מגזין לוטן לעסקים ולייף סטייל, מאי 2012, אחריות חברתית

עתיד ורוד

בכל יום במדינת ישראל כשלוש נשים צעירות (מתחת לגיל 50) מאובחנות כחולות בסרטן השד ומהוות 30% מכלל חולות סרטן השד בישראל.
המודעות לסרטן השד – המחלה הממארת השכיחה ביותר בעולם כיום – מצילה חיים. עמותת “עתיד ורוד”, שמטרתה להעלות את המודעות למחלה בקרב נשים צעירות מארגנת החודש אירוע הקרנה מיוחד לסרט “היסטריה” שהכנסותיו ייתרמו לפעולות העמותה 

מאת: ליאת בר, יו”ר עמותת עתיד ורוד

אני אחת מנשים רבות שבגיל צעיר מאוד הייתה צריכה להתחמש ולצאת לקרב עם הסרטן. 

כחלק מההתמודדות שלי והצורך לדבר עם נשים ובמיוחד נשים צעירות שחלו בעצמן, הצטרפתי לקבוצות פייסבוק ופורומים באינטרנט שעוסקים בסרטן השד.

לי, כמו לרבות מחברותי אמרו שסרטן השד בגיל צעיר זה נדיר ולכן רובינו לא היינו מודעות כלל לאפשרות לחלות מתחת לגיל 50, בוודאי אם אין סיפור של נשאות גנטית-משפחתית.

מהר מאוד הבנו שסרטן השד בגיל צעיר, בניגוד גמור לכל מה שאומרים לנו, אינו נדיר בכלל. למעשה, בכל יום במדינת ישראל כשלוש נשים צעירות (מתחת לגיל 50) מאובחנות כחולות בסרטן השד (בסך הכול הן מהוות 30% מכלל חולות סרטן השד בישראל, כ- 4000 מקרים בשנה).

לפיכך החלטנו לא להמשיך לשתוק אל מול האבסורד הנורא הזה, שבו כל כך הרבה נשים צעירות נתקלות במושג “כירורג שד” רק לאחר שאובחנו כחולות, לא להסכים לשמוע עוד את המשפט “בכלל לא ידעתי שאפשר לחלות בסרטן הזה בגיל צעיר. תמיד חשבתי שזו מחלה של נשים מגיל 50…” ולא לשמוע עוד ועוד סיפורים על צעירות שתלונותיהן בוטלו ע”י רופאים/ אחיות או יועצות הנקה, באמירות מהסוג של “בגילך זה מקסימום גוש חלב – לא סרטן”.

בגלל חוסר המודעות הגורף הזה, לא מעט נשים צעירות מאובחנות מאוחר מדי, כשהסרטן כבר שלח גרורות ולמעשה גזר את דינן למוות וכתוצאה גרר אחריו הרס של משפחות עם ילדים קטנים מאוד.

מסרטן השד לא חייבים למות!!! גילוי מוקדם של סרטן השד מציל חיים כמעט ב- 100%!
זהו אינו סלוגן. אלו החיים. שלי, של חברותי, של בנותינו, של כולנו…

מתוך הפורומים הווירטואליים, קמנו אנו, אותן נשים שחלו בסרטן השד בגיל צעיר והחלטנו להקים עמותה שתחרוט על דגלה כמטרה מרכזית את העלאת המודעות לסרטן השד בקרב נשים בכלל ונשים צעירות בפרט ולמגר את חוסר המודעות המשווע לנושא. לצערנו הרב אין לנו תרופה לסרטן אבל העלאת המודעות , במקרה הזה מצילה חיים. פשוטו כמשמעו.

לשם כך, עורכת העמותה ערב מיוחד שמטרתו איסוף תרומות, שיאפשרו לנו להרחיב את הפעילות שלנו ולפעול להעלאת המודעות. הערב יכלול הקרנת בכורה של הסרט “היסטריה” בסינמה סיטי בגלילות, בתאריך 28.5 בשעה 20:00.

בנוסף להנחלת המודעות, אנו מתכוונים לעשות פעולות גם במישור הפרקטי ולפעול למען לובי להקדמת גיל הממוגרפיה, הכנסת בדיקת שד כחלק מבדיקות ההיריון וכרוטינה עבור נשים צעירות מגיל 22, במקביל להסרת כל החסמים שעומדים היום בפני נשים צעירות המעוניינות לבצע בדיקת שד.

חלק ממטרת הפעילות וגיוס הכספים שלנו מתוכנן להיות מופנה לטיפול במגזר החרדי ובמגזר הערבי, בהם המודעות למחלה נמוכה במיוחד ואף נתפסת כנושא בעייתי המוגדר לעיתים כ”טאבו”.

חשוב לדעת שבעמותה שלנו לא משלמים משכורות כלל. כולנו עובדים בהתנדבות מלאה וכל תרומה תעזור לקידום למטרה מצילת חיים זו.

לתרומות, אנא פנו לאתר האינטרנט שלנו (תרומות יתקבלו בברכה באמצעות צ’קים, העברות בנקאיות או באמצעות PAYPAL).

פרטי חשבון הבנק להעברות בנקאיות: חשבון 42742 בבנק אוצר החייל סניף 317

לפרטים נוספים הקמנו גם דף אוהדים בפייסבוק


סרטון העמותה:


הטריילר של הסרט:

 

חזרה לחדשות ועדכונים