תהליך השלום

לא מחכים למנהיגים: אזרחים ואמנים מכינים הסכם שלום

בסוף השבוע האחרון של חודש נובמבר, בין ה- 30.11 ל-1.12, יתכנסו אזרחים ואזרחיות מן השורה וירכיבו משלחת ישראלית ומשלחת פלסטינית, אשר יחפשו יחד פתרונות לסכסוך המתמשך. במשלחת הישראלית ימצא גם השחקן הנודע וזוכה פרס אופיר, צחי גראד ויחד עם חבריו לקבוצה, ינסה להגיע להסכם שלום של ממש, אותו יידרשו המנהיגים לבצע.

יוזמה זו אמנם אינה חדשה ומתקיימת במסגרת פרויקט רחב יותר בשם “מחשבות של שלום”, במסגרתו נערכו כבר אירועים דומים בהצלחה גדולה באוניברסיטאות ברחבי העולם ואף בארץ. יחד עם זאת, נדמה כי האירוע הפעם יקבל משנה חשיבות על רקע המצב הביטחוני הנוכחי, מבצע “עמוד ענן” והיותן של ישראל ועזה תחת הפגזה בלתי פוסקת.

האירוע הנוכחי ייערך בכיכר הבימה שבתל אביב והוא פתוח  לציבור הרחב, אשר מוזמן לקחת חלק בפאנלים. הקונגרס ייערך על פני סוף שבוע אחד בן חמישה מושבים, שיארכו שעתיים כל אחד. בכנס יתקיימו גם מופעים של אמנים, תערך מסיבה עם די. ג’יי אלון גורסקי ודי. ג’יי רונה גפן והוא ישודר בשידור חי באינטרנט.

ד”ר ספיר הנדלמן, מיוזמי הפרויקט וחתן פרס פיטר בייקר לחקר השלום, מסביר כי “בתקופה האחרונה אנו עדים לתוצאותיו של הקיפאון המדיני והחזרה למעגל האלימות הישראלי-פלסטיני. לאור זאת, עולה תחושת דחיפות מהשטח לעורר את המשא ומתן ולמצוא פתרון בר קיימא לסכסוך. בהיעדרם של מנהיגות ראויה ולחץ בינלאומי, מוטל עלינו – האזרחים – לקחת את היוזמה ולהפעיל לחץ מלמטה”.

גם צחי גראד, שכאמור ייקח חלק פעיל במיזם השלום, כחלק מהמשלחת הישראלית, רואה בשיתוף הציבור בתהליך השלום צעד אימפרטיבי לקידומו. גראד יצר קשר עם ד”ר הנדלמן לאחר שזה לקח חלק באירוע התרמה מיוחד לקידום יוזמות שלום ומצא עצמו נלהב מאוד לשמע היוזמה המבורכת. הסיבה לכך נובעת, בין היתר, משום שהוא עצמו מטפח יוזמה דומה לקידום השלום, במסגרתה הוא מצלם כבר מספר שנים אזרחים פלשתיניים ברמאללה והנושא מעסיק אותו לא מעט.

במסגרת המסיבה שתערך בערב יום שישי, בה תתארח המשלחת הפלסטינית לקבלת שבת שמחה, יתארחו כאמור גם הדי. ג’יי אלון גורסקי ( http://soundcloud.com/alon-gorsky) המתמחה במוזיקת טכנודראם ודי. ג’יי רונה גפן (http://ronageffen.bandcamp.com/). גורסקי נתקל לראשונה באירוע באמצעות מודעה שהועלתה בפייסבוק והתנדב מייד לנהל את החלק האמנותי של המיזם. בעקבותיו הגיע גם גפן.

לתרומה כספית לקונגרס לחצו כאן>>
בנוסף, ארגון “מחשבות של שלום” מבקש גם את עזרת הציבור בהפצת הבשורה וביידוע הציבור הרחב ביוזמה הייחודית. להצטרפות לרשימת התפוצה לחצו כאן>> 

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר