות האופטימיות:

הסיבה הראשונה: האווירה הכללית בארה”ב שלאחר הבחירות. אם זה נתוני האבטלה שיורדים או תחושת התקווה שהבחירה המחודשת בנשיא אובמה העניקה לציבור, הכלכלה האמריקאית משדרת יציבות והתחזקות ושוק הנדל”ן מיישר קו עם המגמה.

הסיבה השנייה: מדד מחירי הנדל”ן בארה”ב. ה- Zillow Real Estate Market, עלה בממוצע ב-5.2% בשנת 2012 בהשוואה לשנה הקודמת – העלייה הגבוהה ביותר מאז אי שם בשנת 2006! בנוסף, התאחדות המתווכים הלאומית של ארה”ב פרסמה לאחרונה נתונים לפיהם מחירי הנדל”ן צפויים לעלות ב-5% נוספים בשנת 2013.

הסיבה השלישית: הורדת התחלות הבנייה החדשות אל מתחת לרמת הביקוש. בשנת 2012 נבנו ברחבי ארה”ב כ-620,000 יחידות דיור לעומת כ-2,000,000 יחידות דיור שהיו בבניה בשנת 2005. על מנת לעמוד בקצב גידול האוכלוסייה, המשק האמריקאי זקוק לקצת יותר ממיליון התחלות בניה בשנה וההערכות מדברות על כ-700,000 התחלות בניה בשנה הקרובה, מה שמעיד שהעלייה בביקוש תימשך.

הורדת כמות התחלות הבניה אל מתחת לרמה הנדרשת, סייעה רבות להתאוששות השוק, גם אם לא בקצב המצופה. המיתון הכבד הוריד את רמות הילודה ודחף צעירים רבים לשוב לבתי הוריהם במקום לרכוש דירה, אך הפוטנציאל קיים ולמשקיעים ישנה בהחלט הזדמנות.

הסיבה הרביעית: עליה חדה במחירי השכירות. מעבר מרכישת נכס למגורים בשכירות, הוא מאפיין נוסף של מיתון ומחירי השכירות באזורים רבים של ארה”ב, אכן עלו בשיעורים חדים של בין 5% – 10% במהלך השנה החולפת, עקב ריבוי השוכרים. מבחינת משקיעים, חלון ההזדמנויות בשוק הנדל”ן האמריקאי הולך ומצטמצם – החודשים הקרובים הם הזמן למצוא נכסים, שברובם נמצאים ברמת מחירים שנמוכה מערכם הריאלי בכ-30%, עם אפשרות להשכרה במחיר גבוה במיוחד.

הסיבה החמישית: תיזמון. חלון ההזדמנויות ייסגר כנראה במהלך השנה, עקב עליה הדרגתית של המחירים (ירידה ברמת האבטלה, התגברות כוח הקניה ויציאה הדרגתית מהמיתון) וחזרתם לרמה הריאלית. אולם הפוטנציאל להשקעה נבונה עם תשואה איכותית עדיין קיים – רק אסור להתמהמה!

 

לאתר החברה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר