SQ  – שי לכל חברה המבקשת ליישם הצלחה

logo-netaלפעמים לא מספיק לדעת מה הבעיה, ולפעמים בעיות חדשות דוחקות את פתרונן של בעיות ישנות  – זו המציאות ברוב העסקים. אלא אם כן הם לקוחות של  SQ– החברה לשיפור עסקי.  שי חיון, מנכ”ל SQ, איש המשלב עשייה עסקית משגשגת עם תפיסות רוחניות, פיתח את מודל SQM Sales Quality Management המבטיח שיפור מיידי בביצועי הארגון. תשאלו, מה זאת אומרת מבטיח? ובכן, המודל בנוי כך שאיתור הבעיה מוביל בהכרח לשלב הבא – הגדרתה, מיקומה והאפשרויות לתקנה. לאחר 12 שנות הצלחה בארגונים גדולים בישראל, עומד חיון להוציא לאור שלושה ספרים המחברים בין ערכים אישיים לחניכה הארגונית ש SQ מעניקה ללקוחותיה כחלק מיישום SQM. כל מה שצריך כדי לעמוד ביעד וכדי למצוא את הייעוד

 החזון של שי חיון, מנכ”ל SQ, הוא רחב הרבה יותר מחזון עסקי של מנכ”ל חברה המציעה שירותים לשיפור איכות השירות והמכירות בקרב ארגונים בישראל.

SQ – החברה שבראשה הוא עומד – מבטיחה לתת לכל ארגון וחברה בישראל מפתחות להצלחה ולצמיחה עסקית באמצעות תהליך פורץ דרך של שיפור השירות והמכירות. השיטה החדשנית משלבת בקרה ומדידה באמצעות תוכנה מתקדמת פרי פיתוח של SQ (Monitoring) עם חניכה וליווי מקצועי צמוד, להפקת המשמעויות והטמעת התובנות בשטח (Mentoring).

אבל שי חיון הוא לא רק אדם של מספרים ותוכנות, אלא גם איש רוח ושליח חברתי. מי שהיה בעברו מפקד קרבי בדרגת סגן אלוף, מבקש להביא ללקוחותיו תובנות הוליסטיות על הדרך שבה עובד העולם ולא רק בממד העסקי המצומצם.

“פיתחתי נוסחה בה כל הפרמטרים קשורים זה בזה,” אומר שי, שעומד לפרסם בקרוב שלושה ספרים העוסקים במודעות עסקית ואישית גם יחד. “בסופו של דבר מסע של ארגון לפסגה מותנה בחבורת מטפסים בעלי מטרה אחת שיש להם לא רק מחויבות ולהט אלא גם ידע וכלים. אנחנו ב SQ דואגים לכל הרכיבים גם יחד – להגדיר אותם כחבורת מטפסים, לתת להם מטרה ולהט ולהעמיד לרשותם ידע וכלים. ואנחנו שם כל הזמן איתם, כדי ליישר קו עם החזון, עם השטח, ועם המטרה.”

אחד מהכלים האלה הוא מודל SQM שפיתח שי על סמך ניסיונו רב השנים בארגונים. מודל  Sales Quality Management  מאפשר להפוך תוצאות של סקר/מחקר לכלי עבודה המשפר את איכות המוצר או השירות ומוביל את הארגון בהכרח לצמיחה עסקית.

בליווי תוכנה ייעודית, SQ משלבת בין מתודולוגיה מדעית לבין מחקר מעמיק בתחום חווית הלקוח ומייצרת תהליכי שיפור הן לחוויית הלקוח והן לחוויית העובד. התוכנה מפיקה מסקנות מסקרים על בסיס מודל מחקרי ומכוונת את הארגון לשיפורים ולסדר עדיפויות אופטימלי בתחומי השירות, המכירה והניהול.

להגיע גם למנהל  שבשטח

אם בדרך כלל ארגונים נדרשים לשירותיהן של שתי חברות – חברת מחקר וחברת הטמעה, הרי ש SQ מציעה להם מדידה ויישום בעת ובעונה אחת.

“קיימות בארץ הרבה חברות שפיתחו אמצעים חכמים לשיפור איכות השירות או שיפור במכירות,” מתאר שי את הייחודיות של SQ, “אבל הן מתקשות להנגיש את הנתונים. אנחנו יצרנו כלי עבודה לכל מנהל, בכל דרג בארגון, שאיתו הוא יכול לעבוד. מרבית החברות מוכרות את השירותים שלהם לדרג הניהולי הבכיר ואילו SQ הצליחה לפצח את השיטה ולהעמיד שיטה המשרתת בעת ובעונה אחת את הדרג הבכיר שנדרש לקבל החלטות אסטרטגיות, ואת דרג מנהלי השטח שמיישם את הטקטיקה ובמרבית המקרים גם מהווה את גורם ההשפעה הקריטי ביותר ברגע האמת על תהליך מכירה או שירות ללקוח. השיטה שלנו משרתת קודם את האדם ואח”כ את המנהל ועל ידי כך מחוללת השפעה יתרה על תוצאות היישום לאורך זמן”.

ב-SQ שתי חטיבות פעילות – חטיבת המחקר והתוכנה וחטיבת יישום הטמעה והדרכה. כל חטיבה פועלת בנפרד ומספקת שירותים נפרדים אך כאשר הן פועלות בסינרגיה מתחולל SQM בארגון שמוביל לצמיחה.

“בשנת 2006 קיבלתי החלטה להקים חברה שמתפתחת מעולם המחקרים לעולם של יישום,” מספר שי. “על סמך הידע והניסיון שצברנו בתחום המחקר, פיתחנו מודל ייחודי המורה את הדרך המדויקת להפוך לקוח לממליץ ולהגדיל את סיכויי הקניה באירועי מכר.”

למעשה מדובר בנוסחה ייחודית שמביאה איתה SQ ככלי מנצח לתוך הארגונים. המחקר מנותח בתוכנה שיודעת לקלוט את נתוני המחקר ולתרגם אותם לפעולות. לכל מנהל צוות יש מסך דשבורד שדרכו הוא מנהל את חווית הלקוח על פי מדידת נתונים ותוצאותיהם. מה שהיה בעבר כלי בקרה בלבד הפך בעצם לכלי עבודה המאפשר שינוי ושיפור באופן מיידי.

“המנהל בשטח לא צריך לחכות לנתוני המדידה שיוצגו לו על ידי המנהלים הבכירים בארגון”, אומר שי. “הוא מקבל איתות למחשב שבוחן כל אירוע של שירות לקוח או אירוע מכר. יש לו מול העיניים גרף מגמה ושעונים. יש לו עם מה לעבוד כאן ועכשיו- מכאן הוא מוביל ולא מובל- התוצאות הן שלו ולא עליו- זו גישה פורצת דרך בכל הקשור להפיכת מידע לידע והנעה לפעולה בשטח באופן מיידי ואפקטיבי.”

בנוסף, כל מקבל החלטות בארגון יכול להפיק דוחות ואחת לרבעון המערכת ממליצה לו לבצע שיפורים קונקרטיים.

“המודל הזה מאפשר לכולנו להיות מפוקסים כל הזמן על השיפור המיידי ועל היעילות  היומיומית”, אומר שי. “בהתאם לשיטתSQM  כל מנהל סניף/מוקד יושב עם המנהל שלו לישיבה מיוחדת לניתוח הרבעון שחלף ולקביעת יעדים לרבעון הבא על בסיס ההמלצות והניתוחים שמוצגים בדשבורד שלו.אחרי הישיבה נקבעות תכניות העבודה שמתוכן נגזרות פעילויות ברמת הדרכה וקידום תהליכים. כאן נכנסת לתמונה חטיבת ההטמעה של SQ שבה יועצים ארגוניים מנוסים המלווים את הארגון בהטמעת השיפור לאור התוכנית והיעדים שנקבעו. אנחנו יודעים לעבוד בכמה תצורות והייחודיות שלנו באה לידי ביטוי בחדשנות ובפתרונות יצירתיים.”

שי חיון אוהב לכנות את שיטת ה SQM- M&M   לעסקים= Mentoring & Monitoring.  “אני מזמין כל עסק שרוצה להביא לגידול במכירות באפקטיביות מרבית תוך העצמה והישענות על ההון האנושי בארגון ליצור איתנו קשר ואנחנו נתחיל ל’מנטר’ את הארגון בשביל להצלחה.”

המסע אל הייעוד

כמו שכבר הבטחנו לכם, שי הוא לא רק איש עסקים. הרוח שנושבת במפרשיו ומניעה אותו קדימה עשויה מתפיסה רוחנית – כזו שרואה את הגרף הרווחי כשיקוף אמונותיו של האדם ופועלו. בקרוב ממש יראו אור שלושה ספרים שכתב בשנים האחרונות, המסכמים את התובנות שלו ואף מבקשים לשרטט מפה לאלו המבקשים ללכת בעקבותיו.

הספר האחד נקרא “מסע אל הייעוד” ולצדו ספר נוסף “להיות שלם” – ספר המשולב עם סמינר שבין מטרותיו: מיקוד הערכים בחיים וכל הדרכים לחיזוק אופטימיות, אמונה, שאיפות ויצירתיות. הספר הוא כלי עבודה שנועד לחזק את הפעילות בארגונים שבקרבם הוא פועל ויפעל.

בנוסף משלים שי את כתיבתו של ספר אוטוביוגרפי “מבצע לורנס” – המתאר את סיפור התגלגלותו של מג”ד קרבי בנפתולי החיים אל מול ייעודו. הספר מבקש להדגיש ערכים של אמונה, כבוד, נתינה ומצוינות.

שי מפרט אותם: “נתינה – שתאהב את עצמך וכך תאהב גם את האחר ותפעל בכנות למענו. כבוד –  לשפוט לכף זכות ולטפח צניעות. מצוינות – אל תדבר, תעשה, ותשאף לשלמות מבלי לחפף. אמונה – בעצמך וגם בהשגחה. לא משנה מהי – כל אחד שיהיה לו את האלוהים שלו. תאמין שאם אתה נמצא במקום שנועד לך, יהיה מי שיעזור לך.”

שלא תתבלבלו. לא מדובר בעוד ספרי הדרכה רוחניים, אלא בספרים שבשורה התחתונה מנחים אתכם לעלות על דרך ההצלחה בעולם העסקי. לא במקרה הסלוגן שלSQ  הוא: השביל שלך להצלחה.

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר