מופע

הקרקס המוסיקלי של שרון עזריה

מה קורה כאשר תיאטרון, מופעים מוזיקליים, קברט וקרקס נפגשים על פיגומים? “קפה תו” – דגם של חצר מופעים נודדת, הוצג לראשונה בפסטיבל עכו ב-1998 והוא מהווה עד היום זירת התרחשות תרבותית המספקת לקהל מפגש בלתי אמצעי. פרויקט ייחודי זה מציג בפסטיבלים שונים ברחבי הארץ ובכל שנה הוא מגיע מדי ערב גם ליריד האמנים של “חוצות היוצר” בירושלים.

האמנים המופיעים ב”קפה תן” מגיעים מתחומי עיסוק מגוונים: ריקוד, תיאטרון חזותי, מוסיקה ושלל אומנויות הקרקס שהתגבשו עם השנים ויחד מהווים תזכורת צוענית וצבעונית לחופש היצירה ולכוח היצרני הטמון בקבוצה מלוכדת.

אחת היוצרות המשתתפות ב”קפה תו” היא הזמרת והיוצרת שרון עזריה הפעילה בפרויקט החל משנותיו הראשונות. את סגנון הפולק האופייני לה כל כך ואת סגנון הופעתה האינטימי ומחבק היא מחליפה, כשהיא עדיין מביאה את שיריה המקוריים וסגנון הופעתה הייחודי אל הפרויקט, אך בכל פעם תחת מעטה של דמות אחרת. השנה עזריה היא דמות בסגנון “קומדיה דל ארטה” של ציפור שיר כחולה.

“קפה תו” הינו מיצג הבנוי משלד של פיגומי בניין, שממדיו גמישים ושבעיבורו חצר פנימית עם בית קפה פעיל. תאי הפיגום משמשים כבמות בגבהים שונים ומוצבים בהם אביזרי במה ותפאורה לפי הצורך, כך שהמופע מתרחש סביב הקהל, מעליו ובתוכו. לעיתים זהו מופע יחיד אינטימי הנשקף, למשל, מבעד לחלון בקומה השלישית ולעיתים תמונה רבת משתתפים – בתנועה מתוזמרת של כל המשתתפים יחדיו.

מלבד לקיחתה של עזריה חלק בפרויקט, היא גם מופיעה בבמות בכל הארץ עם המופע האינטימי והמרגש שלה הכולל שירים מקוריים משני אלבומיה וקאברים והכל בסגנון הפולק המזוהה עימה כל כך. בימים אלו עובדת זעריה גם על אלבומה השלישי ומתוכו יצאו בקרוב שני סינגלים חדשים לקראת החגים.

“קפה תו” ביריד חוצות היוצר, מידי ערב, בין התאריכים 5-17.8.2013

במסגרת “קפה תו” יתקיימו גם שתי הופעות של שרון: ב- 30 ליולי בחאנלה (חאן בירושלים) וב-22 בקפה גרציה בקיבוץ העוגן.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר