צילום פורטרט

פשוט. יפה.
מאת: רינת הלון

לכל אורך 17 שנותיי כצלמת, אני נתקלת בהבל היופי יום-יום ובנשים שחושבות שהן לא יפות. למה הן לא יפות? לכך יש להן מארז של תשובות שלא היה מבייש את מלכת ה”במקרה הכינותי מראש” בתיה עוזיאל. הנה מבחר דוגמאות בסיסי בהחלט:

–          אני לא נראית כמו…(השלימי את החסר בשם של כל דוגמנית צמרת)

–          עין שמאל שלי קטנה מידי

–          האף שלי גדול מידי

–          השיניים שלי עקומות

–          אני שמנה (אחד הפופולאריים)

–          אני פשוט לא יפה

כצלמת, אני לא מתווכחת. כאישה, אני יודעת שגם אני חוטאת בזה לפעמים, באותו חטא ההשוואה לצורך השפלה עצמית והכל בהתאם לסטנדרט שמישהו, כן כן  – “הוא”, קבע לי ולשאר בנות המין היפה (ואני מודעת לכפל המשמעות בהקשר זה כמובן).

עוד לא קרה לי שאישה הסכימה להצטלם אצלי בסטודיו ללא איפור. ועם האיפור, עדיין רב הזמן יש גם בקשה לפוטושופ שאחרי. כולנו רוצות לטשטש את סימני הזמן שלנו, אותם סימני זמן שהרווחנו בכבוד במהלך השנים שלנו על האדמה הזו, אותם בדיוק אנו רוצות להעלים.

דאב, חברת הקוסמטיקה הבינלאומית, התחילה כבר לפני שנים מהפכה, בכך שצילמה נשים אמיתיות, תחת הסלוגן  “Real Beauty” – יופי אמיתי.  מאז אני מעריצה את הקונספט (אני לא מאמינה למה שאני כותבת, שיופי אמיתי הוא “קונספט” בעיני, לאן הגענו) ומחכה לרגע שלי לתרום לאמת הזו.

והנה הגיע הרגע. חברתי הטובה מגיל 15, שרית וינו-אלעד, הגיעה להצטלם אצלי בסטודיו. כמו שקורה בין חברות ילדות, ההומור הפנימי שלנו מייד פרץ בטבעיות והתחלנו לצחוק, לעשות שטויות  וליהנות.

שרית לא אדם של בוקר – אני כן. היא עשתה מאמץ והגיעה אלי לסטודיו ב- 11:30 בבוקר, שעת צהריים מבחינתי, כולה “הפוכה”, עם כוס קפה דבוקה ליד ומשקפי שמש שחורות ענקיות שכתוב עליהן “עוד לא התעוררתי – אל תפריעו”!

רציתי להתחיל לצלם ומכיוון שהיא עוד לא יכלה לחשוב על להתאפר (מי מתאפר מתוך שינה)? היא הציעה שאצלם אותה ככה, בלי איפור. אני קפצתי על המציאה, הושבתי אותה מול התאורה, ביקשתי שתפקח עיניים וצילמתי.

אח”כ כשעברתי על התמונות, התרגשתי כולי.
בלי ריטוש. 
פשוט. 
יפה.
פשוט יפה. 

שרית וינו-אלעד העזה לתת דוגמא והצטלמה עם היופי האמיתי שלה. אני יוצאת בקריאה לנשים נוספות לבוא להצטלם אצלי  גם בדיוק כך, כמו שהן. לפני האיפור והפוטושופ. בואו נראה כמה יפות אנחנו – כמו שאנחנו. 

_____________________________________________________________________________________
רינת הלון צלמת 17 שנים, לשעבר צלמת הבית של הוולט דיסני אימג’ינאירס והיום צלמת הבית של מגדלי עזריאלי. כמו כן רינת מצלמת בסטודיו שלה צילומי תהליכים בהם המצלמה משמשת ככלי במטרה ללמוד אהבה וקבלה עצמית. בנוסף לצילומים אלו, מתמחה הלון גם בצילומי מוסיקאים, שאמנים ושחקנים ידועים.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר