יעוץ ארגוני

ה”ארגניה” של ד”ר קליין
ד”ר ברכה קליין-תאיר, אוטוריטה בתחום האסטרטגיה העסקית כיועצת ארגונית ומייסדת טכנולוגיית “ארגניה”, מובילה חברות, ארגונים ויחידים לטפס לקומה ה-100, המסמלת עבור כולנו את מימוש מלוא הפוטנציאל הגלום בנו להגיע לצמיחה ושפע בעידן הכאוטי והמשתנה תדיר בו אנו חיים

 אם כבר שמעתם על טכנולוגיית “ארגניה”, אותה פתחה ד”ר ברכה קליין – תאיר, אתם וודאי יודעים שטכנולוגיה זו היא העומדת מאחורי התפתחותם והצלחתם של ארגונים, עסקים ואנשים רבים. מה שמיוחד ויוצא דופן ב”ארגניה” הוא שמדובר בשיטה המתמקדת ברוח האנושית ואינה מערבת כלל את עולמות התוכן הספציפיים של לקוחותיה. הסיבה לכך טמונה בעובדה שאבני היסוד של כל עסק וארגון הם בני האדם המרכיבים אותם ויתרה מכך, ניתן אף לומר שבני האדם והיחסים ביניהם – הם למעשה הארגון כולו.

 לכן, על פי טכנולוגיית “ארגניה”, עובדי הארגון אינם משאב שמשתמשים בו על מנת להגדיל רווחים, הם אינם מוצר, כיסא או שולחן – אלא הם המהות והלב של העסק/הארגון והטכנולוגיה במהותה מתבססת על העצמה ופיתוח שלהם, כאמצעי לשגשוגו של בית העסק.

 מפתחת השיטה, ד”ר ברכה קליין – תאיר, הפכה לאוטוריטה בכל הנוגע ליצירת אסטרטגיה עבור עסקים וארגונים, תוך שהיא מתמקדת ביישום ועשייה ופחות באמירות ובמילים. בין לקוחותיה הגדולים ניתן למנות כמעט את כל החברות הגדולות והמובילות במשק הישראלי: אוסם, כור, אינטל, בזק, בנק המזרחי, בנק הפועלים, בנק לאומי, הוט, המוסד, השב”כ, קומברס, קוקה קולה, בתי ספר, בתי מלון ישרוטל, עיריות, קיבוצים, התעשייה הצבאית, התעשייה האווירית, תדיראן, תנובה ועוד…

 ד”ר קליין – תאיר היא בעלת תואר PhD בחינוך, מנהיגות, פיתוח ארגונים ומשאבי אנוש מאוניברסיטת ברקלי ו-SF ובעלת תואר פוסט דוקטורט בתחום החשיבה היצירתית מאוניברסיטת באפלו, ניו-יורק. באמצעות טכנולוגיית ה”ארגניה”, היא “מיילדת” את הנהלת העסק או הארגון מחדש והופכת אותה להנהגה מעוררת השראה, המובילה את המועסקים, מקטן ועד גדול, לטפס במעלה סולם הפוטנציאל העצמי שלהם באופן אינדיבידואלי. היא מעודדת את העובדים לחשוב על טובת הכלל ולא על האינטרס האישי והצר ומאפשרת להם להתעצם, להתפתח ולפעול ממקום של מודעות ושמחה. ההיגיון מאחורי הדברים פשוט: כשהעובדים והפעילים בארגון מרגישים מלאי תשוקה, עניין ושמחה, אזי הארגון מתפתח יחד איתם וצומח לגבהים חדשים.

אחת מסיפורי ההצלחה הראשונים של ד”ר קליין – תאיר בתחום העסקי, מגיע מתחום הביטוח: היא עצמה הקימה את סוכנות  “אתגר” –  הגדולה ביותר של חברת “מנורה” בשנות ה-70. היא הכניסה לראשונה לתחום את רעיון גיוס יועצי מס כסוכני ביטוח, רעיון שהוביל להצלחה אדירה ולהפיכתה של סוכנות “אתגר” לגדולה בתחומה בארץ. בשנות ה-90 לאחר לימודיה בארה”ב, חזרה ארצה והפכה לראש מנהל הסגל הבכיר של חברת “כור” ואח”כ לראש מנהל הסגל והפיתוח הארגוני ב”רפא”ל”. לאחר מכן הקימה את “טאנטאלוס” והיתה בין הראשונים בארץ להחדיר לארגונים רבים כלים לפיתוח חשיבה יצירתית ויזמית.

 השילוב בין הידע המדעי והמעשי הרב, היכולת האנליטית המרשימה וההתחדשות הרוחנית הבלתי פוסקת של ד”ר קליין – תאיר, יצרו כולם יחד דמות שבכירי המשק נעזרים בה על מנת להביא את עצמם לקומה ה-100 המיוחלת. ההנחה העומדת בבסיס טכנולוגיית “ארגניה” היא שלא צריך הרבה משאבים או מאמץ כדי להגיע לקומה זו, המסמלת יותר מכל שפע והצלחה, אלא מספיק להתמקד בזולת, במכלול, בתנועת הטיפוס וביציאה מהמקובעות, על מנת להביא למפנה דרמטי בהצלחה ובמימוש הפוטנציאל.

 במהלך עבודתה רבת השנים, ד”ר קליין – תאיר עודדה אלפי תלמידים ולקוחות ארגוניים:

– להחזיר את השליטה בהגה חזרה לידיהם ולפעול ממקום של חופש.
– להאיץ פרידה מקיבעונות ושחרור אחיזה מדפוסי עבר וליצור תנועה דינמית שמגלה יותר אפשרויות, עוצמה ושפע.
– להשיג שליטה מחשבתית שמצמצמת את הפער בין “לדבר על” לבין “לעשות את”.
– 
להגיע לשורשי הנושאים, במקום להתעסק בסימפטומים וכך לקבל החלטות יותר ממוקדות ואפקטיביות.
– 
לפתח עמידות ארגונית מול מגמות עתידיות ולאמץ סדר ארגוני חדש, מדויק, עמוק ואיכותי יותר.
– 
להפוך את מרחב העבודה למרחב של שותפות איכותית בו עובדים הופכים להיות בעלי “צווארון זהב”, בעוד מנהלים הופכים להיות מנהיגים בעלי השפעה ממגנטת ונוכחות, שמאפשרת את מימוש הפוטנציאל האנושי והתעלות לגבהים חדשים של הצלחה.

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר