אבטחה

נשק חדש נגד גנבים: מטוס זעיר ללא טייס
חברת ‘מוקד אמון’ מציעה דרך חדשה להילחם בפריצות, לאור ההסלמה בכמות הפריצות בעת האחרונה. החברה משתמשת במזל”ט שמטרתו זיהוי ומעקב אחר פורצים בזמן אמת

חברת  האבטחה ‘מוקד אמון’ מציעה דרך חדשה להילחם בפריצות לבתים, בתי עסק ומוסדות ציבור, באמצעות מזל”ט (מטוס זעיר ללא טייס). המזל”ט, אשר פותח בשיתוף עם חברת Flying Production, מסייע באיתור ומעקב אחר חשודים בפריצות בתוך שכונות צפופות ומופעל על פי התרעה: ברגע שמתקבל דיווח על פריצה למוקד, הוא עולה לאוויר.

בהגיעו לאזור הפריצה, מזהה המזל”ט את ההתרחשות ומקיים מעקב באמצעות מוניטור המחובר למצלמה. המידע מועבר למשטרה ומשם עד התפיסה הדרך מהירה. עלות ההפעלה ללילה היא כמה אלפי שקלים, שהינה זולה יחסית אל מול עלות שימוש במסוק משטרתי, העומד על עשרות אלפי שקלים ללילה. במשטרה מברכים על היוזמה ונעזרים בשותף החדש, ששולח מידע מהאוויר.

מנכ”ל קבוצת ‘מוקד אמון’, רפי סויד מוסר כי: “נתקלנו בגלי פריצות של חוליות מתוחכמות, שגם המשטרה לא מצליחה לשים עליהם את היד. באמצעות פיתוח חדשני זה הצלחנו לעקב ולעצור את הגנבים, במקומות כמו אזורי תעשייה ושכונות מגורים גדולות. לפורצים קל לעבור מבית לבית מבלי להיתפס גם אם הם לא מצליחים לבצע את זממם בבית אחד, הם עוברים ומנסים בבית הבא”.

“המזל”ט מאפשר מעקב אחר חשודים במשך זמן רב, ממעוף הציפור. גם אם החשוד מתחיל ללכת, המזל”ט ממשיך לעקוב אחריו. המשטרה מקבלת נקודת הכוונה ויכולה להגיע בדיוק למקום שבו החשוד נמצא. מטרת השימוש במזל”ט, מעבר לתפיסת הגנבים היא להרתיע. בעתיד הלא רחוק יידעו הפורצים שיש מי שעוקב אחריהם מלמעלה ויכול גם לתפוס אותם בשעת מעשה”.

‘מוקד אמון’ הוקמה בשנת 1981 על ידי רפי סויד ומורכבת משלוש חטיבות: ‘חטיבת מוקד’, חטיבה המספקת שירותי מוקד, סיור ומערכות מיגון מתקדמות ללקוחות פרטיים ועסקיים. ‘חטיבת אבטחה’ העוסקת במגוון תחומים כאשר המרכזי הוא שירותי שמירה ואבטחה. ו’אמון ניקיון’, חטיבה המתמחה בשירותי ניקיון ואחזקה בבתי עסק ומשרדים. השירותים ניתנים באזור המרכז- בקעת אונו והסביבה, פתח תקווה, תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, מודיעין והסביבה, לוד, ראשל”צ, שוהם, מכבים, רעות. במקביל להיותו מנכ”ל מוקד אמון, משמש רפי סויד, כיו”ר ארגון חברות המוקד בישראל וחבר פעיל בהנהלת מפעלי השמירה והאבטחה.

לאתר חברת מוקד אמון לחצו כאן>>

חזרה לחדשות ועדכונים