מוזיאון ישראל מציג

מבט כפול
שני אוספי צילומים מתווספים לאוסף מוזיאון ישראל ומוצגים כעת בתערוכה “מבט ועוד מבט”. האוספים מייצגים תקופות שונות בתולדות הצילום: האחד מתמקד בצילום סובייטי ואילו השני כולל מגוון עבודות של צלמים ידועי שם במאה ה-20

התמזל מזלו של מוזיאון ישראל והוא זכה באחרונה בשני אוספי צילום מיוחדים המרחיבים ומעשירים את אוספיו הקיימים. בשנת 2003 כאשר קרול והווארד טננבאום ביקרו במוזיאון ישראל בתערוכת צילומים מברית המועצות בשם “אדום בשחור-לבן”, הם חשו שראוי להוסיף את הצילומים החשובים שהוצגו בה לאוסף המוזיאון.

בנדיבותם הרבה רכשו בני הזוג את מאה הצילומים שהוצגו בתערוכה מהצלם והאספן לב ברדולין ומבנו סשה ותרמו אותם למוזיאון ישראל.  המדובר בעבודות של בכירי צלמים משנות השלושים ועד שנות החמישים של המאה העשרים בברית המועצות, דוגמת: מקס אלפרט, דמיטרי בלטרמנץ, בוריס אינטוביץ’, יבגני חלדיי, אל ליסצקי, יעקב חליפ, ארקדי שייחט ורבים אחרים.

האוסף השני נתרם על ידי הווארד פי וילנס מוושינגטון, ארה”ב. וילנס היה בעליו של אוסף צילומים מפואר ונדיר שכלל עבודות של חלוצי הצילום המודרני במאה העשרים, בהם צילומים של ברניס אבוט, אנסל אדמס,  ג’ון ביזלי גרין, בילי ברנדט וברסאי ועוד. וילנס החליט להעניק את האוסף במתנה למוזיאון, כאות הערכה להישגיו וביטוי לתמיכתו בשאיפותיו לעתיד. האוסף מוקדש לזכרו של הרי לאן.

התערוכה תוצג עד ה- 30.4.13

אוצרים: ניסן פרז ויהודית קפלן

אולם ע”ש רנה (פיש) ורוברט ליוון

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר