מפעל הפיס מציג

הקוף שלוף והקוף בלוף
ארבע מופעי קונצרט-תיאטרון מקוריים עולים בימים אלו על במות ברחבי הארץ, במסגרת פרויקט “קלאסילייק” של מפעל הפיס. המופע “הקוף שלוף והקוף בלוף” מציג עלילה רווית מתח והומור, שסוחפת את הילדים, עפ”י ספרם של שירלי ורוני סומק

במיוחד עבור דור העתיד, שערוך לסמן עם האצבע הוירטואלית לייק או אנלייק, יזם “מפעל הפיס” פרויקט ייחודי ועכשווי, שמטרתו לחשוף ולקרב את הדור הצעיר למוסיקה איכותית, הנקרא “קלאסילייק”.

במסגרת הפרויקט, התחרו 40 מלחינים ישראלים על הזכות לכתוב יצירות מוסיקליות מקוריות לכל המשפחה. בסיום התהליך, שנמשך כשנה, נבחרו ארבעה מלחינים בולטים: אהרון חרל”פ, עידית שכטמן, זהר שרון ורונן שפירא. המלחינים חברו לתזמורות מובילות וצוות של בימאים ויחד יצרו ארבעה מופעים בימתיים, המשלבים, בין היתר, מקהלות, שחקנים, הרכבים מוסיקליים, קטעי אנימציה, סיפורים ועוד. כל זאת, במטרה להתאים את ההפקות למשפחה בכלל ולילדים בפרט.

המופע “הקוף שלוף והקוף בלוף” הוא יצירה הומוריסטית ושנונה לתזמורת ולשחקן/זמר בריטון, המספר ושר את הסיפור. היצירה מבוססת על סיפור מאת רוני סומק וביתו שירלי, המגולל את קורותיהם של שני קופים שהם אחים תאומים, המתגוררים בשכונת “נווה קוף” בג’ונגל. האח המוצלח שלוף, נאלץ להציל את אחיו בלוף מפני חיות הג’ונגל, אותן הוא מבלף שוב ושוב. כאשר לחיות נמאס מהבלופים, הן מחליטות ללמד את בלוף לקח. האם באמת ילמד בלוף את הלקח? האם יצליח להשתנות או שיש לקבל אותו כפי שהוא? האם השינוי אפשרי או הכרחי כלל? היצירה עוסקת באמירת אמת ושקר והסוף הפתוח של הסיפור, מהווה הפתעה נעימה ובלתי צפויה לקהל הצופים.

המלחין העומד מאחורי המופע הוא רונן שפירא, אשר כותב, מנגן ומלחין מוסיקה לתזמורות, הרכבים קאמריים, מחזורי שירים, הצגות וסרטים בארץ ובעולם ומשתף פעולה עם מיטב האמנים ביניהם: ברי סחרוף, ערן צור, סיוון שביט ואחרים. יצירותיו הועלו ביפן ובקרנגי-הול בניו יורק ונוגנו גם על ידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

שפירא הוא גם אחד ממקימי “התזמורת היהודית-ערבית” והמייסד של אנסמבל “בית שלישי”. הוא זכה בפרס ראש הממשלה למלחינים לשנת 2005, בפרס אקו”ם לשנת 2010 ובפרס המוסיקה, בפסטיבל הצרפתי לסרטים קצרים 2010.

קרדיטים:
שם המופע – “הקוף שלוף והקוף בלוף”
מלחין – רונן שפירא
מבצעת – הסימפונייטה הישראלית באר שבע, מנכ”ל – עופר סלע
מנהל מוסיקלי ומנצח ראשי – דורון סלומון
שחקן/זמר – נתנאל זלבסקי
בימאית  –יוליה פבזנר
מעצבת תלבושות ואביזרים – ניב מנור
הטקסט מבוסס על ספרם של שירלי ורוני סומק

כעת מגיעה ההפקה “הקוף שלוף והקוף בלוף” להופעה בקריית ים:
אולם אשכול פיס
תאריך: 23.10.2012
שעה: 17:00
כרטיסים בקופת המתנ”ס, בטלפון: 04-8750678, שלוחה 101
מחיר כניסה למופעים 10 ₪ בלבד!

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר