מוזיקה

פולק מקומי
שרון עזריה, זמרת, מוזיקאית ויוצרת בז’אנר מוזיקת הפולק, מלווה אותנו כבר יותר מעשור, כשמאחוריה שורה ארוכה של הופעות בכל רחבי הארץ. בקרוב תשחרר עזריה שני סינגלים חדשים מתוך אלבומה השלישי

גם אם השם שרון עזריה לא מצלצל לכם מוכר בשמיעה ראשונה, רבים מאתנו זוכרים היטב את קולה החם והעוטף בביצוע המחודש לשיר “בראשית” אשר זכה לאינספור השמעות.

למעשה, קולה של עזריה, זמרת, מוזיקאית ויוצרת, מלווה אותנו כבר כ-15 שנה, מאז הייתה אחת הסולניות של מקהלת “עפרוני” הידועה. בהמשך, היא הוסיפה להתנסות בסגנונות  מוזיקליים מגוונים (היא למדה ברימון, למדה שירה הודית קלאסית בווראנסי ועוד) עד שהתגבשה סביב סגנון הפולק, אותה מוזיקה אמריקנית עממית שבוב דילן, ג’ואן באייז ועוד רבים וטובים מזוהים איתה כל כך.  בז’אנר אינטימי זה משלבת עזריה את כתיבתה האישית והכנה, הנוגעת בנושאים כמו אהבה, זוגיות ומהות החיים לצד נגיעות פוליטיות ומחאתיות.

עזריה הוציאה כבר שני אלבומים: “עכשיו זה הזמן” (2003), ששיר הנושא מתוכו זכה להשמעות רבות ו”הבית שלי” (2008) ובימים אלו עובדת על אלבומה השלישי, אותו היא מכנה “תקליט ביתי” בהפקה פשוטה שמותירה מקום לשירים עצמם לצאת החוצה.

על הפקת האלבום החדש, אותו היא מקליטה באולפן שלה במושב גן שומרון, היא אמונה יחד עם הגיטריסט אסי גבעתי “(שוטי הנבואה”) ומתוכו הוציאה כבר את הסינגל הראשון Golden river לפני כחודשיים. בקרוב תשחרר עוד שני סינגלים נוספים מתוכו: הראשון עתיד להיות שיר ציני על אישה שרוצחת את בעלה וקוברת אותו בחצר ואילו השני הוא חידוש למנגינה מהמקורות “צור משלו”, לטקסט באנגלית של הזמרת ג’ואן באייז.

עזריה היא פרפורמרית מנוסה ומאחוריה רקורד ארוך של הופעות בכל רחבי הארץ. מנעד ההופעות שלה נע בין  מקומות אינטימיים (של עד 100 איש), בהם היא מלטפת ומערסלת בקולה החם את הקהל, לבין פסטיבלים והופעות גדולות יותר. בנוסף, כזמרת שאוהבת את הקרבה לקהל, עזריה גם מופיעה באופן ייחודי לארץ ב”הופעות סלון” אינטימיות באווירה ביתית, בהן היא יכולה לפגוש את הקהל שלה, לשיר, לצחוק, לספר סיפורים וליצור קשר בלתי אמצעי.

לצד הקלטת האלבום החדש, עסוקה גם עזריה בשיתופי פעולה רבים בתחום המוסיקלי – עם אסי גבעתי כאמור, עם הזמרת מיקה קרני בשיר “גלגל הצלה” ובתקליטו האחרון של ארז לב ארי בקולות רקע.

עוד על שרון ניתן למצוא באתר האינטרנט שלה>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר