תערוכת צילום

ממעמקים
הצלמות מיטל שבירו ומירב נאור-וינשטוק מחברות בין צילומים ויוצרות טבע כאוטי, מסתורי ופראי בתערוכה חדשה

התערוכה “ממעמקים” של האמניות מירב נאור-וינשטוק ומיטל שבירו. מציגה 27 צילומי טבע אמנותיים, הגורמים לצופה להפליג על כנפי הדמיון לעבר טבע סוחף ופראי. הצילומים מוצגים בשני גדלים – 80×120ס”מ ו- 90×90 ס”מ ומוצגים ללא מסגרות, במטרה לתת דרור לדמיון ולשאוב את הצופה לעולם שכולו רגש ומסתורין.

עבור השתיים, מהווה הטבע סימבול לחופש, כמי שאינו חובש מסיכה ואינו מעמיד פנים. הטבע הוא המקום היחיד מבחינתן בו ניתן למצוא את האמת ותערוכת הצילומים מנסה לבטא את אותה אמת נקייה בעת הצילום, בניסיון להעביר לצופה תחושות אלו.


הצמד השתמש בטכניקות צילום שונות, ביניהן טכניקה של חיבור נגטיביים יחד – האחד של  נאור-וינשטוק והשני של שבירו, כך שנוצרה יצירה וצילום משותף אחד לשתיהן. אמנם נקודת המוצא של הצילום של שתיהן זהה, שכן הן ניצבות באותו המקום אך הן עושות שימוש בעדשות וחשיפות שונות, המשתלבות יחד בצילום הסופי כפי שהוא מוצג לצופה.

חלק מהצילומים בתערוכה הודפסו על נייר מטאלי, במטרה ליצור עומק לתמונה ולשנות את הגוון בהתאם לזווית הצפייה והאור שנופל על הצילום. אחרים מוצגים בתוך קופסאות אור, כאשר זרקורי האור מגיעים מאחור ומעלים את ניגודי האור אל מול הצל שכבר קיים בצילום ובכך מוענקת לצופה תחושה של אופק מתממש ולא נגמר.

אותנטיות היא מילת המפתח בתערוכה והצלמות בחרו לגשת וללמוד את הטבע, להיכנס לבוץ ולהביט בו מזוויות שונות, כך שניתן יהיה לשחק עם אור וצל ולהעביר דרך מצלמותיהן משהו ייחודי משלהן תוך ניצול מקסימלי של יכולתן הטכנית. אין כאן שימוש בתכנות שונות לתקן, להשמיט או לסדר את הטבע, אלה להציגו כפי שהוא.

בתערוכה, בחרו הצלמות לחבר לכל צילום  שיר ישראלי, המשקף את תחושותיהן בעת היצירה. בין היתר, נבחרו שירים של ארקדי דוכין, יורם טהרלב, יעקב גלעד, לאה גולדברג, רמי קלינשטיין ועוד.

אוצרת: נגה ארד איילון

28.12.12-17.01.13

פתיחה: יום שישי 28.12.12 בשעה 12:00

מיקום: תיאטרון ירושלים, דוד מרכוס 20, ירושלים

לאתר הבית של הצלמות לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר