צילום

נוף הארץ
בגלריה החדשה של בית הספר מוסררה מוצגת כעת תערוכה חדשה בה יוצא הצלם יורם בוזגלו אל הטבע ואל הנופים ובונה מהם “טבע חדש” באמצעות צילומיו

בתערוכה “נוף ארץ” חותר לכאורה הצלם יורם בוזגלו  תחת הערכים הצילומיים-המסורתיים ואף תחת ערכיו שלו, כשהוא בוחר לעשות שימוש במצלמה דיגיטלית דווקא כאשר מושא הצילום “מחייב” צילום בפורמט מקצועי ובפילם.

החדות האסטטית של בוזגלו מתחלפת בהעדר פוקוס ובכך נוצר ריחוק אסתטי מהמציאות המצולמת. הדחקת הנוף אל מעבר לקו הפוקוס, מעוררת כמיהה ונוסטלגיה אל נופי העבר: צריף ישן ושיחי צבר דהויים, כסימני מציאות, הנמוגים אל מרחב השכחה.

בצילומיו מזכיר בוזגלו במבט ראשון, את מונה ומאנה האימפרסיוניסטים. כמותם, הוא מבקש לבטא את הטבע והנוף אך לעומתם, הוא בונה מבנה צילום חדש, הנע מהתרשמות להפשטה וממציאות יום יומית, למהות קיומית ורוחנית. אלמנטים אלו נטועים עמוק באמונתו ואורח חייו, כאיש תורה ולמידה, המוסיף לשאול, לברר ולחפש את ייעודו כיוצר בעולם העכשווי וההישגי. אלו הן למעשה האותיות הדיגיטליות המרכיבות את הנוף של בוזגלו. הן חלק מההוויה הטקסטואלית מרובת המשמעות המתגלה בלימוד, במתהווה בתערוכה, כמו גם בביוגרפיה של בוזגלו כמי שגדל כילד בשכונת מוסררה בירושלים.

יורם בוזגלו, יליד 1960, הוא צלם ומורה לצילום ובעבודותיו מצליח לגלם דימויים מצומצמים, בעלי עומק צורני וצבעוני, המתלכדים לכדי אסתטיקה  של איכויות צילומיות, הניכרות במסכת עבודתו רבת השנים. עבודותיו טומנות בחובן הבנה עמוקה של המדיום הצילומי, הנשענת על יכולות טכניות גבוהות, והן מאפיינות  ומשרתות היטב את עבודתו של בוזגלו כצלם מקצועי ואת פועלו כיוצר.

התערוכה תתקיים בין 18.12.12-30.01.13

אוצר: אבי סבג

פרטי הגלריה: הגלריה החדשה במוסררה, רח’ הע”ח מוסררה, ירושלים, א’-ה’ 09:00-17:00

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר