עיצוב אופנה

המעצב דורון אשכנזי מכריז על הזוכים בתחרות “עיצוב צעיר”
“חביבה שטראסה”, “ Battle Pearls” ואדם גפן הם שלושת המעצבים שזכו בתחרות העיצוב אותה ערכה חברת האופנה של המעצב דורון אשכנזי. הזוכים ייהנו מחשיפת עבודתם ומכירתה בחנות הדגל של המעצב ברחוב דיזנגוף במהלך חודש ינואר

שלושת המעצבים שזכו בתחרות “עיצוב צעיר” של דורון אשכנזי הוכרזו באופן רישמי מוקדם יותר השבוע. במסגרת פועלו לקידום מעצבים צעירים, יזם דורון אשכנזי, מחלוצי אופנת הגברים בישראל, תחרות עיצוב בה קרא למעצבי פרטי לבוש ואביזרים לגברים, להגיש מועמדות לתחרות. מבין המתמודדים הרבים שפנו,  נבחרו שלושה מעצבים כאמור, אשר ייהנו מחשיפת עבודתם ומכירתה במהלך חודש ינואר בחנות הדגל של המעצב ברחוב דיזנגוף בתל אביב.

מטרת התחרות הייתה לחשוף דור חדש של מעצבים ולהעניק להם הזדמנות להראות את עבודתם וכישרונם. הזוכים נבחרו על פי מגוון קריטריונים, כגון פונקציונליות ונוחות הפריטים, הקפדתם על איכות העבודה, ייחודיות וחדשנות העיצוב.  

לוטם אזרי ונועה קטורזה הן בוגרות בית הספר לעיצוב “שנקר” ושותפות במותג הצעיר “חביבה שטראסה” המתמקד בבגדי גברים. המותג הצעיר הוקם בקיץ 2011 בעקבות המחאה החברתית, בשל ההתעוררות ההולכת וגוברת בתחום בגדי הגברים בעולם ומתוך סקרנות ואהבה הגדולה של המעצבות לבגדי גברים. הפריטים של המותג מאופיינים בצבעוניות חורפית, שילובי בדים וגזרות בסיסיות הזוכות ל”טוויסט” עדכני וייחודי. המראה שנוצר הוא גברי וקשוח ועם זאת מעודן ורך.

גלית קול-אגינסקי ועמית מימון מעצבות תכשיטים לגברים תחת הקולקציה “Battle Pearls”. השתיים הציגו את הקולקציה בשבע תערוכות ברחבי העולם, ביניהן גם בשבוע האופנה בפריז. גלית ועמית מוכרות בכ- 70 נקודות מכירה בעולם, בעיקר באירופה אך גם בדובאי, קוריאה, אוסטרליה, ארה”ב ועוד. הקולקציה, כשמה כן היא, משלבת פנינים לגברים והשראה צבאית, מתוך רעיון לקחת הפנינה, המהווה סימבול נשי ולעטוף אותה בסימבולים הנחשבים לגבריים מאוד – צבא ומלחמה ובכך לטשטש את המגדר (gender blender) ולשלב מסרים אנטי-מלחמתיים של שלום ושימחה. כך למשל, חלק מהפריטים נוצרו בהשראת קליעים היצוקים בכסף ועליהם חרוטים ציטוטים שוחרי שלום מפי אייבי נתן.

אדם גפן יוצר בגדי גברים השואבים את השראתם מחפצים בהם הוא נתקל ברחוב. גפן, בוגר בצלאל אשר הציג קולקציית גברים רחבה כפרויקט הגמר שלו, נסע להתמחות בעיצוב בגדי גברים אצל AItor Throup בלונדון לאחר שסיים את לימודיו, שם התמחה בחייטות ותדמיתנות. עם חזרתו לארץ, החל לעבוד עם תמר פרימק מהמותג “אישתר”, ביצירת פריטים מיוחדים תוך התמקדות בעבודה על עיצוב טקסטיל. בספטמבר 2012 השיק אדם מותג הנקרא על שמו שכולל קולקציית בגדי גברים בשם הקולע “1”.

המעצב דורון אשכנזי מספר כי “מטרת התחרות הינה לעודד את תחום אופנת הגברים בישראל, כך שיגדל ויתפתח ולעורר אצלם מודעות וגאווה למראם. המעצבים הצעירים הפונים לאופנת גברים בארץ מתקשים למצוא עבודה בתחום, מאחר ומדובר בשוק מאוד קטן. כמו כן, בעידן הגלובאלי בו מייבאים סחורה ממקומות בהם ילדים מנוצלים בשכר נמוך, אנחנו מעוניינים לספק תעסוקה מקומית וצריכה שתעודד קניית מוצרים כחול לבן. התחרות תספק להם פלטפורמה להראות את כשרונם ולפרוץ קדימה”.

העיצובים הזוכים יוצגו בחנות החל מתאריך 04.01.2012 בפתיחה חגיגית בשעה 10:00

כתובת: רחוב דיזנגוף 187, תל אביב

לאתר הבית של דורון אשכנזי לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר