מגזין לוטן לתרבות ואמנות-מהדורה מיוחדת, מאי 2012, תערוכה

איור זה כל הסיפור

מה המשותף למלכת אנגליה ולעוג מלך הבשן? מה צבעוני יותר: שירה על שגרה או שירים דמיוניים? ובעיקר – איך תדעו לטפל בחתולים? התשובות על שאלות אלה ואחרות חבויות בין דפי הספרים אשר זכו בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים לשנת 2012

איורים הם יצירות האמנות הראשונות שאנו פוגשים בילדותנו. במפגש עם איור משובח מתקיימים כל המאפיינים של התבוננות ביצירת אמנות מעולה: העונג, הריגוש, פענוח המסר וזיהוי התקופה והמקום.

 פרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים ניתן אחת לשנתיים למאיירים, בנוסף לציון לשבח וציונים מיוחדים נוספים. המועמדים לזכייה בפרס הם ספרים שראו אור לראשונה בארץ בשנתיים שקדמו לתאריך חלוקת הפרס והוגשו לשיפוט. מוזיאון ישראל ממנה ארבעה שופטים מומחים (השנה מדובר באורנה גרנות, ורד גינזבורג, יותם שווימר ורותי קנטור) המעניקים את הפרס בראש ובראשונה על איכותה האמנותית של יצירת המאייר ובהתייחסותה לשאר מרכיבי הספר: הטקסט, העימוד, העיצוב, סוג החומרים ועוד. בנוסף, נבחנת היצירה גם בהתאמה לגיל הקורא שאליו מיועד הספר ולצרכיו הרוחניים.

טקס הענקת הפרס השנה יערך ב-1 ביוני בשעה 11:00 וילווה בהרצאה מפי המעצב הידוע דוד טרטקובר. בתערוכה יוצגו איוריהם המקוריים של הזוכים בפרס כאשר כמה מהם הוכנו במיוחד לתערוכה. מי שיתבונן בהם, יטעם מן האיור העכשווי ויתוודע אל המאיירים הזוכים ואל תהליך היצירה שלהם.

השנה, כלת הפרס היא המאיירת ולי מינצי על איוריה לספר “קטנטנה בגינה” מאת גלית ראב”ד.

בציון-לשבח זכו:

 

לנה גוברמןמירה פרידמןאביאל בסילרותו מודן 

 

על איוריה “הדודה מרגלית נפלה אל השלולית”על איוריה ל”חתול בא הביתה”
על איוריו לספר “עוג מלך הבשן”
על איוריה לספר
“סעודה אצל המלכה” אותו גם חיברה
 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר