קונגרס ציבורי

קונגרס של שלום – הגרסא העממית
ארגון “מחשבות של שלום” יוזם מזה מספר שנים מיני-קונגרסים ציבוריים למשא ומתן בין משלחות ישראליות ופלשתיניות, במטרה לקדם את תהליך השלום ולהגיע להסכמים ברי קיימא ואף להוביל להקמתו של קונגרס גדול ומשמעותי יותר, בעל השפעה רחבה יותר. הקונגרס הבא ייערך בכיכר הבימה בתל אביב בסוף השבוע של ה-30 בנובמבר והקהל הרחב מוזמן לקחת בו חלק פעיל

בסוף השבוע האחרון של חודש נובמבר, ייערך מיני קונגרס ישראלי פלשתיני נוסף על ידי ארגון “מחשבות של שלום” ברשות ד”ר ספיר הנדלמן (יו”ר) וד”ר דניאל מאגרפטה (נשיא). הקונגרס הציבורי ייערך בין ישראלים ופלשתינים, בדיוק במקום בו החלה המחאה החברתית בארץ, בכיכר הבימה שבשדרות רוטשילד, תל אביב.

מטרתו העיקרית של המיזם היא ליצור קונגרס ישראלי-פלשתיני משמעותי, שיהיה בעל כוח פוליטי אמיתי ויוביל לתנופה מחודשת של תהליך השלום והאירוע תוכנן כך שימחיש את כוחו האדיר של קונגרס ציבורי למשא ומתן ישראלי-פלשתיני להשכין שלום ולקבל תמיכה מקומית ובינלאומית.

עד היום, נערכו כבר 16 מיני קונגרסים למשא ומתן ברחבי ארה”ב, קנדה ישראל ופלשתין. וכעת, לפי תפישת העומדים בראש הארגון, הגיעה העת לערוך את קונגרס בשטח ציבורי, פתוח ונגיש לכל ולערב את העם בישראל ובפלשתין במאבק למען השלום.

הקונספט העומד מאחורי הקונגרס כולל פגישה בין משלחת ישראלית, המורכבת מ-6 ישראלים מן השורה, המגיעים מכל תחומי החיים ומייצגים את כל קצוות הקשת הפוליטית ומשלחת פלשתינית דומה. המפגש ביניהם נועד על מנת למצוא פתרונות באמצעות משא ומתן, שיובילו לסיום הסכסוך הטראגי. לשתי המשלחות יש רק 5 מושבים, המתפרשים על פני סוף שבוע אחד, להגיע לתוואי הסכם שלום והדיאלוג יתנהל בשטח ציבורי ובפני קהל, המוזמן גם הוא לקחת חלק פעיל בתהליך השלום.

כאמור, ארגון “מחשבות של שלום” הוביל בהצלחה כבר 16 קונגרסים ישראלים-פלשתיניים קטנים ברחבי ארה”ב, קנדה, בגדה המערבית ולאחרונה גם בישראל. המשלחות כללו אנשים “רגילים”, המייצגים את כל קצוות הקשת הפוליטית. בכל אחד מהמקרים, הצליחו המשלחות להגיע להסכמים. לקריאת הסכמים אלו לחצו כאן>>

הקונגרסים הקטנים בעבר הצליחו להמחיש כי אנשים רגילים, שאוחזים בדעות פוליטיות שונות, יכולים להגיע להסכמי שלום, זאת למרות העובדה שמנהיגיהם מתמודדים עם קשיים עצומים בינם לבין עצמם.

כעת, זקוק הארגון לעזרת הציבור הרחב בגיוס משאבים לקיומו של הקונגרס הבא, שכן להביא ישראלים ופלשתינים לשולחן המשא ומתן היא משימה מאתגרת במיוחד ויקרה. לצורך כך, מבקשים המארגנים לגייס 12,400 ש”ח לכיסוי הוצאות האירוע, כגון: ארגון המשלחות וקבלת היתרים ואישורים עבור כניסתה לארץ של המשלחת הפלשתינית, השכרת ציוד והתקנתו, הוצאות העברה ולינה עבור המשלחת הפלשתינית, צילום האירוע ושידורו באינטרנט, פרסום ויחסי ציבור. קמפיין גיוס הכספים כבר החל ואנשי עסקים, כגון מעצבת התכשיטים הנודעת איה עזריאלנט כבר נרתמו ותרמו.

לתרומה כספית לקונגרס הקרוב לחצו כאן>>

בנוסף, ארגון “מחשבות של שלום” מבקש גם את עזרת הציבור בהפצת הבשורה וביידוע הציבור הרחב ביוזמה הייחודית. להצטרפות לרשימת התפוצה לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר