מפעל הפיס מציג

פעימות
ארבעה מופעי קונצרט-תיאטרון מקוריים יעלו בחודשים הקרובים על במות ברחבי הארץ, במסגרת פרויקט “קלאסילייק” של מפעל הפיס. אחד מהם, מופע בשם ‘פעימות’, הוא יצירה מוסיקאלית-חזותית-תיאטרלית לתזמורת קאמרית, שחקן וסרט אנימציה. המופע, המיועד לכל המשפחה, מגיע כעת גם למספר הופעות בדרום הארץ

במיוחד עבור דור העתיד, שערוך לסמן עם האצבע הוירטואלית “לייק” או “אנלייק”, יזם מפעל הפיס פרויקט ייחודי, שמטרתו לחשוף ולקרב את הדור הצעיר למוסיקה איכותית בשם “קלאסילייק”.

במסגרת פרויקט זה, התחרו 40 מלחינים ישראלים על הזכות לכתוב יצירות מוסיקליות מקוריות, המיועדות לכל המשפחה. לאחר תהליך שנמשך כשנה, נבחרו ארבעה מלחינים בולטים: אהרון חרל”פ, עידית שכטמן, זהר שרון ורונן שפירא. אלו התחברו לתזמורות מובילות ויחד אתן ועם צוות של בימאים יצרו ארבעה מופעים בימתיים, המשלבים בין היתר: מקהלות, שחקנים, הרכבים מוסיקליים, קטעי אנימציה, סיפורים ועוד. כל זאת, במטרה להתאים את ההפקות למשפחה בכלל ולילדים בפרט.

“פעימות”, יצירה מוסיקאלית-חזותית ותיאטרלית לתזמורת קאמרית, שחקן וסרט אנימציה, מזמנת היכרות חווייתית עם מרכיבי הקצב המוסיקלי באמצעות דמותו הבימתית של הפרופסור המפוזר, הנקלע לסיטואציות בדיוניות. תוך כדי ניסיונותיו למצוא את מקומו בין חברי התזמורת, מלמדים אותו המנצח והנגנים, שיתוף הפעולה מהו.

לצד הפרופסור וחברי התזמורת, ישנו גם סרט מקסים, במרכזו מככבת “מכונת קצב” צבעונית ומוזרה, המחוללת אירועים קצביים. המוסיקה המולחנת עוקבת אחר אירועים אלו וחברי התזמורת מתפקדים כנגנים וכמעין שחקני משנה, אשר הופכים לחלק מאותה מכונת קצב.

 ההשראה להלחנת היצירה נולדה מתוך מפגש עם סרט אנימציה ישראלי ייחודי בשם “קֶצֶב”, שיצר האנימטור דודו שליטא. הסרט מדגים באופן חוויתי והומוריסטי את תופעת הקצב בחיינו, כחלק מתופעות היקום הסובב אותנו. “פעימות” הינה יצירה המאפשרת לצופה הצעיר והמבוגר ליהנות ממרכיבי הקצב,  לצד היכרות חוויתית של צליל וצבע, עם מרכיבי הגוון התזמורתי.

המלחין: זהר שרון הוא חבר, מייסד והמנהל המוזיקלי של “תזמורת המהפכה”. שרון עוסק בהלחנה, עיבוד ותזמור להרכבים שונים בסגנונות מגוונים ומשמש כיום כמרצה למוסיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וכן כמרצה אורח במסגרות נוספות.


תאריכי הופעות:

חולון:
תיאטרון חולון,  03/10/2012, 11:30/17:00

דימונה:
סינמטק דימונה, 24/12/2012, *השעה אינה נקבעה

מועצה אזורית גוש עציון:

מתנ”ס גוש עציון,  25/12/2012, 17:00

מועצה אזורית גליל עליון:
בית העם כפר בלום,  29/12/2012 – לא סופי, 12:00

קרדיטים:

מלחין – זהר שרון

מנצח – רועי אופנהיים

במאית – יעל קרמסקי
כתיבה מקורית – עמית ארז

אנימטור – דודו שליטא

שחקן –  גיא מסיקה
מבצעים – תזמורת המהפכה

מחיר כניסה למופעים 10 ₪ בלבד!

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר