מוזיאון ישראל מציג

התערוכה המצליחה העוסקת בהורדוס תוארך בשלושה חודשים נוספים

צילום: בני נאור

לאור העניין הרב שמעוררת התערוכה “הורדוס – מסעו האחרון של מלך יהודה” המוצגת במוזיאון ישראל ולאור בקשות רבות מהארץ ומחו”ל, מקבוצות ומבתי הספר, החליטה הנהלת מוזיאון ישראל להאריך את התערוכה בשלושה חודשים נוספים והיא תינעל ב-4 בינואר 2014.

תערוכת “הורדוס – מסעו האחרון של מלך יהודה” היא התערוכה הראשונה בעולם המוקדשת למלך הורדוס, מהדמויות רבות הפנים, המרתקות והשנויות ביותר במחלוקת בהיסטוריה היהודית. בתערוכה ממצאים חדשים מארמונותיו של הורדוס, גדול הבנאים שידעה הארץ. שחזורים גדולי מידות מארמנותיו בהרודיון, ביריחו ובאתרים אחרים בארץ מופיעים בה וגולת הכותרת: קברו של הורדוס מההרודיון, אותו חשף פרופ’ אהוד נצר, איש האוניברסיטה העברית, בתום 40 שנות חיפוש. הממצאים בתערוכה מאירים באור חדש את ההשפעות הפוליטות, האדריכליות והאסתטיות שהיו לשלטונו של הורדוס. התערוכה מוקדשת לזכרו של פרופ’ נצר, אשר נפל אל מותו בשנת 2010, באתר בו גילה את התגלית המרעישה.

התערוכה נפתחה במוזיאון ב-12 בפברואר 2013 ועד היום ביקרו בה 75,000 איש. בחול המועד פסח ביקרו בה כ-3,000 איש ביום. זהו שיא שלא היה כמוהו במוזיאון המעיד על התעניינות חסרת תקדים במלך הורדוס ובתקופתו.

אל הנהלת המוזיאון הגיעו כאמור פניות רבות מבתי הספר, יסודיים ותיכוניים, המבקשות לבקר בתערוכה גם בשנת הלימודים הבאה, היות ושנת הלימודים הנוכחית מסתיימת בקרוב. הארכת התערוכה תאפשר לתלמידים ביקור במסגרת בית ספרית ולימוד פרק חשוב בתולדות עם ישראל.

לאור הביקוש הרב, מומלץ לבקר בתערוכה בימי החול בשעות הבוקר ולרכוש כרטיסי כניסה למוזיאון באתר

לנוחיות הקהל, הכניסה לתערוכת הורדוס – לפי שעות.

לפרטים נוספים לחצו כאן>> 

חזרה לחדשות ועדכונים