אמנות ישראלית בעולם

חוצים גבולות ומעוררים דיון – ציוריו של יואב ברנר בשגרירות הקולומביאנית
האמן הישראלי הצעיר יואב ברנר הוא כוכב עולה בשמי האמנות הבינלאומיים. לאחר שהציג בתערוכה “Art Tel Aviv” בניו יורק ומכר את ציוריו לשגרירות קולומביה בבנקוק, הוא ישתתף בקרוב בתערוכה נוספת בגלריה בבלגיה ומתכנן לפתוח סטודיו בניו יורק

Galaxys and black holes

החודשים האחרונים היו אינטנסיביים מאוד עבור האמן הישראלי הצעיר יואב ברנר. לאחר שיצירותיו הוצגו בתערוכת “Art Tel Aviv” שנערכה בניו יורק, טס לבנגקוק על מנת ללוות את תליית תמונותיו בשגרירות החדשה של קולומביה, שנפתחה מחדש, לאחר 15 שנה. עבודותיו נבחרו מבין אמנים רבים בעולם ובין הציורים שנרכשו: Under the Microscope, Black Hole, 2 Seconds to a Supernova, Galactic Cannibalism, Young Galaxy, Fundamental Mathematics, Galaxy’s and Black Holes.

במעמד הפתיחה מצא עצמו ברנר עומד שכם אל שכם עם אנשי עסקים מובילים בעולם, שגרירים בינלאומיים ומיטב הצמרת האמנותית העולמית. הפתיחה  היוותה הזדמנות עסקית מוצלחת במיוחד עבורו ובעקבותיה ובמהלכה נמכרו ציורים נוספים שלו גם לבניין משרדים מרכזי בניו יורק. כעת, עומד האמן בפני פתיחת תערוכה חדשה בגלריה בלגית וגם צפוי לפתוח סטודיו בניו יורק.

fundamental mathematics

קודם לפתיחה בבנקוק,  לקח כאמור ברנר חלק בתערוכת “Art Tel Aviv” שהוצגה בניו יורק. התערוכה זכתה להצלחה והמוני מבקרים נהרו אל הגלריה.

ציוריו של ברנר נועדו לייצר מפגשים עם נושאים שהחברה נוהגת להתעלם מהם ביומיום, מתוך התפיסה כי תפקידה של האמנות העכשוויות הוא להציף נושאים בהם נמנעים לרוב להתעסק, להעלותם על סדר היום ולעורר דיון סביבם.

Galactic Cannibalism

ברנר יוצר כבר מגיל 15 ללא לאות. טרגדיות בחייו האישיים הובילו אותו למצוא מפלט בעולם האמנות ולהתמודד עם הפחדים והמצוקות באמצעות הציור, אשר עוסק בנושאים פילוסופים ובמוסר. באמצעות אמנותו, מבקש ברנר לחדש, לרגש ולייצר חוויה למתבונן, תוך שימוש בכלים לא שגרתיים, הזרים לעולם האמנות. עבודותיו מאופיינות במריחות ובשימוש בטכניקות של דילול צבעים, על מנת להגיע למקור ולפוטנציאל ולהוות ביטוי לרצון של ברנר לחדשנות ולסקרנות. מתוך עולם של בלבול במציאות חייו וחוסר סדר בין יום ולילה, ברנר שואף בציוריו לחשוף את הסדר ביקום, כפי שזה בא לידי ביטוי גם באורגניזם הקטן ביותר. הרומן שלו עם תיאוריית הקשר, לוקח את הצופים לעולם אבסטרקטי, בו איזון הטבע נע בין סדר מופתי לאבולוציה ספונטנית. העומק, הטקסטורה והצבעים ביצירותיו, מדברים אל התת מודע של המתבוננים. החיים יכלו להיראות כרצף אירועים שנקבעו מראש, אשר יכולים להוביל מספר תוצאות, אם רק היינו מודעים להתרחשויות מפתח.

בימים אלו מחלק ברנר את זמנו בין ישראל לניו יורק – בין עשייה בסטודיו בדרום תל אביב להתמקמות בסטודיו החדש בניו יורק.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר