ביקור בסטודיו

חגיגה בסטודיו המחודש של גד אולמן
במסגרת סוף שבוע “אוהבים אמנות” מטעם עיריית תל אביב, שהתקיים ב-7-8 בספטמבר, יצאנו לבקר בסטודיו הפתוח של האמן גד אולמן, הממוקם באזור מגורים שליו בעיר

 

רישומים על קרטון בגלריה, חלל עליוןגד מסביר את התמונה בכניסה

 

הכניסה לבניין בו ממוקם הסטודיו של האמן הרב-תחומי גד אולמן, עשויה מחלוקי נחל וחצץ באדום ובלבן, בתבנית מעגלית דמוית מבוך, פרי תכנונו של האמן. כניסת הבניין, הניצב ברחוב בארי 7, מבשרת על גישה אמנותית שונה מסביבתה, שאינה מזוהה עם התרחשות אמנותית.
המבקרים, אשר הגיעו לסטודיו במסגרת סוף שבוע “אוהבים אמנות” שהתקיים בתחילת ספטמבר, הופתעו מריבוי תחומי העניין והיצירה (רישום, ציור, פיסול, פיסול סביבתי ועוד) של אולמן ומהססגוניות השוררת במקום והוא הפך במהרה לאטרקציה.

החלל העליון של הסטודיו מתפקד כגלריה, בה מוצגים רישומי קרטון רבי-מידות, שהוצגו לאחרונה בתערוכת היחיד של האמן בבית האמנים בתל אביב, “קשרים והקשרים”. על הקירות תלויות עבודות מלאות תנופה ועזות מבע,העוסקות בנושאים האופייניים לאמן:
הליכה בשיווי משקל על חבל מתוח, איקרוס המעופף ורואה את בבואתו הטבועה במים (עבודה המתכתבת עם המבוך בכניסה),
דמות המשתלשלת בחבל מעל תהום ועוד. אוצר התערוכה בבית האמנים, אריה ברקוביץ, הגדיר את העבודות כ”מיתוסים אישיים”.

בלהה ונמרוד מתעניינים בתהליכי העבודהפסלים נעים Yesman ו- No man

המבקרים הראשונים בסטודיו, בלהה ונמרוד, קיבלו הסבר על מגוון הפסלים הרחב המוצג בו. בחלקו האחד של החלל התחתון ניצבים פסלים אישיים, המהווים חלק מסדרת עבודות ממושכת, העוסקות בנושא הסב והסבתא של אולמן, שנפטרו במחנה ריכוז. סדרה נוגעת ללב זו נוצרה בעקבות ביקור משותף של אולמן, אחותו תרצה ואחיו מיכה במחנה ריכוז גורס בדרום צרפת, בו ראו לראשונה את המחנה שאליו גורשו הסבא והסבתא מצד האם. בעקבות התרשמותם העמוקה, יצר אולמן סדרת פסלי בטון, המוצגת כאמור גם בתוך הסטודיו וגם בחצר, בה הם מוצבים בגבהים שונים וממחישה את שלבי ההתשה והסבל. פסלים אלו הוצגו לראשונה בגלריה העירונית בחולון ב-2008, אולם כאן הם מוסיפים ממד נוסף  ורציני לתצוגה.

הומאג’ לסבא וסבתה שנספו בשואה בפסלים קטניםאותו נושא בגרסה עשויים בטון, בחצר

בחלק אחר בחלל זה, מוצגים מודלים לפיסול סביבתי. אולמן הסביר לקהל הרב שהתאסף סביבו בהמשך היום, על מגוון החומרים מהם עשויים המודלים: נחושת, אלומיניום, עץ ואבן ועל מיקומם של הפסלים ברחבי הארץ.

פינת המודלים לפיסול סביבתיגד מסביר לקהל המבקרים בפינת הפיסול

בחצר האחורית רחבת הידיים, נפרשו כמניפה עבודות של תלמידי הסטודיו, מחזור 2012, הלוקחים חלק בסדנת ציור אותה מעביר האמן במקום. התגובות ליצירות היו מצוינות והמבקרים ציינו כי סגנונו האישי של כל מציג ניכר בהחלט בעבודות השונות. התלמידים  מצידם, שיבחו את הרעיון להציג שתי תערוכות, בו זמנית, באותו הסטודיו ובאותו הזמן.

עדנה כהן תלמידה בסדנת הציור שליד הסטודיועבודות התלמידים על כני ציור בחצר

המעוניינים לבקר בסטודיו של גד אולמן מוזמנים לתאם זאת בטלפון: 052-2585936

או במייל: gadulman@netvision.net.il

חזרה לחדשות ועדכונים

אני רוצה להשאיר פרטים ושיצרו איתי קשר